چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

وعده ابرقدرت های 5G

وعده ابرقدرت های 5G

 

زمانی که نیم ساعت طول کشید تا یک آهنگ mp3 را در رایانه شخصی خود دانلود کنید و احساس رضایت بی‌نظیر زمانی که آن با موفقیت انجام شد را به خاطر دارید؟ ما واقعاً از هر چیز کوچکی که در آن زمان پیشرفت فناوری برای ما فراهم می کرد قدردانی می کردیم. اکنون چگونه می توانیم این واقعیت را توصیف کنیم که می توانیم یک فیلم HD کامل را در عرض چند دقیقه دانلود کنیم؟ و نه فقط به رایانه های شخصی، بلکه به تلفن های همراه، آی پد، لپ تاپ های ما. این قدرت فوق العاده فناوری انتقال داده بی سیم اکنون برای ما کاملاً عادی به نظر می رسد، مانند خوب، آنجا بود، انجام دادم، بیشتر به ما داد. دوبار نگو

جهش بعدی فناوری تلفن همراه، شبکه 5G است . جدیدترین نوآوری ها نسل پنجم شبکه های تلفن همراه را به وجود آورده است که زندگی و جامعه ما را در سطوح مختلف متحول خواهد کرد.

تاریخچه G`s

روزی روزگاری سرزمینی بود به نام فناوری موبایل که در آن مرد ساده و آنالوگ به نام 1G مرد بود. او رهبر نسل اول تلفن های بی سیم بود. آن ها دهه 1980 بود.

پس از حدود یک دهه، برای مرد دیجیتال 2G سخت نبود که صحنه را در دست بگیرد. او و دوستش GSM صفحه‌بندی، فکس، پیام‌های متنی و پست صوتی را معرفی کردند.

در اواخر دهه 1990، آنها از برادران کوچکترشان 2.5G و GPRS کمک گرفتند و به ساکنان فناوری تلفن همراه اجازه دادند MMS ارسال کنند، از رومینگ محدود و سرعت دانلود 0.064 مگابایت در ثانیه لذت ببرند. با این حال، آنها کند و گران بودند، با دسترسی بسیار محدود به اینترنت، بنابراین شهرت برای همیشه دوام نیاورد.

نسل بعدی اتصال اینترنت تلفن همراه با پیشرو جدید 3G، پهنای باند تلفن همراه، خدمات موقعیت یابی، رومینگ جهانی، پخش چند رسانه ای و سرعت تا 2 مگابایت در ثانیه را ارائه می دهد. 3G حدود ده سال بعد از 2G آمد و در آن زمان اکثریت ما ساکنان سرزمین بسیار نوآورانه فناوری بی سیم موبایل شدیم.

از حدود سال 2008، ما از سلطنت 4G لذت می بریم. او دسترسی به اینترنت پرسرعت تا حداکثر 20 مگابایت در ثانیه با هزینه کم برای هر بیت، پخش رسانه ای HD و بسیاری از پیشرفت های فنی دیگر را برای ما فراهم کرد که ما را قادر می سازد از اینترنت و خدمات تلفن همراه در هر جنبه ای از زندگی خود استفاده کنیم.

باید به شاهزادگان جوان 4G LTE اشاره کنیم که نسبت به پادشاه قدیمی 3G محبت می کنند و 4G LTE-A که به نظر می رسد 4G قدرتمند است. ما خبر بدی برای آنها داریم. ولیعهد اعلام شده 5G تهدید می کند که آنها را به همان اندازه کند و بی ربط کند که اکنون 3G به نظر می رسد.

فناوری پیشرفته 5G چگونه بازی را تغییر خواهد داد؟

به طور منطقی، 5G باید عملکرد بهتری نسبت به نسل های قبلی خود به ما ارائه دهد. 3GPP، هفت شرکت بزرگ مخابراتی جهان، در اوایل این ماه (ژوئن 2018) یک نسخه مستقل از 5G را در حال استاندارد شدن اعلام کرد. این فقط یک ارتقاء 4G LTE نخواهد بود، بلکه از امکانات خود فراتر خواهد رفت.

ابرقدرت های 5G

شاید مهمترین و بارزترین ویژگی 5G برای یک کاربر معمولی، بهبود سرعت داده باشد. سرعت دانلود تا 100 برابر سریعتر از 4G LTE تخمین زده می شود – از نظر تئوری 1-10Gpbs، به این معنی که می توانید یک فیلم فول اچ دی را در 4-40 ثانیه دانلود کنید. شاید G در واقع مخفف Gonzales باشد؟

مورد بعدی تأخیر کمتر است . در حالی که تأخیر 4G 45 میلی‌ثانیه است، تأخیر 5G 1 میلی‌ثانیه است. تاخیر غیر قابل تشخیص توسط چشم انسان پخش محتوای آنلاین بسیار روان تر خواهد بود. بازی آنلاین؟ یک تکه کیک! بافر کردن کی؟! این زمان پاسخ سریع می‌تواند برای خودروهای خودران و شهرهای هوشمند بسیار مهم باشد، پشتیبانی قابل اعتماد و حیاتی را ارائه می‌کند و به طور بالقوه باعث ایجاد تفاوت در شرایط زندگی یا مرگ می‌شود. وسایل نقلیه خودران می توانند اطلاعات قابل توجهی را به یکدیگر آسان تر ارسال کنند و بنابراین به طور بالقوه ازدحام را کاهش دهند و 5G را به یک مزیت برای جامعه تبدیل کنند.

تماس های صوتی و تصویری با کیفیت بالاتر و اتصالات قابل اطمینان تر نیز چندین سطح به بالا خواهند رفت. ما در مورد 99.999٪ در دسترس بودن و 100٪ پوشش صحبت می کنیم. در هر زمان در هر نقطه. عبور از یک تونل دیگر نمی تواند بهانه ای برای پایان دادن به تماس مادرشوهر شما باشد.

ظرفیت بیشتر با 100 برابر دستگاه های متصل بیشتر در واحد سطح، در مقایسه با 4G LTE، به تعداد بیشتری از دستگاه های متصل اینترنت اشیا اجازه می دهد تا یک اکوسیستم واقعی اینترنت اشیا را آزاد کنند. بسیاری از برنامه های کاربردی بسیار سخت را می توان به طور همزمان مورد استفاده قرار داد – لوازم خانگی، ماشین ها، جریان، واقعیت مجازی و بسیاری موارد جدید دیگر. اتصال عظیم باعث شکوفایی اینترنت اشیا می شود.

پتانسیل 5G به وضوح فراتر از اینترنت تلفن همراه است و تمایل دارد شیوه زندگی و تجارت مردم را تغییر دهد. همه چیز متصل است و همه چیز هوشمند است.

آیا ما برای چنین تغییری آماده ایم؟

این قدرت‌های فوق‌العاده، 5G را به یک مرد سخت‌گیر تبدیل می‌کند. او به یک پادشاهی به روز نیاز دارد، به این معنی که زیرساخت های ارتباطی کنونی باید تغییر کند تا مناسب حاکم جدید باشد. معماری شبکه باید به طور چشمگیری تغییر کند تا از روز اول برنامه ای روان و حداکثر استفاده را تضمین کند. شبکه‌های اصلی باید گسترش داده شوند تا فضایی برای عملکرد 5G همراه با 4G فراهم شود، که سرمایه‌گذاری و زمان زیادی را می‌طلبد. پادشاه کنونی را نمی توان در یک روز سرنگون کرد.

علاوه بر این، احتمالاً از خود می‌پرسید که آیا ما به تلفن‌های جدید نیاز داریم یا 5G با گوشی‌های فعلی کار می‌کند. بله، شما هم باید ارتقا پیدا کنید. اگر می خواهید عضو 5G Liege باشید، باید یک سلاح مناسب داشته باشید. به گفته سازنده تراشه کوالکام، نگران نباشید، آنها در حال ساخت هستند. آنها اعلام کردند که تعدادی از سازندگان تلفن در حال پیاده سازی تراشه 5G برای مدل های جدید خود هستند که راه اندازی آن برای سال 2019 برنامه ریزی شده است، در حالی که 5G قصد دارد تا سال 2020 بر اکثر کشورها حکومت کند .

با در نظر گرفتن همه چیز، بدون شک، نسل پنجم شبکه های مخابراتی درها را به روی بسیاری از تغییرات هیجان انگیز باز خواهد کرد. با این حال، اجازه دهید از شما بپرسیم – چقدر سریع به اندازه کافی سریع است؟ دنیای ما چقدر خودکار خواهد شد؟ آیا 5G مانند نسل های قبلی خود کند و ناراضی خواهد شد؟ ما دوست داریم پیش بینی شما را بشنویم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.