چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

اهمیت نوآوری افزایشی

گاهی اوقات تغییر یک ویژگی کوچک برای بهبود موقعیت یک محصول در بازار و  کاملاً نوآورانه آن کافی است. نوآوری افزایشی نوعی بهبود کوچک است و می‌توان آن را در محصولات، خدمات، فرآیندها یا روش‌های موجود شرکت اعمال کرد. این منجر به کاهش ریسک سرمایه گذاری بد تا حد امکان می شود.

در محیط کسب و کار به سرعت در حال تغییر امروز، که در آن نرخ شکست نوآوری بسیار بالا است، بسیار مهم است که یک قدم در یک زمان پیش بروید. و این چیزی است که باید در مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) مورد توجه قرار گیرد. تمرکز بیشتر بر روی کارایی، بهره وری و پیشرفت های تکنولوژیکی محصول است.

نوآوری افزایشی رویکردی است که با استفاده از آن مزایای واضحی را برای کسب و کارها به ارمغان می آورد، مانند:

  • رقابت – توسعه نسل جدیدی از محصول در حالی که به طور همزمان از نسخه فعلی سود می برد.
  • مقرون به صرفه بودن – شرکت مجبور نیست مقدار زیادی از منابع مالی را به یکباره تخصیص دهد.
  • دسترسی – اجرای نوآوری زمانی که مشتریان شما به نوع خاصی از محصول عادت کرده اند آسان تر از ارائه محصول جدید به آنها است.
  • دانش  – این نوع نوآوری اغلب در پروژه‌های نوآوری تابع روش‌شناسی مرحله‌ای است که آن را تحت کنترل در مورد هزینه‌ها و ریسک‌ها قرار می‌دهد.

یکی از ویژگی های اصلی این نوع نوآوری استفاده از فناوری موجود و بازارهای موجود است. اگرچه رایج ترین مورد استفاده است، اما توجهی که شایسته آن است را به خود جلب نمی کند. برای پاسخگویی به نیازهای مشتری، برندها برای مرتبط ماندن، پسوندهای نام تجاری را اضافه می کنند، اما تعداد کمی از مشتریان این را نوآورانه می دانند. به عنوان مثال، کوکا کولا با ارائه سلیقه های جدید در سبد برند خود، دائماً در حال نوآوری تدریجی است.

چرا این مهم است؟

دو دلیل اصلی: همگامی با رقبا و حفظ موقعیت بازار . از نظر بهبود مستمر کارایی، اثربخشی و انعطاف پذیری، این نوع نوآوری را می توان با نوآوری محصول یا نوآوری سازمانی مرتبط دانست.

هدف هر سازمانی باید ایجاد انگیزه در کارکنان خود برای مشارکت در کارهای بهبود باشد. اغلب، بیشترین پتانسیل در میان کارگران خط مقدم نهفته است که متوجه فرصت‌هایی برای بهبود هستند که مستقیماً با کار روزانه آنها مرتبط است.

یکی از روش های اثبات شده برای انجام این امر، استفاده از مزایای یک مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) که کل فرآیند نوآوری را از مدیریت ایده، از فرآیند توسعه محصول جدید و تا تحلیل بازار خود نوآوری را پوشش می دهد. به این ترتیب، پتانسیل نوآوری سازمان شما به طور کامل بر افزایش اثربخشی و/یا کارایی کسب و کار شما برای دستیابی به اهداف و مقاصد آن متمرکز می شود.

نوآوری مداوم به روشی افزایشی نیز می تواند تلاش های شما را برای پیشگیری از ضرر افزایش دهد . در واقع انجام نوآوری های افزایشی ارزان تر است زیرا شما را از هزینه های اضافی تحقیقات جدید، دانش، تجهیزات و سرمایه گذاری های عمده نجات می دهد. همچنین، پاسخ کل سازمان شما می‌تواند سریع‌تر و دقیق‌تر باشد اگر به کارکنان خود اجازه دهید مستقیماً چیزهایی را شناسایی کنند که سازمان را کارآمدتر می‌کند. برای اطلاع از اینکه چگونهمرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) می تواند به شما در نوآوری بعدی کمک کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *