چگونه به نوآوری از بالا به پایین نزدیک شویم

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

چگونه به نوآوری از بالا به پایین نزدیک شویم

چگونه به نوآوری از بالا به پایین نزدیک شویم

 

در حال حاضر، متوجه شده اید که مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)یک پلتفرم مدیریت کل نگر است که از جمع آوری ایده ها تا اجرای پروژه و ردیابی عملکرد بازار را پوشش می دهد.

فرآیند نوآوری ما با مرحله کشف شروع می شود و از هر دو رویکرد مدیریت ایده پشتیبانی می کند. وبلاگ قبلی ما را از دست ندهید که در آن ایده های پایین به بالا را پوشش دادیم و نشان دادیم که چگونه می توانید از تمام قدرت خلاقیت سازمان خود استفاده کنید. در این وبلاگ، ما ایده‌های مربوط به یک موضوع خاص را جمع‌آوری می‌کنیم و ایده‌های متمرکزتری که توسط مدیریت ارشد شما شناسایی شده است را به شما نشان می‌دهیم.

چالش نوآوری روشی ساختاریافته برای جذب همه افراد و کار با هم به عنوان یک تیم است.

به عنوان فردی که مایل به پیشبرد نوآوری است، می توانید با تعیین پاداش برای ایده برنده، تعامل تیم خود را افزایش دهید. اجازه دسترسی به گروه خاصی از افراد را بدهید یا آن را عمومی کنید تا همه بتوانند همکاری کنند. یک تصویر را به چالش خود اضافه کنید و آن را به مرحله بعدی منتقل کنید.

مرحله دوم جایی است که شما در واقع گردش کار چالش خود را تنظیم می کنید. هر چالشی می تواند پویایی خاص خود را داشته باشد، افراد خاص درگیر، حتی معیارهای خاص خود را برای ارزیابی ایده ها داشته باشد. اگر به خوبی تعریف شوند، می توانند نتایج شگفت انگیزی را در چند روز ایجاد کنند.

با تعیین جدول زمانی برای هر مرحله، یک فرآیند هدایت شده ایجاد کنید. افراد مربوطه را که مسئول بررسی اولیه و فهرست کوتاه بهترین پیشنهادها هستند، انتخاب کنید.

راه‌اندازی مرحله ارزیابی شامل انتخاب افرادی است که مسئول امتیازدهی به ایده‌های فهرست کوتاه و تعیین معیارهای امتیازدهی مرتبط با چالش شما هستند. الگوی امتیازدهی را از چالش‌های قبلی انتخاب کنید، یا یک الگوی جدید برای این موضوع خاص ایجاد کنید. اعضای مرتبط تیم خود را برای مسئولیت آخرین مرحله چالش انتخاب کنید. آنها تصمیم نهایی را می گیرند و برنده بهترین ایده را اعلام می کنند.

مرحله ارسال – جمع آوری ایده ها

هنگامی که چالش شما فعال شد، اعضای تیم شما دعوت می شوند تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند و در یک موضوع خاص با یکدیگر همکاری کنند. سیستم به طور خودکار اعضای مربوطه را در مورد تمام داده های مهم در مورد چالش شما مطلع می کند. با رسیدن به تاریخ ارسال، چالش شما به طور خودکار به مرحله بعدی منتقل می شود.

مرحله غربالگری – فهرست نهایی را ایجاد کنید

پس از پایان جلسه ایده پردازی، زمان دسته بندی و محدود کردن بهترین ایده ها است. این اولین مرحله فیلترینگ است که در آن اعضای مربوطه از تیم شما، تمام ایده‌های ارسال شده را بررسی می‌کنند و فهرستی کوتاه از امیدوارکننده‌ترین آنها ایجاد می‌کنند.

مرحله ارزیابی – به ایده های فهرست نهایی امتیاز دهید

در این مرحله، ایده‌های انتخاب شده بر اساس مجموعه معیارهایی که هنگام ایجاد چالش تعریف کرده‌اید، امتیازدهی می‌شوند. نتایج برای هر ایده در برگه امتیازدهی نشان داده می شود و به تصمیم گیرنده کمک می کند تا بهترین پیشنهاد را انتخاب کند.

مرحله انتخاب – برنده را اعلام کنید

اکنون شما اطلاعات کافی برای تصمیم گیری نهایی دارید. ایده های امتیازدهی شده را مرور کنید و برنده چالش را اعلام کنید. سیستم به طور خودکار یک اعلان برای اعضای تیم شما ارسال می کند که برندگان را اعلام می کند. وقتی چالش تمام شد، به صاحب بهترین ایده تبریک بگویید.

نکته مهم و مفید در موردمرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) گردش کار متصل آن است که به شما امکان می دهد بهترین ایده های خود را با کلیک کردن روی دکمه Start Idea Development بیشتر توسعه دهید.

وبلاگ ما را دنبال کنید و در مورد چگونگی توسعه بیشتر و اجرای موفقیت آمیز ایده های برنده در مراحل مدیریت نوآوری بیشتر بدانید.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *