تولید ایده – پنج پیشنهاد برای تولید ایده های بهتر


تولید ایده – پنج پیشنهاد برای تولید ایده های بهتر

ایده پردازی موفق منجر به ایده های مبتکرانه می شود. نوآوری موفقیت آمیز در کسب و کار ، بهبود مستمر و مدیریت ایده بدون ایده های درست قابل تصور نیست. اما چگونه تولید ایده بهترین کار را انجام می دهد؟ در این مقاله متوجه خواهید شد. پنج پیشنهاد برای فرآیند تولید ایده موثرتر.

ایده های مبتکرانه اغلب ترکیبی از چیزهایی هستند که از قبل وجود داشته اند. مواد به روشی جدید ترکیب می‌شوند، فناوری‌ها به شیوه‌ای نوآورانه استفاده می‌شوند، مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل می‌شوند. حتی مخترع مبتکر توماس ادیسون، خود را «اسفنج ایده‌ها» توصیف کرد که مشتاقانه همه چیز را قبل از شروع به تولید ایده جذب کرد.

نحوه اجرای این پیشنهاد

هر روز زمانی را برای “تغذیه” ذهن خود به خود اختصاص دهید. در اینترنت به دنبال فناوری ها و برنامه های نوآورانه بگردید، چیزهایی که در نمایشگاه ها دیده اید یا در کنگره ها شنیده اید را یادداشت کنید. وب سایت هوش نوآوری innosight فرصتی برای جمع آوری الهامات خاص و بحث در مورد آنها در شرکت شما فراهم می کند هر چه همکاران شما بیشتر با دانش جدید در تماس باشند، روند ایده پردازی در شرکت شما بهتر آماده می شود.

پیشنهاد 2 : هر روز یک ایده جدید ایجاد کنید

ایده پردازی

 

موفق ترین ذهن های خلاق، ایده پردازی را در برنامه روزانه خود ادغام کرده اند. ذهن های مبتکر اغلب با بهره وری فوق العاده مشخص می شوند. به عنوان مثال، توماس ادیسون نه تنها لامپ و اولین شبکه نور الکتریکی را اختراع کرد، بلکه در مجموع 1093 اختراع در زمینه هایی مانند تلگراف، ضبط صدا و آغاز صنعت فیلم به دست آورد. او حتی یک ماشین برقی و یک قطار برقی ساخت. موتزارت 626 آهنگ نوشت و حدود 8 کیلومتر کاغذ موسیقی مصرف کرد. آثار پابلو پیکاسو 50000 نقاشی، طراحی، گرافیک، کلاژ، مجسمه و سرامیک تخمین زده می شود.

نحوه اجرای این پیشنهاد

کارهای روزمره خود را مرور کنید و در نظر بگیرید: چه زمانی می توانید برای تولید ایده خلاقانه وقت بگذارید؟ خود را مشاهده کنید، در مورد اینکه چه زمانی بیشترین بازدهی را دارید فکر کنید. وب سایت هوش نوآوری innosight به شما کمک می کند تا ایده های خود را جذب کرده و به محض اینکه احساس کردید به بلوغ رسیده اند، آنها را منتشر کنید. همچنین می توانید افکار خود را با سایر کاربران منتخب به اشتراک بگذارید، بازخورد دریافت کنید و درباره ایده ها بحث کنید.

پیشنهاد 3 : به ایده های ضعیف خود افتخار کنید

در ایده پردازی یک اصل ساده وجود دارد: فقط با ایجاد ایده های بد می توان چیزهایی را یاد گرفت که جواب نمی دهد. ایده های ضعیف برای درک بهتر محیط پیرامون ایده ها و پارامترهای زیربنایی مفید هستند. توماس ادیسون عادت خود را به ترسیم پنجاه جایگزین مختلف از هر ساخت جدید تبدیل کرد که تنها یکی از آنها در نهایت موفقیت آمیز بود. می توان گفت او چهل و نه ایده ضعیف داشت. اما او آن را اینطور نمی دید. بدون ایده های ضعیف، هیچ نبوغی وجود ندارد.

نحوه اجرای این پیشنهاد

خوب یا بد بودن یک ایده فقط یک سوال دیدگاه است. ایده ها اغلب فقط در مرحله بازبینی سوم، چهارم یا پنجم مبتکرانه می شوند. وب سایت هوش نوآوری innosight امکان بازنگری مجدد ایده ها و توسعه بیشتر آنها را فراهم می کند. این فرآیند بلوغ ایده ها بخشی جدایی ناپذیر از تولید ایده است.

پیشنهاد 4 : هنگام ایجاد ایده، به سوالات زیر پاسخ دهید

چه زمانی یک ایده عالی است؟ یک تعریف بسیار ساده در علم غالب شده است: باید جدید و مفید باشد. توضیح دهید که چرا هر یک از ایده های شما جدید است. جدید لزوما به معنای تازگی برای جهان نیست، بلکه در رابطه با مشکلی است که باید حل شود. توماس ادیسون هم همینطور. فلسفه او در تولید ایده: یک ایده لازم نیست جدید باشد. فقط باید در رابطه با مشکل جدید باشد تا حل شود. همچنین مزایای یک ایده را به طور خلاصه شرح دهید: سود برای گروه هدف (مشتریان، شرکت خودتان، شرکای شرکت و غیره). توصیه می کنیم جملاتی در مورد پیاده سازی نیز اضافه کنید: به این فکر کنید که چگونه یک ایده می تواند در مراحل اولیه فرآیند تولید ایده با موفقیت اجرا شود.

نحوه اجرای این پیشنهاد

پاسخ دادن به این سه سوال را در مراحل اولیه ایده پردازی عادت دهید. آنها به شما کمک می کنند تا خوب ها را از خوب های کمتر جدا کنید. و بهترین ایده ها را سریعتر فیلتر کنید. سپس ایده های خود را بر اساس این سه معیار ارزیابی کنید. با وب سایت هوش نوآوری innosight می توانید ایده ها را بر اساس معیارهای مختلف در چند مرحله ارزیابی کنید. تجزیه و تحلیل ایده این امکان را فراهم می کند که به سرعت و به راحتی ایده ها را بر اساس معیارهای خود اولویت بندی کنید.

پیشنهاد 5 : “عزیزان خود را بکشید” – یک آرشیو ایده ایجاد کنید

آرشیو ایده

اگر هر روز یک ایده را توسعه دهید، پس از یک ماه بین بیست تا سی ایده دارید. بعد از سه ماه، بین شصت تا نود است. ایده های خود را وارد یک فرآیند کنید: از بحث تا ارزیابی اولیه و توضیح بیشتر تا ارزیابی مجدد و اجرا. مهمترین عنصر آرشیو ایده شماست! مکان مناسب برای ایده ها با پتانسیل نسبتا کمی برای موفقیت. آرشیو ایده را مرتباً تمیز کنید. این تنها راه برای جلوگیری از فلج شدن به دلیل تعداد زیاد ایده هایتان است.

نحوه اجرای این پیشنهاد

در مدیریت ایده و نوآوری ، زمان کوتاه پردازش ایده ها یک ویژگی کیفی است. به طور منظم فضایی برای چیزهای جدید ایجاد کنید! از شر ایده های منسوخ خلاص شوید! با وب سایت هوش نوآوری innosight می توانید به سرعت و به راحتی فرآیندهایی را تعریف کنید که با آن می توانید یک خط لوله ایده و نوآوری برای خود، تیم یا شرکت خود ایجاد کنید. با استفاده از تابع آرشیو ایده، می توانید ایده های کم پتانسیل را به آرشیوی منتقل کنید که به عنوان الهام بخش ایده های آینده باشد.

وب سایت هوش نوآوری innosight: وب سایتی برای تولید ایده و اجرای نوآوری

وب سایت هوش نوآوری innosightبه شما کمک می کند تا الهامات را در مراحل اولیه تولید ایده به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید. برای مثال می‌توانید روندها را شناسایی کنید و آنها را از نظر ارتباط آنها ارزیابی کنید، نیازهای پنهان مشتری را تجزیه و تحلیل کنید و رقبا را مشاهده کنید. وب سایت هوش نوآوری innosight به شما امکان می دهد ایده ها را توسعه دهید و آنها را در شرکت خود مورد بحث قرار دهید. شما می توانید ایده های خود را به مفاهیم بالغ تبدیل کنید، آنها را از طریق چندین مرحله ارزیابی اولویت بندی کنید و با کمک یک نقشه راه قابل تعریف، آنها را اجرا کنید. با کمک وب سایت هوش نوآوری innosight می توانید به سرعت و به راحتی ایده های بهتری داشته باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *