چگونه فرهنگ نوآوری خود را بسنجیم


چگونه فرهنگ نوآوری خود را بسنجیم

آیا موفقیت نوآوری قابل پیش بینی است؟ پس از شش سال تحقیق علمی و بیش از 300 پروژه عملی، می‌توانیم پاسخی مستقیم ارائه کنیم: بله. اگر به نظر می‌رسد که شرکت‌ها پروژه‌ها را بدون زحمت در مدیریت نوآوری خود اجرا می‌کنند ، یک دلیل ساده برای آن وجود دارد: آن‌ها شرایط چارچوب مناسبی را در اوایل ایجاد کرده‌اند و فرهنگ نوآوری مبتنی بر هدف را ایجاد کرده‌اند .

در این مقاله، نحوه ایجاد محیط مناسب برای موفقیت در نوآوری در بخش و شرکت خود را خواهید آموخت. اطلاعاتی دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد فرهنگ نوآوری خود را اندازه گیری کنید.

فرهنگ نوآوری قابل اندازه گیری است

شرکت شما چقدر روی نوآوری و تغییرات دیجیتال متمرکز است؟ کدام موانع نوآوری پنهان قدرت نوآوری شما را فلج می کند؟ آیا ساختارهای مدیریت ایده  و مدیریت نوآوری  شما اجرای استراتژی نوآوری شما را  به بهترین شکل ممکن ارتقا می دهد؟

با استفاده از وب سایت هوش نوآوری innosight  مبتنی بر علمی ( در اینجا پایه علمی را پیدا خواهید کرد ) از طریق یک پرسشنامه راهنمایی خواهید شد.

فشار خود را برای نوآوری تخمین بزنید، به سؤالاتی درباره استراتژی، ساختارها، فرهنگ ریسک و محیط کاری خود پاسخ دهید. دریابید که آیا شما، دپارتمان یا شرکتتان با الزامات نوآوری و تغییرات دیجیتالی هماهنگ هستید یا خیر.

مطالعه علمی را به صورت رایگان دانلود کنید

با اندازه گیری فرهنگ نوآوری خود، موانع نوآوری پنهان را شناسایی خواهید کرد

استراتژی های نوآوری که به اندازه کافی ابلاغ نشده اند، یک سیستم انگیزشی که از نوآوری و تغییرات دیجیتالی، ساختارهای سفت و سخت و فرآیندهای تصمیم گیری کند غفلت می کند. در تحقیقات علمی خود، بیش از 30 مانع داخلی را شناسایی کرده ایم که بر سر راه مدیریت نوآوری  و تحول دیجیتال در شرکت قرار دارد. اندازه گیری فرهنگ نوآوری شما را قادر می سازد تا این موانع پنهانی را که تلاش های نوآوری شما را فلج می کند، شناسایی کنید.

سنجش فرهنگ نوآوری

سه مثال برای موانع فرهنگ نوآوری شما:

 • مسیرهای طولانی تصمیم گیری سرعت اجرای پروژه های نوآورانه توسط شرکت ها را کاهش می دهد. شرکت هایی که قدرت نوآوری بالایی دارند مسیر تصمیم گیری را به شدت کوتاه می کنند. با اندازه گیری فرهنگ نوآوری خود، می آموزید که تصمیمات چقدر سریع در سازمان شما گرفته می شود.

 • راهبردهای نوآوری به اندازه کافی ابلاغ نشده است . آیا کارمندان می دانند که کدام زمینه های نوآوری برای شرکت در آینده مهم خواهد بود؟ آیا استراتژی آینده به اندازه کافی ابلاغ شده است؟ اگر این کار را نکنید، عواقبی در پی خواهد داشت: ایده ها در جهت اشتباه توسعه نمی یابند، پروژه ها در جهت اشتباه اجرا می شوند، منابع هدر می روند.

 • یک سیستم تشویقی ناهماهنگ کارکنان باید به نوآوری متعهد باشند، اما منحصراً با نتایج عملیاتی اندازه گیری می شوند. این اختلاف تضمین می‌کند که پروژه‌ها با پایداری لازم پیش نمی‌روند، زیرا کسب‌وکار عملیاتی همیشه در پیش‌زمینه است.

وب سایت هوش نوآوری innosight در مورد چگونگی ارزیابی فرهنگ نوآوری شرکت شما مشاوره ارائه می دهد ترکیبی از سنجش فرهنگ نوآوری شما  و مدیریت نوآوری با نرم افزار مدیریت نوآوری  یک استراتژی عالی برای توسعه آینده تیم ها، بخش ها، بخش ها و شرکت ها است.

بله، من می خواهم در مورد سنجش فرهنگ نوآوری خود بیشتر بدانم

ده حوزه اندازه گیری فرهنگ نوآوری

سنجش وب سایت هوش نوآوری innosight ده زمینه را بررسی می کند که بر فرهنگ و ظرفیت نوآوری شما تأثیر می گذارد . در مطالعه ما “ظرفیت نوآورانه شرکت ها” با پیشینه علمی آشنا خواهید شد. می توانید آن را به  صورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

این ده حوزه در سنجش فرهنگ نوآوری شما بررسی می شود:

 • استراتژی نوآوری : آیا چشم انداز و ماموریت شرکت خود را به وضوح تعریف کرده اید؟
 • ارزش ها: آیا سیستم ارزشی شما خلاقیت و کارآفرینی را ارتقا می دهد؟
 • ساختارها : آیا فرآیندها و ساختارهای لازم را برای مدیریت درجات مختلف نوآوری ایجاد کرده اید؟
 • سبک های رهبری : آیا مدیران ایده ها و نوآوری های جدید را در شرکت شما ترویج می کنند؟
 • ترکیب تیم : آیا تیم های نوآوری با درجه تنوع کافی (چه شخصی و چه حرفه ای) ایجاد کرده اید؟
 • منابع : آیا کارکنان شما زمان و منابع مادی کافی دارند؟
 • ارتباطات : آیا نوآوری در خط مقدم ارتباطات داخلی شما قرار دارد؟
 • فرهنگ ریسک : آیا چارچوب مشخصی برای ریسک کارآفرینی وجود دارد که تیم‌های نوآوری می‌توانند متحمل شوند؟
 • محیط کار : محیط کار چقدر پویا و آینده نگر است؟

هر یک از موارد در تجزیه و تحلیل توسط چندین سوال پشتیبانی می شود. شما یک تحلیل مستدل از فرهنگ نوآورانه خود دریافت می کنید.

فرهنگ نوآوری

نتیجه گیری : موفقیت نوآوری قابل پیش بینی است

با اندازه گیری فرهنگ نوآوری خود، می توانید عملکرد نوآوری شرکت خود را طی دو تا چهار سال آینده پیش بینی کنید. و می توانید موانع نوآوری را که با نوآوری موفق تداخل می کنند، حذف کنید.

تجزیه و تحلیل بیش از 300 مطالعه بین المللی نشان داده است: بدون فرهنگ صحیح، هیچ ایده جدیدی ظهور نمی کند. بدون غلبه بر موانع نوآوری، این ایده ها قابل اجرا نیستند. و بدون اندازه‌گیری مداوم فرهنگ نوآوری، نوآوری‌ها به‌طور پایدار پیش نمی‌روند.

وب سایت هوش نوآوری innosight از شما در راه اندازی یک سیستم مدیریت نوآوری پیشرفته و افزایش مداوم قدرت نوآورانه شرکت یا بخش خود پشتیبانی می کند. همانطور که در نمودار مشاهده می کنید، می توانید تعیین کنید که آیا چارچوب مناسبی را برای اجرای استراتژی نوآوری خود ایجاد کرده اید یا خیر. شما تشخیص می دهید که کدام پروژه ها در استراتژی شما به احتمال زیاد اجرا می شوند و کدام یک حیاتی هستند. و شما تشخیص می دهید که برای کدام پروژه ها شرایط چارچوب اشتباهی دارید. همه اینها را با سنجش فرهنگ نوآوری خود تجربه خواهید کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *