آزمایشگاه های نوآوری شرکتی موفق


آزمایشگاه های نوآوری شرکتی موفق

برای اینکه مدیریت نوآوری شما برای دیجیتالی شدن آماده شود، شرکت ها به طور فزاینده ای آزمایشگاه های نوآوری شرکتی را راه اندازی می کنند . کارکنان بخش های مختلف به طور مشترک ایده هایی را برای نوآوری سازمانی ، نوآوری تجاری و مدل های کسب و کار دیجیتال تولید می کنند .

آزمایشگاه های نوآوری شرکتی به ویژه برای اجرای نوآوری رادیکال ، نوآوری مخرب و اختلال دیجیتال و همچنین برای توسعه یک نقشه راه دیجیتال مناسب هستند.

چگونه یک آزمایشگاه نوآوری شرکتی موفق می شود؟ در طول چندین سال کارمان، پنج عامل موفقیت را شناسایی کرده‌ایم.

1. اهداف روشنی را برای آزمایشگاه نوآوری شرکتی خود تعریف کنید

یک .ب سایت نوآوری شرکتی را مانند یک گلخانه تصور کنید. با محافظت در برابر طوفان های عملیات روزمره، راه حل های جدیدی ایجاد خواهید کرد: جوانه های شکننده موفقیت فردا. آیا به یک باغبان می گویید “برای یک بار هم که شده، کاملا آزاد فکر کنید”؟ نه، شما باید اهدافی را تعیین کنید: «یک گونه جدید گوجه فرنگی بکارید»، «فرآیند کاشت جدیدی برای سبزیجات ایجاد کنید» یا موارد مشابه.

آزمایشگاه‌های نوآوری شرکتی موفق مانند گلخانه‌ها کار می‌کنند. آنها اهداف روشنی در رابطه با موضوعات یا روش شناسی دارند. به عنوان مثال، “توسعه سه مفهوم جایگزین برای یک برنامه مشتری” یا “پنج مفهوم پیچیده برای مدل های کسب و کار دیجیتال بر اساس داده های موجود مشتری”. آیا چنین اهدافی خلاقیت دست اندرکاران را سرکوب می کند؟ نه. آنها آنها را به سمت خاصی هدایت می کنند.

گلخانه آزمایشگاه نوآوری

2. آزمایشگاه نوآوری شرکتی خود را برای چشم اندازهای خارجی باز کنید

تکیه بر روش هایی مانند نوآوری باز و ایجاد مشترک : کارشناسان خارجی، مشتریان و گروه هایی مانند دانش آموزان را در تمام مراحل فرآیند آزمایشگاه نوآوری شرکتی درگیر کنید: از کشف نیازهای پنهان مشتری از طریق تولید ایده تا آزمایش نمونه های اولیه. این باز بودن تضمین می کند که کارکنان در طول فرآیند توسعه دائماً در معرض تأثیرات و الهامات جدید قرار می گیرند.

برای ماندن در تصویر: شما شبکه‌های نوآوری را در اطراف گلخانه خود ایجاد می‌کنید: به آداپتورهای اولیه (مشتریانی که راه‌حل‌های جدید را زود آزمایش می‌کنند)، شرکای فروش بالقوه، کارشناسان، توسعه‌دهندگان و ذهن‌های خلاق اجازه دسترسی منظم به «گلخانه» خود را می‌دهید. الهامات به عنوان کود برای ایده های شما عمل می کند.

3. شاخص های کلیدی عملکرد مناسب را تعریف کنید

یکی از اشتباهات عمده: محصولات، خدمات و مدل های کسب و کار جدید خیلی زود با عملکرد مدل کسب و کار موجود مقایسه می شوند. این واقعیت را نادیده می گیرد که پیشنهادات موجود یک شرکت برای سال ها بهینه شده است. یک سیستم اندازه گیری نوآوری که از کار آزمایشگاه نوآوری شرکتی پشتیبانی می کند به سایر شاخص های عملکرد کلیدی نیاز دارد: به عنوان مثال، تعداد ایده ها، تعداد نمونه های اولیه طراحی، پیشرفت در نقشه راه نوآوری .. آنها شاخص های کیفی هستند تا کمی. آیا آزمایشگاه نوآوری شرکتی بدون شاخص های کلیدی عملکرد کار می کند؟ این سخته. منطقی است که همه کسانی که درگیر هستند اهداف مشخصی در ذهن داشته باشند. به هر حال، استارت آپ ها با شاخص های عملکرد نیز کار می کنند. این چیزی است که سرمایه گذاران آنها می خواهند ببینند.

از وب سایت های نوآوری خود با نرم افزار نوآوری پیشرفته پشتیبانی کنید

4. نقش های تیمی مختلف را در آزمایشگاه نوآوری تعریف کنید

یک وب سایت نوآوری به ترکیب خوبی از نقش‌ها و سبک‌های فکری مختلف نیاز دارد: خلاقیت به اندازه اعداد، داده‌ها و حقایق مهم است. تجزیه و تحلیل به اندازه اجرا مهم است. برای استفاده موفقیت آمیز از هوش گروهی همه اعضا، آزمایشگاه نوآوری شرکتی به ترکیبی از نقش های مختلف نیاز دارد:

  • نقش رویایی : تفکر در رویاهای بزرگ که با درجه بالایی از خلاقیت و تخیل مشخص می شود.
  • نقش اجرا : تمرکز بر اجرا و نتایج.
  • نقش فروش : تمرکز بر موفقیت فروش احتمالی، تماس نزدیک با مشتریان بالقوه.
  • نقش شبکه : ارتباط با همکاران از بخش های دیگر و شبکه نوآوری.
  • نقش چالشگر : پرسش انتقادی از مفروضات و نتایج.
  • نقش متخصص : تخصص برای اجرای ایده ها.
  • نقش حامی : خط مستقیم به مدیریت ارشد.

افراد می توانند چندین نقش داشته باشند، اما این نقش ها باید به خوبی توزیع شوند. ایجاد اسپانسر از مدیریت عالی یا هیئت مدیره نیز مهم است. همچنین می‌تواند راه‌اندازی مربیان روش‌شناسی یا نوعی هیئت مشاوره متخصص حول یک پروژه منطقی باشد. برای اعضای یک آزمایشگاه نوآوری شرکتی، ارتباط مداوم مهم است.


وب سایت هوش نوآوری innosight  امکان تعریف این نقش های مختلف و اختصاص آنها به ایده های فردی یا پروژه های نوآوری را ارائه می دهد.

نقش آزمایشگاه نوآوری Innovations Incubator Innovation

5. ساختارهای واضحی را برای آزمایشگاه نوآوری خود ایجاد کنید

ساختارهای زیر باید ایجاد شود تا آزمایشگاه نوآوری شرکتی شما از همان ابتدا موفق شود.

  • نقشه راه با نقاط عطف روشن. یکی از آزمایشگاه‌های موفق نوآوری شرکتی، که ما آن را مدیریت کردیم، نقطه عطفی داشت: «هفدهم دسامبر ارائه نتایج به هیئت مدیره». باعث فشار شد، اما فشار مثبت. تمام فعالیت‌های آزمایشگاه نوآوری شرکتی تا این تاریخ هماهنگ شدند.
  • یک مدل رویه را تعریف کنید. فرقی نمی‌کند که تفکر طراحی، تکنیک‌های خلاقیت متفاوت یا روش‌های مدیریت پروژه چابک را ترجیح می‌دهید: یک مدل فرآیند واضح به اعضای آزمایشگاه نوآوری کمک می‌کند تا جهت‌گیری کنند. از ایجاد روش “اشتباه” نترسید. روش دوم یا سوم بهترین روش هنوز بهتر از هیچ است.
فرآیند آزمایشگاه نوآوری

نمونه ای از فرآیند پشتیبانی از آزمایشگاه نوآوری شرکتی

  • ارائه ساختارهایی برای توسعه مفاهیم. در حالت ایده آل، شرکت کنندگان و اعضای آزمایشگاه نوآوری شرکتی از همان ابتدا سؤالات روشنی دارند که باید به آنها پاسخ داده شود. ارائه های میانی چگونه باید باشند؟ طرح کسب و کار بر اساس کدام معیار باید محاسبه شود؟ اعضا را از طریق دستورالعمل های زیادی تحت فشار قرار ندهید، اما شجاعت تعریف این سوالات را داشته باشید. در اینجا باز هم سوالی که صد در صد کامل نباشد بهتر از هیچ است.

به هر حال: وب سایت هوش نوآوری innosight  امکان تعریف چنین سوالاتی را برای تعمیق مفهوم ارائه می دهد.

وب سایت هوش نوآوری innosight : پلت فرم دیجیتال برای نوآوری وب سایت شما

وب سایت هوش نوآوری innosight  از شما در ایجاد ساختارهای مناسب برای عملیات و ایجاد آزمایشگاه نوآوری شرکتی شما پشتیبانی می کند. علاوه بر مدیریت ایده اولیه و مدیریت نوآوری ، به پلتفرم دیگری نیاز ندارید. می توانید زیرپلتفرم خود را برای آزمایشگاه نوآوری شرکتی خود راه اندازی کنید، نقش های خاصی را تعریف کنید و فرآیندی را راه اندازی کنید که برای وب سایت نوآوری شرکتی شما مهم است. شما می توانید سوالات عمیق متفاوتی را برای توسعه مفاهیم تعریف کنید و یک نقشه راه تعریف کنید – و بنابراین ساختارهایی را برای عملکرد آزمایشگاه نوآوری شرکت خود ایجاد کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *