ایلان ماسک و اسپیس ایکس ایده های شما را می خواهند

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

ایلان ماسک و اسپیس ایکس ایده های شما را می خواهند

ایلان ماسک و اسپیس ایکس ایده های شما را می خواهند

 

تصور کنید از لس آنجلس به سانفرانسیسکو – مسافت 400 مایلی – در کمتر از نیم ساعت و به صورت رایگان سفر کنید. خوب، این دقیقاً همان چیزی است که یک سیستم حمل و نقل جدید که توسط ایلان ماسک، مدیر ارشد فناوری تسلا موتورز و اسپیس ایکس در نظر گرفته شده است، قصد دارد انجام دهد. 

ایده بلندپروازانه هایپرلوپ که برای اولین بار به طور رسمی در وایت پیپر منتشر شده در سال 2013 فاش شد، توسط دیرک آلبورن ، مدیر عامل شرکت فناوری های حمل و نقل هایپرلوپ، ساخته شده است. 

قطار هایپرلوپ
“در حالی که خودمان یک Hyperloop تجاری توسعه نمی دهیم، ما علاقه مندیم که به سرعت بخشیدن به توسعه یک نمونه اولیه Hyperloop کاربردی کمک کنیم
– بیانیه رسمی: http://www.spacex.com/hyperloop

آلبورن می‌گوید: «هیپرلوپ کپسولی پر از افراد در داخل لوله‌ای است که روی دکل‌ها قرار دارد. ما در داخل لوله یک محیط کم فشار ایجاد می کنیم تا کپسول با مقاومت زیادی مواجه نشود و بتواند به سرعت 1200 کیلومتر در ساعت (740 مایل در ساعت) برسد.کمتر از دو سال بعد، اسپیس ایکس یک مسیر آزمایشی هایپرلوپ به طول 1 تا 3 مایل را در خارج از مقر خود در هاثورن، کالیفرنیا می‌سازد و قصد دارد این فناوری را ظرف یک سال آزمایش کند.

مرحله بعدی: جمع آوری ایده ها برای طراحی غلاف در مسابقه آزاد که توسط SpaceX برگزار می شود.


تیم رویایی Ahlborn

Ahlborn تیمی متشکل از حدود 360 متخصص را گرد هم آورد که برای حق کار در این پروژه درخواست داده بودند و تقریباً همه آنها در شرکت هایی مانند ناسا، یاهو، بونگ، ایرباس، سیلزفورس و استنفورد شغل روزانه دارند. آنها با گزینه های سهام در شرکت و اهمیت پروژه جذب شده اند.

تبلیغات عمده پیرامون این ایده برای شلیک به مردم از طریق لوله های نزدیک به سرعت صوت بیش از 10000 نفر از دانشگاهیان و مهندسی را به خود جذب کرد که روزانه ایده های خود را برای کمک به هایپرلوپ برای تحقق بخشیدن به واقعیت مشارکت می دهند.


چقدر به هم نزدیکند؟

فرقی نمی کند معتقد باشید یا شکاک، در حال حاضر شانس بسیار خوبی وجود دارد که حمل و نقل فوق سریع مقرون به صرفه یا حتی رایگان ممکن است در دهه آینده به واقعیت ما تبدیل شود.

 آنچه به عنوان یک ایده جایگزین برای گرانترین  پروژه عمومی در تاریخ ایالات متحده آغاز شد –  راه آهن پرسرعت کالیفرنیا  و قطارهای 220 مایل در ساعت آن و هزینه هایی که بیش از 70 میلیارد دلار است، به زودی به یک پروژه منبع باز تبدیل شد که ذهن جوانان را در سراسر جهان جذب می کند. کره زمین برای ساخت هایپرلوپ واقعیت

هایپرلوپ شامل دو لوله موازی است که روی دکل‌های با خلاء قرار دارند که از طریق آن کپسول‌های همراه با مسافران با حداکثر سرعت 1200 کیلومتر در ساعت به مقصد مورد نظر هدایت می‌شوند.

Ahlborn می‌گوید که پرسش‌های مربوط به نحوه ساخت لوله‌های کم فشار و پایه‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند عمدتاً حل شده‌اند و ایجاد کپسول‌ها نباید خیلی مشکل باشد. بنابراین بسیاری از مسائل فنی و امکان سنجی که مردم در مورد آن بحث می کردند، حل شده است.

مطمئناً موارد بیشتری برای حل و فصل وجود دارد. بزرگترین مشکلات سرعت و مقیاس است.


مسابقه اسپیس ایکس

آنها به ایده های بیشتری نیاز دارند تا پازل بزرگ Hyperloop را کنار هم بگذارند و در روح پروژه منبع باز واقعی SpaceX مسابقه رسمی SpaceX Hyperloop Pod را راه اندازی کرد تا سریعتر به بهترین طراحی و نمونه اولیه Pod برسند.

هدف این چالش دانشجویان و تیم‌های مهندسی مستقل است و در ژوئن آینده در مقر SpaceX در هاثورن، کالیفرنیا میزبانی خواهد شد. 

گروه‌هایی که می‌خواهند به آن بپیوندند باید این کار را تا سپتامبر 2015 انجام دهند و اولین “آخر هفته طراحی” در ژانویه 2016 برگزار می‌شود. مسابقه نهایی در ژوئن 2016 برگزار می‌شود.

شرکت‌ها همچنین می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند تا ببینند چه تیم‌هایی ممکن است به حمایت مالی علاقه‌مند باشند.

اگر ایده ای در مورد نحوه ایجاد یا طراحی غلاف هایی دارید که می توانند افراد را با سرعت 200 مایل در ساعت از طریق لوله منتقل کنند، ممکن است شغلی پیدا کنید!

آیا ایده طراحی بهتری برای قطارهای آینده دارید؟ به مسابقه بپیوندید

ارسال در 15 سپتامبر 2015 ساعت 5 بعدازظهر PDT به پایان می رسد


قوانین و جوایز

در حال حاضر خبری از جایزه نیست.

قوانین کامل و سایر جزئیات مسابقه SpaceX در ماه آگوست منتشر خواهد شد.

ژانویه آینده، شرکت کنندگان برای یک آخر هفته طراحی در دانشگاه A&M تگزاس ملاقات خواهند کرد. این طرح ها در مقابل یک پانل ارزیابی متشکل از مهندسان اسپیس ایکس و شرکت خودروهای برقی لوکس ماسک، تسلا موتورز و اساتید دانشگاه ارائه خواهند شد.

شرکت‌های خصوصی می‌توانند از آخر هفته برای انتخاب تیم‌ها برای حمایت مالی و تامین مالی استفاده کنند.

اسپیس ایکس گفت که احتمالاً غلاف خود را برای اهداف نمایشی نیز خواهد ساخت، اما تیمش واجد شرایط برنده شدن در این رقابت نخواهد بود. این شرکت همچنین در مورد اینکه چه کسی واقعاً از مسیر آزمایشی استفاده می کند، حرف آخر را خواهد زد.

سند رسمی رقابت SpaceX Hyperloop

 

سوال باقی می ماند…

چگونه آنها به طور موثر پاسخ همه کسانی که این چالش را می پذیرند مدیریت خواهند کرد؟ پاسخ ممکن است در راه حل های نرم افزاری مانند: مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) و DataStation نهفته باشد. Innovation Cloud یک نرم افزار آنلاین رایگان مدیریت ایده است که ممکن است همان چیزی باشد که SpaceX برای میزبانی این رقابت چالشی به آن نیاز دارد. 

قدم بردار

ماسک و آلبورن از اصول جمع‌سپاری، سرمایه‌گذاری جمعی و اصول نوآوری باز استفاده می‌کنند تا ذهن‌های بسیاری را برای مرتب‌سازی و پاسخگویی به سوالات بی‌شمار این ایده بلندپروازانه بیاورند.

به عنوان رهبر، هر دوی آنها تجربه، اعتقاد و پشتکار کافی برای اجرای این امر دارند. و جیب عمیق بسیاری از سرمایه گذاران.

پس قدم بردارید، به تیم او بپیوندید و چیزی معنادار خلق کنید، یا به کار بر روی برنامه یا سیستم عامل بزرگ بعدی خود ادامه دهید.

همیشه انتخاب با شماست.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *