مدیریت ایده: داستان های موفقیت از شرکت ها

چه چیزی را با اصطلاح مدیریت ایده و بهبود مستمر مرتبط می دانید؟ یک صندوق پست ایده کمی زنگ‌زده، که در جایی در سالن تولید قرار دارد و کارمندان می‌توانند ایده‌هایشان را مطرح کنند؟ نظر شما در مورد اصطلاحات فرآیند مدیریت ایده و سیستم مدیریت ایده چیست؟ فرم ورودی برای ایده های جدید با فرآیند تایید و مدیریت طولانی و زمان بر؟

مثال ها – چگونه مدیریت ایده کارکنان را به حداکثر عملکرد خلاقانه می رساند

مدیریت ایده چیزی بیش از یک صندوق پستی ایده است. این یک فرآیند تعاملی پر جنب و جوش است که در آن کارکنان ایده های خود را برای محصولات و خدمات جدید به اشتراک می گذارند. سه مثال زیر نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌ها از پتانسیل خلاقانه کارکنان خود برای تولید و توسعه ایده‌ها با کمک رویکردهای مختلف استفاده می‌کنند.

Ideenmanagement Beispiele Wenzel

گروه ونزل

یک تولید کننده متوسط ​​ماشین های اندازه گیری بیش از 300 کارمند خود را برای توسعه ایده های جدید برای محصولات و فرآیندهای نوآورانه فراخواند. نتیجه: بیش از 100 ایده در عرض چند هفته. بسیاری از آنها اجرا شده است. راز موفقیت: رقابت از نظر زمان محدود بود، سؤالات ملموس بودند. شخصیت رقابتی نقش تعیین کننده ای در مشارکت کارکنان داشت.

مدیریت ایده در شرکت ها - Strenger

گروه قوی

شرکت ساخت و ساز جنوب آلمان نمونه خوبی از نحوه استفاده از مدیریت ایده برای دستیابی به اهداف استراتژیک است. این شرکت تقریباً 300 کارمند را به مسابقه ایده های سالانه دعوت کرد. وظیفه: “به سادگی بهترین باشید” – به دنبال ایده هایی بودند تا شرکت را حتی کارآمدتر و مشتری پسندتر کنند. پاسخ: بیش از 150 ایده برای حفظ قیمت و کیفیت پیشرو در صنعت.

مدیریت ایده در شرکت ها - LV1871

LV1871

بیمه‌گر زندگی مستقر در مونیخ از مدیریت ایده‌های خود برای توسعه ایده‌های خدمات دیجیتال و مدل‌های تجاری نوآورانه همراه با کارمندان خود استفاده می‌کند. با کمک وب سایت هوش نوآوری innosight  ، بخش های مختلف با یکدیگر شبکه می شوند. نمونه ای از اینکه چگونه شرکت ها می توانند با چالش های بازار مانند دیجیتالی شدن از طریق مدیریت کارآمد ایده مقابله کنند.

S-Bahn Mitteldeutschland

S-Bahn Mitteldeutschland از وب سایت هوش نوآوری innosightبرای گفتگوی نوآورانه با مشتری استفاده کرد که در آن فرصت های بهبود مشتری می تواند مستقیماً با کارمندان مورد بحث قرار گیرد. به همراه Innolytics AG، موضوعات کمپین طراحی شد، رویکرد به مشتریان برنامه ریزی شد و پلتفرم راه اندازی شد.

در هر سه شرکت، استفاده از نرم‌افزار مدیریت ایده «عوارض جانبی» داشت: کمپین‌های روی پلتفرم سهم عمده‌ای در تغییر فرهنگ شرکت‌ها داشت: کارمندان بخش‌های مختلف شروع به فکر کردن در مورد نوآوری‌ها و تبادل نظر کردند. بخش ها

مدیریت ایده مدرن: نمونه هایی از تغییر در فرهنگ شرکتی

مدیریت ایده سنتی در درجه اول برای جمع آوری پیشنهادات از کارمندان و ارزیابی آنها و در نهایت اعطای جوایز توسط کارشناسان در یک فرآیند تنظیم شده خدمت می کرد. مدیریت ایده مدرن، که توسط ابزارهایی مانندوب سایت هوش نوآوری innosight پشتیبانی می شود ، فرهنگ سازمانی را به طور دائمی در جهت فرهنگ نوآوری تغییر می دهد . این امر پیش نیازهای مهمی برای افزایش توانایی نوآوری ایجاد می کند . نتایج را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند نظرسنجی کارکنان اندازه گیری کرد: عواملی مانند شبکه داخلی بخش ها یا تعهد کارکنان به ایده ها و پیشرفت ها به طور مداوم در حال افزایش است.

چرا؟ زیرا این فناوری‌های دیجیتالی هستند که چیزی را که علم برای سال‌ها به عنوان پیش‌نیاز فرهنگ سازمانی زنده که نوآوری را ترویج می‌کند ممکن می‌سازد: شبکه‌سازی کارکنان در سراسر مرزهای دپارتمان و سطوح سلسله مراتبی. در گذشته، مدیریت ایده برای کمک به این امر بسیار دشوار بود: به عنوان مثال، سمینارها، کارگاه ها یا رویدادها می توانستند سازماندهی شوند، اما همکاری واقعی فراتر از مرزهای بخش ها به سختی امکان پذیر بود.

فن آوری های وب 3.0 شرکت ها را قادر می سازد تا ساختارهای موازی و شبکه های داخلی برای ترویج ایده ها و نوآوری ها بسازند. وب سایت هوش نوآوری innosight دقیقاً برای این منظور طراحی شده است. ایده‌ها را با هم توسعه دهید و ارزیابی کنید، کارمندان را از بخش‌ها و مکان‌های مختلف شبکه‌سازی کنید و فرهنگ زنده‌ای ایجاد کنید که مدیریت ایده را در شرکت ارتقا دهد.

نمونه وب سایت هوش نوآوری innosight

وب سایت هوش نوآوری innosight ما از شرکت ها در ایجاد شبکه های داخلی برای مدیریت ایده از طریق یک سری عملکردهای نوآورانه پشتیبانی می کند. نمونه هایی از این توابع:

  • شرکت‌کنندگان می‌توانند نمایه‌هایی ایجاد کنند که به موجب آن مدیران پلتفرم می‌توانند زمینه‌های خاص شرکت را برای این پروفایل‌ها تعریف کنند. به عنوان مثال، اگر کارکنان دانش خاصی (توسعه مدل های کسب و کار دیجیتال، بهینه سازی فرآیند) داشته باشند، می توان پروفایل های شایستگی ایجاد کرد. اگر آنها در یک نقش خاص هستند (به عنوان مثال، مربی ایده در محل یا در بخش خود)، این نیز می تواند به نمایه اضافه شود. شرکت کنندگان در پلت فرم را می توان با عملکردهای مناسب فیلتر کرد.

  • با استفاده از تابع بحث یا ایده، می توان سؤالات را وارد کرد و مورد بحث قرار داد، ایده ها را می توان به طور سیستماتیک از اولین فلش الهام گرفته تا مفهوم نهایی توسعه داد.

  • مشارکت ها و ایده ها را می توان برای گروه های خاصی از شرکت کنندگان منتشر کرد. به عنوان مثال، این امکان را برای کارمندان فنی فراهم می کند تا بازخورد هدفمندی را برای ایده های خود از بازاریابی یا فروش به دست آورند.

این سه مثال نشان می‌دهند که چگونه عملکردهای نوآورانه یک نرم‌افزار مدیریت ایده می‌تواند بر فرهنگ شرکت تأثیر مثبت بگذارد. در وایت پیپر رایگان ما “برنده شدن و اجرای موفقیت آمیز ایده های کارکنان” یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید فرآیند طوفان فکری، تولید ایده و توسعه ایده را در شرکت خود ایجاد کنید. و چگونه با نمونه های بیشتری از رویکردهای مدیریت ایده نوآورانه در شرکت آشنا می شوید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.