چگونه به نوآوری از پایین به بالا نزدیک شویم

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

چگونه به نوآوری از پایین به بالا نزدیک شویم

چگونه به نوآوری از پایین به بالا نزدیک شویم

 

 

اگر تا به حال مسئول مدیریت توسعه یک ایده بودید، می دانید که مراقبت از همه چیز مانند برنامه ریزی زمان، مدیریت منابع، ردیابی فعالیت و بسیاری موارد دیگر چقدر سخت است. دیگر لازم نیست آینده‌ای را تصور کنید که در آن توسعه ایده‌ها به آسانی داشتن ایده در وهله اول باشد. با پلتفرم آنلاین مدیریت نوآوری – مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)، می‌توانید ایده‌های خود را از تخیل تا تحقق هدایت کنید.

برای درک اینکه چقدر راحت می‌توانید کل فرآیند نوآوری را از یک پلتفرم مدیریت کنید، مجموعه‌ای از وبلاگ‌ها و ویدیوها را برای شما آماده کرده‌ایم. بنابراین، بیایید فرآیند نوآوری خود را با کاوش در مرحله اول – مرحله کشف – آغاز کنیم .

اول از همه، شما باید جامعه نوآوری خود را جمع آوری کنید . پلتفرم ما روشی آسان و مؤثر برای دعوت از اعضای جدید و تعیین فوری دسترسی مناسب برای آنها بر اساس نقش آنها در فرآیند نوآوری شما فراهم می کند. گزینه ای برای شامل صادرات خارجی و سایر ذینفعان مربوطه وجود دارد.

وقتی همه همراه هستند، می توانید شروع به توسعه و بهبود ایده های خود از طریق چهار مرحله از فرآیند مدیریت ایده کنید :

  • ارسال
  • مرور
  • امتیاز دهی و
  • تصویب.
به ویدیوی ما نگاهی بیندازید و هر مرحله از فرآیند مدیریت ایده را با استفاده از رویکرد ایده‌پردازی از پایین به بالا توضیح می‌دهد.
مرحله ارسال
گردش کار ایده با فرم ارسال ایده شروع می شود. هر کسی از سازمان شما می تواند به راحتی یک ایده ارائه دهد.

در فرم ارسال ایده، باید ایده خود را توضیح دهید، دسترسی را تعریف کنید و آن را در پوشه ایده قرار دهید. شما همیشه می توانید این فرم را پیکربندی کنید و مجموعه خاصی از داده ها را برای تجزیه و تحلیل عملکرد فرآیند نوآوری خود جمع آوری کنید.

هنگامی که ایده اضافه می شود و از طریق همکاری بهبود می یابد، صاحب ایده ایده را برای مرحله بررسی بیشتر ارسال می کند.

مرحله بررسی

بررسی کننده ایده فردی است که در فرآیند نوآوری شما مسئول بررسی همه ایده ها است. به او اطلاع داده می‌شود که ایده‌های ارسال‌شده را بررسی کند، بازخورد حرفه‌ای ارائه کند و تصمیم بگیرد که آیا ایده را به امتیازدهی بفرستد یا دوباره برای شفاف‌سازی بیشتر کار کند.

بخش وظایف من در داشبورد شما را از تمام اقدامات مهمی که باید بسته به نقش خود در سیستم انجام دهید، مطلع می کند.

داوران مطمئن خواهند شد که فقط ایده های خوب به مرحله بعدی ارسال می شوند و خطر انتخاب ایده اشتباه در مرحله اولیه کاهش می یابد.

مرحله امتیاز دهی

در برگه امتیازدهی، امتیازدهندگان ایده ها را با مجموعه ای از معیارهای از پیش تعریف شده ارزیابی خواهند کرد. Innovation Cloud شما را قادر می سازد تا کارت امتیازی را به گونه ای سفارشی کنید که پارامترهای مهم مرتبط با کسب و کار شما را شامل شود. کارت امتیازی معمولاً شامل مجموعه‌ای از معیارها است که در مقابل هر ایده قابل اندازه‌گیری است.

نتایج امتیازدهی در برگه امتیازدهی نشان داده خواهد شد. این اطلاعات به تأیید کننده کمک می کند تا در مورد مرتبط ترین و امیدوارکننده ترین ایده ها تصمیم درستی بگیرد.

مرحله تایید

پس از تکمیل مرحله امتیازدهی، ایده های امتیازدهی شده برای تصمیم گیری نهایی آماده هستند.

به‌عنوان تأییدکننده، تصمیم خواهید گرفت که اگر زمان‌بندی مناسب نیست، این ایده را به حالت تعلیق درآورید، اگر با تلاش‌های شما مطابقت ندارد آن را رد کنید، آن را برای استفاده بعدی در پایگاه داده خود ذخیره کنید یا برای توسعه بیشتر تأیید کنید. در صورتی که ایده نیاز به بهبود بیشتری دارد، آن را برای کار مجدد ارسال کنید. نتیجه امتیاز درک بهتری از ارزش ایده بالقوه را به تایید کنندگان شما می دهد.

گردش کار متصل مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) به شما این امکان را می دهد که با کلیک بر روی دکمه Start Idea Development فوراً شروع به توسعه نوآوری از این ایده کنید.

نتیجه یک فرآیند ایده‌پردازی که به درستی پیکربندی شده است، توسعه برنامه تجاری بعدی را تسهیل می‌کند.

گزارش ها

Innovation Cloud گزارش‌های بی‌درنگ پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند تا به شما بینشی دقیق از فرآیند ایده‌پردازی شما بدهد. با مروری بر داده‌های ضروری برای هر ایده و فعالیت تیم خود، از طریق مجموعه‌ای خاص از داده‌های مرتبط با کسب‌وکارتان، گزارش‌ها به شما کمک می‌کنند تصمیم درستی بگیرید.

این رویکرد از پایین به بالا برای مدیریت ایده بود. برای یادگیری نحوه شروع یک ابتکار از بالا به پایین در مرحله کشف، ویدیوی ما را ببینید مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری).

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *