نوآوری و دیجیتالی شدن – تفاوت چیست؟

دکتر سعید جوی زاده

نوآوری و دیجیتالی شدن – تفاوت چیست؟

دیجیتالی شدن شرکت ها را ملزم می کند که دستخوش تحول دیجیتال شوند . یا نوآوری است ؟ در بسیاری از شرکت ها سردرگمی وجود دارد. آیا در واقع نوآوری، نوآوری دیجیتال و دیجیتالی شدن یکسان است؟ تفاوت در چیست؟ در این مقاله با تفاوت بین نوآوری و دیجیتالی شدن آشنا خواهید شد. در کتاب الکترونیکی رایگان ما “ایجاد سازمان های برجسته” یاد خواهید گرفت که چگونه شرکت خود را برای دهه نوآوری و اختلال دیجیتال آماده کنید .

تفاوت آشکار: نوآوری لزوما دیجیتال نیست

نوآوری جنبه های زیادی دارد. برای برخی مترادف توسعه محصول است ، برای برخی دیگر توسعه نوآوری های سازمانی یا نوآوری های خدماتی است . بر این اساس، نوآوری به طور مشابه با اجرای فرآیند بهبود مستمر ، مدیریت ایده و مدیریت نوآوری در یک شرکت مدیریت می شود.

بهبود در فرآیند تولید یک محصول، یک محصول کاملاً جدید برای بازارهای موجود یا یک خدمات نوآورانه – این انواع مختلف نوآوری همیشه بخشی تعیین کننده از مدیریت نوآوری بوده است.

از سوی دیگر، نوآوری دیجیتال منحصراً به توسعه محصولات، خدمات و مدل‌های کسب‌وکار دیجیتالی اشاره دارد . یک مورد مرزی این سوال است که نصب حسگرها برای جمع آوری داده در یک محصول فیزیکی تا چه حد به نوآوری یا دیجیتالی شدن نسبت داده می شود. نصب حسگرها بیشتر مبتنی بر نوآوری است، توسعه خدمات و مدل های تجاری بر اساس این داده ها بیشتر مبتنی بر دیجیتالی شدن است.

دیجیتالی شدن بر کل سازمان تأثیر می گذارد، نوآوری لزوماً لازم نیست

نوآوری اغلب تأثیر کمی بر ساختارهای تجاری و گردش کار دارد. خط تولید جدیدی برای یک محصول نوآورانه افتتاح شد. برای ورود به بخش جدیدی از بازار، ساختارهای فروش جدیدی ایجاد می شود. و حتی با نوآوری سازمانی ، فرآیند اصلی اغلب یکسان باقی می‌ماند – فقط به شکلی بهینه.

از سوی دیگر، دیجیتالی شدن، کل سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد. تمام فرآیندها و رویه‌های درون شرکت‌ها به تدریج در حال تبدیل شدن به فرآیندهای دیجیتال یا بازاندیشی کامل هستند. کسب‌وکارها از فناوری‌های نوآورانه مانند ابزارهای ارتباط دیجیتال، هوش مصنوعی یا اینترنت اشیا برای توسعه فرآیندها و پیشنهادات جدید بر اساس داده‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین این تغییر بر همه بخش‌ها تأثیر می‌گذارد.

برخلاف مدیریت نوآوری در گذشته، که اغلب به بخش‌های جداگانه واگذار می‌شد، در شرکت‌ها همه بخش‌ها و حوزه‌ها در معرض یک فرآیند تحول هستند.

دیجیتالی شدن نیازمند رویکردهای متفاوتی برای نوآوری است

علاوه بر انواع موجود نوآوری که در ابتدا توضیح داده شد، انواع جدیدی نیز وجود دارد. توسعه خدمات دیجیتال برای مشتریان و توسعه مدل های کسب و کار دیجیتال :

خدمات دیجیتالی پیشنهادهایی برای مشتریان هستند که به آنها کمک می کند تا از محصولات بهتر یا کارآمدتر استفاده کنند یا اطلاعات را سریعتر و دقیق تر به دست آورند. به عنوان مثال دستورالعمل های عملیاتی دیجیتال، یک سرویس ردیابی در تدارکات یا گزارش های دیجیتال در مورد مصرف انرژی است. خدمات دیجیتال اغلب منبع درآمد مستقلی برای شرکت ها نیستند. آنها برای جذاب نگه داشتن پیشنهاد موجود یا جذاب تر کردن آن خدمت می کنند.

مدل های کسب و کار دیجیتال شکل مستقلی از خلق ارزش هستند. شرکت ها از فناوری های دیجیتال استفاده می کنند. آنها بر اساس این پیشنهادات هستند که مشتریان مایل به پرداخت برای آنها هستند. مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال می‌توانند به عنوان مکمل یک محصول موجود یا به عنوان مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال مستقل وجود داشته باشند.

مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال معمولی به اصطلاح پیشنهادات فریمیوم هستند که در آن مشتریان نسخه اصلی یک محصول را رایگان دریافت می‌کنند و باید برای ارتقاء هزینه پرداخت کنند. یکی دیگر از مدل‌های رایج کسب‌وکار دیجیتال، ایجاد یک اکوسیستم دیجیتال یا بازار است که در آن مشتریان، تامین‌کنندگان و سایر شرکای صنعت گرد هم می‌آیند.

از آنجایی که توسعه این نوع نوآوری اغلب به شدت با توسعه محصول سنتی متفاوت است، شرکت‌های متعددی دپارتمان‌های خود را ایجاد کرده‌اند و سمت‌هایی مانند مدیر ارشد دیجیتال ایجاد کرده‌اند. نوآوری سنتی و دیجیتالی شدن از هم جدا هستند. آیا این در هر صورت منطقی است؟ این بستگی به نزدیکی نوآوری دیجیتال به کسب و کار اصلی دارد. شرکت ها همچنین می توانند از ساختارهای موجود مانند فرآیند بهبود مستمر برای پیشبرد دیجیتالی شدن استفاده کنند.

وب سایت هوش نوآوری innosightاز دیجیتالی شدن و نوآوری پشتیبانی می کند

توسعه مدل‌ها و خدمات کسب‌وکار دیجیتال اغلب نیازمند فرآیندها و روش‌های متفاوتی نسبت به نوآوری محصول است که عمدتاً از طریق فرآیندهای نوآوری پیاده‌سازی می‌شوند . وب سایت هوش نوآوری innosight هم از دیجیتالی شدن و هم از نوآوری پشتیبانی می کند. شرکت‌ها می‌توانند انجمن‌های مختلفی را بر روی پلتفرم خود راه‌اندازی کنند – به عنوان مثال، حلقه‌های کیفیت و بهبود در مکان‌های محلی و همچنین گروه‌های کاری دیجیتال بین‌بخشی. گروه‌ها می‌توانند ایده‌های خود را بر روی پلتفرم تبادل کنند، در ایده‌پردازی شرکت کنند و ایده تولید کنند ، ارزیابی ایده را انجام دهند و آنها را به نقشه راه نوآوری منتقل کنند .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *