خودروهای خودران – آیا باید از آنها بترسیم یا از آنها استقبال کنیم؟

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

خودروهای خودران – آیا باید از آنها بترسیم یا از آنها استقبال کنیم؟

خودروهای خودران - آیا باید از آنها بترسیم یا از آنها استقبال کنیم؟

 

افسانه ها حاکی از آن است که زمانی راننده ای بود که ناراحت یا خسته نمی شد، مشروب نمی نوشید و رانندگی نمی کرد، پیامک نمی فرستاد و رانندگی نمی کرد و آلایندگی تولید نمی کرد. برای واقعی بودن خیلی خوب است و چیزهای بیشتری در راه است. تصور کنید که هرگز در ترافیک گیر نکرده اید، منتظر جای پارک نباشید، و بتوانید با ماشین به هر جایی بروید، مهم نیست در چه سنی هستید یا با چه معلولیتی روبرو هستید. همه اینها و بیشتر برنامه ریزی شده است تا به لطف فناوری خودروهای خودران به واقعیت تبدیل شوند . وسایل نقلیه خودران باید ما را قادر سازند تا آینده ای با تصادفات صفر ، ازدحام صفر و آلایندگی صفر داشته باشیم . این نوآوری در صنعت خودروسازی تبدیل به یک نوآوری بسیار مورد بحث شد.

سطوح بازی فناوری، بازیکنان و موانع

وقتی صحبت از فناوری خودمختار به میان می‌آید، 5 سطح از اتوماسیون وجود دارد که وسایل نقلیه می‌توانند به آنها دست یابند – از هیچ اتوماسیونی تا سطحی که تمام جنبه‌های رانندگی پویا توسط سیستم کنترل می‌شود. این سیستم باید بتواند تحت تمام شرایط جاده ای و محیطی که برای راننده انسانی شناخته شده است، واکنش نشان دهد. هنوز کار سختی در پیش روی صنعت خودروسازی است تا خودروهای خودرانی که معیارهای سطح 5 را برآورده می کنند به ما ارائه دهند. این روزها هوش مصنوعی در حال مبارزه با موانعی است که به سطح 4 منتهی می‌شوند. بیایید ببینیم وضعیت چگونه پیش می‌رود.

لومینار و تسلا

ساخت لیدار یکی از چالش های اصلی شرکت لومینار آستین راسل است که اعلام کرد با ولوو همکاری می کند. لیدار در واقع لیزری است که برای اندازه‌گیری فاصله بین اجسام استفاده می‌شود و یک فناوری کلیدی است که به خودروهای خودران کمک می‌کند تا با سرعت بالاتر در محیط‌های پیچیده ترافیکی مانور دهند. چیزی که Luminar را از سایر رقبا در صنعت متمایز می کند، توسعه فناوری حسگر لیدار خود با هدف تولید سنسورهای بهتر از رقبای خود است.

کسی که با استفاده از حسگر لیدار در فناوری رانندگی خودکار مخالف است، ایلان ماسک است که تسلاهایش بر اساس سخت‌افزار کامل خودران، ترکیبی از رادار، دوربین‌ها و امواج مافوق صوت است که “سطح ایمنی بسیار بالاتر از یک راننده انسانی” را ارائه می‌کند. همانطور که در وب سایت آنها اعلام شده است. با این وجود، بهبودهای نرم افزاری و مقررات بیشتری برای دستیابی به یک خودروی کاملاً خودمختار مورد نیاز است. در واقع، خودروی خودران تسلا اخیراً در تصادفی با نتیجه مرگبار درگیر شد. این اولین مورد از کشته شدن یک انسان توسط انسان است. یک وسیله نقلیه خودران به نظر می رسد ماسک باید بیشتر تلاش کند.

هیچ یک از بازیکنان در این بازی نوآوری به سطح 5 نرسیده اند، بنابراین می توانیم بگوییم “ما یک برنده داریم!”، اما برخی از آنها برجسته هستند.

Waymo و GT

Waymo ، بخشی از شرکت مادر گوگل، Alphabet Inc. ، چندین مدل خودرو با تجهیزات خودران مانند Lexus RX450h، تویوتا پریوس، کرایسلر پاسیفیکا و آئودی TT ساخته است. مینی ون Pacifica مجهز به حسگرهایی است که می توانند صدها یارد را در هر جهت ببینند – دستاوردی بزرگ. وسایل نقلیه خودران این شرکت در حال حاضر بیش از 5 میلیون مایل جاده زیر چرخ های خود و میلیاردها شبیه سازی کامپیوتری دارند. جنرال موتورز که با پیشرفت Waymo، بزرگترین رقیب آنها تحریک شده است، باید در برنامه های خود برای سرویس اشتراک سواری با استفاده از شورولت بولت عجله کند.. شورلت برای پایان سال 2019 بدون فرمان و پدال برنامه‌ریزی شده است، در حالی که سایر بازیکنان در مورد اعلامیه‌ها محتاط هستند، اکثر آنها پیش‌بینی می‌کنند که افشاگری‌های بزرگ در سال 2020 اتفاق بیفتد.

آخرین اخبار از جنرال موتورز حاکی از آن است که کادیلاک قصد دارد استفاده از سوپر کروز ، اولین گزینه دستیار راننده بدون هندز برای بزرگراه ها را در تمام مدل های خود گسترش دهد. نکته مهم این است که حتی با قابلیتی مانند سوپر کروز و مواردی از این دست، راننده نباید گوشی یا نوشیدنی خود را در دست بگیرد، بلکه تمرکز داشته باشد و بتواند هر لحظه کنترل را به دست بگیرد. فکر کردی می توانی چرت بزنی؟ نه واقعا.

آنچه مسلم است این واقعیت است که بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه خودروسازی سیستم‌های بزرگی را توسعه داده‌اند، برخی حتی خارق‌العاده، اما تا عصر رانندگان رایانه‌ای نامرئی، آرام و غیر فحش‌دهنده، راه طولانی و پیچیده است. بنابراین، ما زمان زیادی برای فکر کردن به مزایا و معایب خودروهای خودران داریم.

چه سودی برای مردم عادی دارد؟

چیزهای بالقوه خوب:

 • کاهش چشمگیر حوادث رانندگی ، جراحات و پیامدهای فوتی. خطاهای انسانی از بین خواهد رفت. ما ترافیک صرفه جویی می کنیم.
 • دیگر خبری از «ببخشید، دیر می‌رسم، در ترافیک گیر کرده‌ام» یا «نمی‌توانم جای پارک پیدا کنم، بدون من برو داخل». ماشین شما را پیاده می‌کرد و برای بردنتان برمی‌گشت. بدون ترافیک .
 • زمان بیشتری برای کارهای دیگر مانند ایمیل، تماس، مطالعه یا چت ساده خواهیم داشت.
 • حوادث ناشی از نوشیدن الکل – صفر. جان ها نجات یافت . به سلامتی!
 • سالمندان، کودکان، افراد ناتوان یا افراد خسته دیگر به دیگران وابسته نخواهند بود. دیگر خبری از “عزیزم، لطفا مادرم را به خواربار فروشی برانید، او را برگردانید و بچه ها را از تمرین بردارید.”
 • نیازی نیست که همه ماشین داشته باشند. خودروهای کمتر، انتشار دی اکسید کربن کمتر. محیط سالم تر .
 • افسران پلیس وقت بیشتری برای کار بر روی جرایم جدی خواهند داشت .
 • و دیگر خبری از “کلید ماشین من کجاست؟!”


چیزهای بالقوه بد:

 • قیمت این فناوری جدید، فرض کنید… بالا خواهد بود. خارج از دید بالا. برای تطبیق جاده ها، آموزش مردم، خرید ماشین خودران. بالا حداقل در یکی دو سال اول اجرا. این روزها فقط سیستمی که ماشین را هدایت می کند 100000 دلار به اضافه قیمت وسیله نقلیه قیمت دارد. شرکت ها به شدت روی کاهش هزینه ها کار می کنند تا خودروهای خودران در بازار انبوه عرضه شوند.
 • مسئله مسئولیت قانونی در تصادفات احتمالی “چه کسی؟ من؟ من به چیزی دست نزده ام!`. پس کی؟
 • تعداد قابل توجهی از مشاغل از دست رفته است. شغل راننده یکی از رایج ترین مشاغل در جهان است. مشاغل دیگر نیز تحت تأثیر قرار می گیرند، مانند لایه های آسیب، مربیان رانندگی، نمایندگان بیمه و غیره. می تواند باعث یک فاجعه اقتصادی شود.
 • خودروهای خودران در حال حاضر به GPS وابسته هستند . همه کشورها GPS قابل اعتماد ندارند. اگر سیگنال مسدود شود، بر عملکرد خودرو تأثیر می گذارد.
 • این خودروها می توانند در شرایط آب و هوایی متوسط ​​خوب عمل کنند ، اما نمی توانند شرایط سخت را تحمل کنند، و همه ما می دانیم که طبیعت چقدر غیرقابل پیش بینی شده است.
 • هکرها _ آنها همیشه دوست دارند مداخله کنند. بهره برداری توسط یک سیستم کامپیوتری، وسایل نقلیه خودران را در برابر افراد بد آسیب پذیر می کند.
 • تست، تست و آزمایش بیشتر . هوش مصنوعی هنوز در مرحله آزمایشی ایجاد یک ماشین کاملاً خودمختار است. هیچ چیز قطعی نیست، هیچ چیز کامل و امن نیست. فناوری هنوز در حال توسعه است و کارشناسان شک دارند.
 • آیا کسی به افرادی که واقعاً عاشق رانندگی هستند فکر می کند ؟

خودکار آینده

بسیاری از وعده ها، ایده ها، چشم اندازها، اما همچنین ترس، آزمایش، شک. آنچه ما باید از آن آگاه باشیم این واقعیت است که ما می توانیم از مزایای خودروهای خودران تنها پس از استفاده کامل از آنها بهره مند شویم. راسل از لومینار می‌گوید: «این مقدار زیادی خون، عرق و اشک است، شب‌های زیادی می‌گذرد.» و نمی‌توان به حقیقت نزدیک‌تر بود . تا 10 سال . تا آن زمان زنبورها نجات خواهند یافت، مردم خانه‌هایشان را چاپ خواهند کرد، شبکه 5G حاکم خواهد شد ، و چه کسی می‌داند چه چیزی بیشتر.

آیا باید به جلو نگاه کنیم یا بترسیم؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *