چک لیست مدیریت نوآوری – مروری بر 15 ابتکار مهم


چک لیست مدیریت نوآوری – مروری بر 15 ابتکار مهم

نوآوری کسب و کار و دیجیتالی شدن موفق از جمله محرک های کلیدی موفقیت در آینده است. بیش از پیش، توسعه و اجرای نوآوری ها در هر زمینه از شرکت در حال تبدیل شدن به منبع مزیت رقابتی است. در گذشته مدیریت نوآوری عمدتاً به توسعه نوآوری های محصول محدود می شد. امروزه نوآوری در هر حوزه ای از شرکت اتفاق می افتد.

با چک لیست ما می توانید بررسی کنید که کدام یک از 15 ابتکار مهم برای مدیریت موفق نوآوری را قبلاً اجرا کرده اید. می توانید از چک لیست برای کل شرکت خود استفاده کنید یا آن را به منطقه ای که در آن کار می کنید محدود کنید. شما قادر خواهید بود حوزه هایی از مدیریت نوآوری خود را که در آن کاستی هایی دارید شناسایی کنید. با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات بیشتری دریافت خواهید کرد.

در کتاب الکترونیکی رایگان ما «ایجاد سازمان‌های برجسته»، یاد خواهید گرفت که چگونه برنده شوید و ایده‌های با ارزش کارمندان را با موفقیت اجرا کنید.

چک لیست: 15 ابتکار مهم برای مدیریت نوآوری شما

اطلاعات دست اول در مورد 15 ابتکار مهم برای مدیریت موفق نوآوری دریافت کنید. آنها را یکی یکی مرور کنید.

آره خیر
شما یک استراتژی نوآوری کاملاً تعریف شده و متمایز دارید . شما اهدافی را تعریف کرده اید که می خواهید از طریق نوآوری تجاری به آنها برسید .
شما زمینه های جستجو را برای نوآوری مشخص کرده اید. زمینه‌های جستجوی نوآوری مستقیماً از استراتژی نوآوری شما مشتق شده‌اند و حوزه‌هایی را توصیف می‌کنند که می‌خواهید از طریق نوآوری به مزیت‌های رقابتی دست یابید.
شما سیستمی برای تجزیه و تحلیل روند و ارزیابی روند ایجاد کرده اید که به شما امکان می دهد به طور مداوم مهمترین تحولات بازارهای خود را مشاهده کنید.
شما رقبا را به طور سیستماتیک مشاهده می کنید و استراتژی های نوآوری آنها را ارزیابی می کنید.
شما از ایده ها و پیشنهادات مشتریان خود از طریق روش هایی مانند هم آفرینی ، هم آفرینی مشتری و هم نوآوری باز استفاده می کنید.
شما یک فرآیند نوآوری را تعریف کرده اید که مراحل فردی را از اولین ایده تا اجرای موفقیت آمیز توصیف می کند.
شما معیارهای تصمیم گیری روشنی را تعریف کرده اید که بر اساس آن کیفیت تولید ایده خود را از طریق ارزیابی ساختار یافته تحلیل می کنید .
شما نقش ها و مسئولیت هایی را برای نوآوری در سازمان خود تعریف کرده اید، مانند مروج داخلی، مربیان نوآوری یا مربیان CIP برای بهبود مستمر .
شما کارکنانی را در شرکت خود شناسایی کرده اید که مشتاق و متعهد به نوآوری هستند. شما اینها را در یک شبکه نوآوری سازماندهی کرده اید که در آن به طور مرتب اطلاعات را مبادله می کنید.
شما اقداماتی را برای ایجاد یا توسعه بیشتر فرهنگ نوآوری خود ایجاد کرده اید که از طریق آنها به طور مداوم توانایی نوآوری خود را افزایش می دهید .
مدیران شما نقش رهبران نوآوری را بر عهده می گیرند و به طور فعال نوآوری را ترویج می کنند.
برای موضوعات خاص نوآوری، آزمایشگاه‌های نوآوری را ایجاد کرده‌اید که در آن کارکنان بخش‌های مختلف، نوآوری را خارج از کسب‌وکار روزمره خود ترویج می‌کنند.
شما یک اندازه گیری نوآوری ایجاد کرده اید که با آن موفقیت فعالیت های نوآوری خود را به طور مداوم پیگیری و ارزیابی می کنید.
شما فرآیندهای مختلفی را تعریف کرده اید که از طریق آنها می توانید نوآوری افزایشی و همچنین نوآوری رادیکال و نوآوری مخرب را پیاده سازی کنید.
اختلال دیجیتال و توسعه مدل های کسب و کار دیجیتال بخشی از استراتژی نوآوری شما است.

چک لیست مدیریت نوآوری خود را به صورت رایگان دانلود کنید

احتمالاً تمام عناصر این چک لیست را به یک اندازه برای مدیریت نوآوری خود پیاده سازی نکرده اید. برای هر حوزه موضوعی، مقالات جداگانه‌ای داریم که از شما در ایجاد مدیریت نوآوری تا حد امکان کارآمد پشتیبانی می‌کند. روی لینک های ارائه شده کلیک کنید. یک نمای کلی از همه موضوعات را می توان در ویکی نوآوری ما یافت .

وب سایت هوش نوآوری innosight به شما کمک می کند تا تمام جنبه های این چک لیست را سریع، آسان و کارآمد پیاده سازی کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *