یادگیری در سازمان ها: نکات مهم از گزارش مک کینزی در سال 2020 “بازنگری قابلیت ها”


در نظرسنجی اخیر مک کینزی ، رهبران سازمان‌ها در سراسر جهان می‌گویند همه‌گیری کووید-19 آنها را از فوریت درست کردن برنامه‌های یادگیری آگاه کرده است. با این حال، شرکت‌ها در ارائه نتایج آموزشی مثبت شکست می‌خورند و مدیران اجرایی می‌توانند و باید برای کمک بیشتر انجام دهند.

ارزش ایجاد قابلیت

رهبران شرکت گزارش می دهند که COVID-19 ارزش ایجاد قابلیت را تسریع کرده است. تقریباً 80٪ می گویند که این برای رشد بلندمدت سازمان های آنها بسیار یا بسیار مهم است – در مقایسه با 59٪ قبل از همه گیری.

این منطقی است، زیرا COVID-19 بسیاری از صنایع را به محیط های کاری کاملاً از راه دور یا نیمه راه دور تبدیل کرده است. در حین کار از راه دور، رهبری می‌خواهد اطمینان حاصل کند که کارکنان مهارت‌ها و منابع مورد نیاز برای مدیریت مؤثر زمان و حجم کاری خود را در این محیط جدید دارند. پاسخ دهندگان این نظرسنجی گزارش می دهند که در طول همه گیری، زمان بیشتری را برای یادگیری صرف می کنند – با 54٪ از رهبری درگیر یادگیری خودسرانه.

عدم دستیابی به اهداف تجاری

در حالی که ارزش آموزش و توسعه کارکنان را نمی توان نادیده گرفت، بسیاری از سازمان ها هنوز گزارش می دهند که در دستیابی به اهداف تجاری خود یا اجرای برنامه های موفق شکست خورده اند. تنها 33 درصد از افراد مورد بررسی نتایجی را که می‌خواهند می‌بینند – که نشان می‌دهد برای بهبود این تجربیات آموزشی و اطمینان از اینکه کارمندان پشتیبانی و منابع مورد نیاز برای موفقیت در محیط‌های مجازی خود را به دست می‌آورند، باید کارهای بیشتری انجام شود.

یکی از راه‌های بهبود این امر، دیدن پشتیبانی و راهنمایی فعال از مدیریت ارشد به پایین است. کارکنان بر این باورند که مدیران ارشد باید نقش فعالی در برنامه های ایجاد قابلیت داشته باشند.

همچنین فرصتی برای برنامه ریزی بهتر وجود دارد تا به کارکنان این امکان را بدهد که فرصت کافی برای به کارگیری آنچه می آموزند در عمل داشته باشند. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان احساس می کنند که زمان کافی برای پیگیری یادگیری خودگردان ندارند – و تقریباً نیمی از همه رهبران می گویند که شرکت آنها برنامه مشخصی برای اولویت دادن به یادگیری ندارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *