11 الگو برای طوفان فکری


این الگوهای ایده‌پردازی و طوفان فکری برتر Miro را می‌توان با تیم خود از راه دور یا در یک اتاق استفاده کرد.

به الگوهایی برای طوفان فکری علاقه دارید که حتی می توانید با یک تیم آنلاین از آنها استفاده کنید؟ در این راهنما ما برخی از محبوب ترین چارچوب های طوفان فکری را به اشتراک خواهیم گذاشت. در هفته‌های اخیر، اطلاعاتی درباره ابزارهای مختلف نرم‌افزار کار از راه دور برای نوآوری و همچنین نرم‌افزارهای تفکر طراحی مانند Miro به اشتراک گذاشته‌ایم . ما همچنین الگوهای آنلاین محبوبی را که می‌توانید برای نقشه‌برداری همدلی و اسپرینت‌های طراحی استفاده کنید، پوشش دادیم.در پست امروز، ابزار مفید دیگری را برای کمک به شما برای همکاری مجازی با اعضای تیمتان پوشش خواهیم داد: الگوهای دیجیتال برای جلسات طوفان فکری و ایده‌پردازی. با استفاده از چارچوب‌های ایده‌پردازی مختلف و سبک‌های نمودار، این قالب‌ها را می‌توان مطابق با نیازهای جلسات مجازی منحصر به فرد شما سفارشی کرد. بیایید بیشتر به بررسی هر یک از این الگوهای طوفان فکری Miro بپردازیم .

1. Blue Ocean 4 Actions Framework

این الگو بر روی کمک به شما در به حداکثر رساندن ارزش کاربر و در عین حال از بین بردن و کاهش درد کاربر متمرکز است. این قالب شامل چهار بخش مختلف است:

  • حذف: چه عوامل یا ویژگی هایی باید حذف شوند؟ چه چیزی الان مفید نیست؟
  • کاهش: چه عواملی باید کمتر از استاندارد صنعت کاهش یابد؟ آیا می‌توانید آن را به چیزی ساده‌تر، اما مرتبط با کاربران تبدیل کنید؟
  • افزایش: چه عواملی را باید بالاتر از استاندارد صنعت مطرح کرد؟ بازار در حال حاضر به کدام نقاط دردناک توجه نمی کند؟
  • ایجاد: چه عواملی باید ایجاد شود که هرگز ارائه نشده است؟ چه فرصت هایی برای سرمایه گذاری برای شما در دسترس است؟

2. 5 قالب چرا

این ابزار ساده طوفان فکری 5 چرایی بر کمک به شما در شناسایی علل اصلی یک مشکل متمرکز شده است. با شروع یک مشکل تصویر بزرگ اولیه، از «چرا» می‌پرسید تا زمانی که روی یک موضوع کلیدی که می‌توانید تلاش‌های خود را روی پرداختن به آن متمرکز کنید محدود شوید.

3. الگوی Affinity Diagram

الگوی نمودار میل از Miro.

این الگوی نمودار وابستگی برای مرتب‌سازی و دسته‌بندی اطلاعات مربوط به مشکل یا چالش شما عالی است. هنگام برقراری ارتباط و همکاری با اعضای تیم، می‌توانید به راحتی موارد را به اطراف بکشید و به راحتی مشاهده کنید که چگونه قطعات مختلف چالش کنار هم قرار می‌گیرند.

4. Concept Map Maker Template

یک تیم نقشه مفهومی ساده و آسان به تیم شما کمک می کند تا ایده ها، تصاویر، کلمات یا عبارات را سریع تجسم کند و آنها را در یک ساختار سلسله مراتبی سازماندهی کند. بین موارد به ظاهر نامرتبط ارتباط برقرار کنید و با تیم راه دور خود به لحظه “آها” خود برسید.

5. الگوی استراتژی خلاقانه دیزنی

الگوی طوفان فکری دیزنی از رویکرد والت دیزنی به پروژه های خلاقانه الهام گرفته شده است. این الگو از شما می‌خواهد که در سه مرحله مختلف فکر کنید:

  • رویاپرداز: روی اجازه دادن به ایده ها بدون انتقاد یا محدودیت تمرکز کنید. احتمالات بی پایان هستند – اجازه دهید این ایده ها دیوار طوفان مغزی مجازی شما را پر کنند.
  • واقع گرا: به حالت رئالیسم بروید. از این فرض شروع کنید که رویا ممکن است. با فرض اینکه بتوانید به آن دست یابید، دریابید که برای تحقق رویا چه مراحلی لازم است. از خود بپرسید که چگونه می توانید این ایده را به کار ببرید و برنامه عمل چگونه خواهد بود.
  • منتقد: هنگامی که یک برنامه اقدام دارید، وقت آن است که موانع احتمالی را مرور کنید. از خود بپرسید چه چیزی ممکن است اشتباه باشد، چه نقاط ضعفی در برنامه وجود دارد، و چه چیزی کم است.
6. الگوی نمودار استخوان ماهی

این الگوی نمودار استخوان ماهی (همچنین به عنوان نمودار علت و معلول یا نمودار ایشیکاوا نیز شناخته می‌شود) به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا همه دلایل احتمالی یک مشکل را تجسم کنند و علت اصلی آن را صفر کنند. اگر می‌خواهید به دلیل وقوع یک مشکل و تجزیه و تحلیل آنچه برای حل آن نیاز است، بپردازید، می‌توانید از این الگوی نمودار استفاده کنید.

7. How Now Wow Matrix Template

این الگوی طوفان فکری بر روی “چگونه”، “اکنون” و “وای” متمرکز شده است . «چگونه» ایده‌هایی را توصیف می‌کند که نوآورانه و در عین حال امکان‌پذیر هستند، «اکنون» به ایده‌هایی اشاره می‌کند که آشنا هستند و به خوبی کار می‌کنند، و «وای» ایده‌هایی را توصیف می‌کند که جدید هستند، اما هنوز به راحتی قابل اجرا هستند. هدف نهایی این الگو این است که به تیم خود کمک کنید تا حد امکان ایده های “wow” را ارائه دهند.

8. الگوی نمودار KWL

یک الگوی نمودار KWL به شما امکان می دهد تا در مورد یادگیری های تکمیل شده در طول یک جلسه طوفان فکری یا ایده پردازی محدود شوید. این نمودار اطلاعات را به سه دسته تقسیم می‌کند: آنچه قبلاً می‌دانید، آنچه می‌خواهید بدانید و آنچه در نهایت از طریق فرآیند آموزشی یاد می‌گیرید.

9. الگوی نمودار لوتوس

تکنیک طوفان فکری شکوفه نیلوفر آبی که این الگوی نمودار نیلوفر آبی مبتنی بر آن است، به شما کمک می‌کند مفاهیم کلیدی یا بخش‌هایی از یک تصویر وسیع‌تر را تعریف کنید. مرکز نمودار ایده اصلی را نشان می‌دهد که موضوعات مرتبط یا حوزه‌های راه‌حل در اطراف آن گسترش می‌یابد.

10. الگوی طراحی آنلاین

اگر تیم شما در فرآیند نوآوری به مرحله حیاتی نمونه سازی یا قالب بندی سیمی رسیده است، این الگوی طراحی مجازی ممکن است فقط برای شما باشد. این الگو به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی ایده ها و نمونه های اولیه راه حل خود را طراحی کنید.

11. الگوی طوفان فکری کلمه تصادفی

تکنیک طوفان فکری کلمه تصادفی یک رویکرد ساده و خلاقانه برای ایجاد ایده های جدید و یافتن راه حل های خلاقانه برای مشکلات شما است. این الگوی طوفان مغزی تصادفی به شما کمک می‌کند کلمه تصادفی خود را بسط دهید (خواه از یک تولیدکننده آنلاین، کتاب یا منبع دیگر گرفته شده باشد) و نحوه ارتباط آن با مشکل یا اعمال آن در موقعیت شما را تعیین کنید.

نتیجه

قوانین طوفان فکری می تواند جلسه طوفان فکری شما را به نتایج بزرگ تری هدایت کند. این الگوهای طوفان فکری مجازی Miro می تواند به تیم شما کمک کند تا در هر کجا که هستید سازماندهی شده و با هم همکاری کنند. اگر برای اجرای یا تسهیل رویداد طوفان فکری/ایده پردازی خود به کمک نیاز دارید، امروز برای کمک شخصی با ما تماس بگیرید . همچنین دوره آنلاین آموزش طوفان فکری را که ما با بیش از 10 سال تجربه در برگزاری کارگاه ها و جلسات طوفان فکری به صورت حرفه ای ایجاد کرده ایم ، بررسی کنید .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *