نوآوری‌های طراحی تأثیر زباله‌های COVID-19 را کاهش می‌دهند

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

نوآوری‌های طراحی تأثیر زباله‌های COVID-19 را کاهش می‌دهند

هرازگاهی سناریویی پیش می آید که ما را به خلاقیت بیشتر ترغیب می کند. گاهی اوقات دلیل خوبی است که به ما الهام می‌دهد و گاهی زنجیره‌ای از اتفاقات بد است که دقیقاً در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. کووید-19 جهان را تکان داد و مشکلات زیادی را ایجاد کرد، یکی از آنها مقدار زیادی زباله پلاستیکی است که محل های دفن زباله را به هم ریخته و به یک مشکل جدی تبدیل می شود. برای یک مشکل چندین پاسخ وجود دارد و در این صورت یک نوآوری دیگری را از بین نمی برد. بیایید تجزیه و تحلیل کنیم که کدام طرح های نوآورانه درست زمانی که بیشتر به آنها نیاز داشتیم ظاهر شدند.

سیستم بازیافت ماسک صورت خودکار

دو دانشجوی دانشگاه صنعتی ورشو جایزه ملی دایسون را برای اختراع ماشینی برای تمیز کردن و بازیافت ماسک‌های صورت پزشکی دریافت کردند و در نتیجه ضایعات پلاستیکی را کاهش داد. آنها به نوآوری خود یک نام دادند. این Xtrude Zero نام دارد و می تواند ماسک های صورت را بپوشاند و گلوله های پلاستیکی قابل استفاده مجدد تولید کند. ماسک ها از هم جدا می شوند و لایه های آنها قبل از خرد شدن جدا می شوند. سپس تکه های خرد شده در زیر منبع گرما با هم ذوب می شوند تا رشته ای پیوسته از رشته تولید شود. یک تیغه دوار وظیفه خرد کردن فیلامنت به گلوله را بر عهده دارد. در نهایت گلوله ها قبل از بیرون آمدن با عبور از نور UV ضدعفونی می شوند.

به دلیل اندازه کوچک آن، دستگاه ممکن است تقریباً در هر مکان عمومی قرار داده شود، که باعث می شود برای عموم مردم قابل دسترسی باشد. از آنجایی که ماژولار است، ممکن است به سرعت تا یک عملیات بزرگ گسترش یابد و تعداد ماسک های صورت بازیافت شده را به حداکثر برساند. این مفهوم مبتنی بر فناوری است که در حال حاضر در حال استفاده است (دستگاه های خودکار) که تولید آن را با استفاده از زیرساخت های موجود با تغییرات جزئی ساده می کند.

ماسک های دور ریخته شده برای ایجاد مدفوع پلاستیکی استفاده می شود

یک دانشجوی طراحی دانشگاه Kaywon هزاران ماسک صورت دور ریخته شده را از محوطه دانشگاه جمع آوری کرد و روشی را برای بازیافت آنها به مدفوع های رنگارنگ ابداع کرد. هانول کیم، طراح کره‌ای جنوبی، به منظور جلب توجه به بحران زیست‌محیطی که ماسک‌های صورت یکبار مصرف ایجاد می‌کنند، مفهومی را ارائه کرد که ماسک‌های صورت دور ریخته شده را در چهارپایه‌های روی هم قرار می‌دهند. کیم معتقد است که این ابتکار، Stack & Stack ، به عنوان نمونه ای از نحوه جلوگیری از آلودگی ماسک های صورت از آلودگی دریاها و محل های دفن زباله استفاده می کند.

کیم جعبه های جمع آوری ماسک را در محوطه دانشگاه قرار داد و آنها را به طور منظم تخلیه کرد تا فرآیند تبدیل زباله به چیزهای قابل استفاده روزمره آغاز شود. سپس ماسک‌ها برای چند روز قرنطینه شدند و سپس داخل قالب چیده شدند و با استفاده از تفنگ حرارتی یکی یکی ذوب شدند. محصول نهایی برای نگه داشتن آن به هیچ چسب یا رزین نیاز ندارد و کاملاً از ماسک های صورت بازیافتی بدون مواد اضافی ساخته شده است. حتی طرح‌های مرمری سفید، آبی و صورتی روی صندلی‌ها به جای رنگ‌ها یا رنگ‌های اضافی، از رنگ ماسک‌های اصلی گرفته شده‌اند.

برای مقابله با همه گیر شدن جهان به چیزی بیش از درمان پزشکی نیاز دارد. همچنین به ظرفیت ما برای تمیز نگه داشتن زمین تا حد امکان بستگی دارد. اگر این تلاش‌های شگفت‌انگیز از دانش‌آموزان در سرتاسر جهان سرچشمه می‌گیرد، فکر کنید اگر شرکت‌ها و دولت‌های بیشتری برای تأمین مالی پروژه‌هایی مانند این قدم بردارند، چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. اشاره به کمبود ایده نادرست است زیرا امروزه فناوری هایی مانند مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  وجود دارد و فقدان ابزاری برای اعمال نوآوری ها دیگر وجود ندارد. بنابراین، چرا از همین الان شروع به تغییر جهان برای بهتر شدن نمی کنیم ؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *