کار از راه دور از دیدگاه تنوع، شمول و برابری


کار از راه دور

یا تنوع ، شمول و برابری چیزی است که منجر به محیط کاری شادتر و پربارتر می شود که در آن نوآوری ها می توانند شکوفا شوند. زمینه های متنوع ایده های متنوعی را برای فرآیند نوآوری به کسب و کار شما ارائه می دهد. اما چیزی بیشتر از جمع آوری یک تیم همه کاره وجود دارد. هر یک از اعضای تیم شما باید احساس کند که مورد استقبال، قدردانی، حمایت و ارزش قرار گرفتن است، یا در یک کلمه، شامل آن می شود. گنجاندن چیزی است که همکاری را قادر می سازد و اعضای تیم شما را برای مشارکت تشویق می کند. اگر آنها احساس امنیت نکنند و در محیط کار شنیده نشوند، به احتمال زیاد از هر فرصتی برای مشارکت اجتناب خواهند کرد و حتی اگر شرکت کنند، احتمالاً تجربه خوشایندی نخواهد بود. و آخرین اما نه کم اهمیت – برابری که رفتار، دسترسی و فرصت عادلانه را برای همه ایجاد می کند.

در نظر گرفتن هر یک از این سه عنصر نه تنها یک محیط کاری دلپذیر برای کارمندان شما ایجاد می کند، بلکه به طور غیرمستقیم تأثیرات مثبتی بر کل تجارت شما می گذارد. اعضای تیم شاد و با انگیزه منجر به بهره وری بیشتر، تقویت نوآوری ها، ایجاد اثرات هم افزایی و نرخ ماندگاری بالاتر می شوند. متأسفانه، گاهی اوقات گفتن آن آسان تر از انجام دادن است. اگر به پیامدهای همه‌گیری جهانی که هنوز وجود دارد نگاه کنیم، می‌توانیم ببینیم که چگونه هر عنصر از منظری متفاوت ضربه‌ای متفاوت زده است.

تغییر تعامل

کار از راه دور تغییر جدیدی در نحوه تعامل ما ایجاد کرده است. همچنین یک استخر بسیار بزرگ‌تر برای ما فراهم کرد، محدودیت‌های مسافتی و موانع فیزیکی را از بین برد و به کسب‌وکارها این امکان را داد تا به دنبال افراد با استعداد خارج از مراکز اصلی اقتصادی بگردند. این فرصت بی سابقه ای را هم برای جویندگان کار و هم برای کارفرمایان ایجاد کرد. با استفاده از فناوری‌های نوآورانه مانند VR و MR ، کار از راه دور یک بعد کاملاً جدید از انجام تجارت ایجاد کرده است که مقدم بر درک اصلی ما از معنای کار از راه دور است. نه تنها فرصتی واقعی برای هر کسب‌وکاری فراهم کرد تا تیمی متنوع را جمع کند، بلکه یک محیط مجازی ایجاد کرد که بسیاری در آن احساس راحتی کنند.

چنین محیط کاری رفاه اعضای تیم شما را افزایش می دهد و احساس امنیت و راحتی را برای آنها فراهم می کند که در آن می توانند بدون تردید با یکدیگر همکاری کرده و در فعالیت های تیمی شرکت کنند. اگرچه کار از راه دور بر اکثر مشاغل تحمیل شد، اما در نهایت در مورد گنجاندن ایده بدی نبود. با این حال، وقتی صحبت از سهام به میان می‌آید، همه به اینترنت و سایر تجهیزات اداری و شرایط مورد نیاز برای انجام همه فعالیت‌هایشان دسترسی یکسانی ندارند. از سوی دیگر، کار از راه دور باعث افزایش برابری می‌شود، زیرا اکنون مردم از سراسر جهان می‌توانند برای شغل درخواست دهند و شانس منصفانه‌ای برای گرفتن شغل داشته باشند. بنابراین همه چیز به دیدگاه های مختلف برمی گردد.

بررسی واقعیت

اگر به آمار نگاه کنیم، در مشاغل با فناوری پایین، کم درآمد و پرمخاطب، که زنان بیش از حد حضور دارند، انتقال به دورکاری دشوار بود که منجر به از دست دادن مشاغل بسیاری شد. در عین حال، مشاغل با فناوری بالا و درآمد بالا که در آن زنان کمتر حضور دارند، به راحتی به کار از راه دور تبدیل شده اند. این نابرابری جنسیتیفقط یک جنبه منفی کار از راه دور و تنوع است. شکاف دستمزد جنسیتی نیز نشان می‌دهد که مردان در اکثر موارد تقریباً در تمام موقعیت‌های شغلی دستمزد بهتری دارند و اگر نژاد را نیز به معادله اضافه کنیم، تفاوت حتی بزرگ‌تری را شاهد خواهیم بود. در ایالات متحده، کمترین دستمزد را زنان اسپانیایی تبار تشکیل می دهند و پس از زنان سیاه پوست، سفیدپوست و آسیایی در صدر قرار دارند. و حتی به طور متوسط، حتی زنانی که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند، باز هم دستمزد کمتری نسبت به مردان دارند، حتی با مدرک تحصیلی یکسان. اذعان به این نابرابری اولین قدم برای غلبه بر این مشکل و کاهش شکاف است. وظیفه شما به عنوان یک رهبر این است که متعهد به اصلاح و رفع این عدم تعادل باشید.

چالش تنوع، شمول و برابری

درک معنای تنوع، شمول و برابری ، تفاوت ها و روابط آنها تنها نقطه شروعی برای مدیریت کسب و کار شما در جهت درست است. اذعان به اینکه کسب و کار شما در هر یک از این سه بخش کمبود دارد، نقطه شروع ایجاد یک محیط کاری بهتر، یک سازمان قوی تر و یک تجارت موفق در سطوح مختلف است. در موقعیت‌هایی مانند همه‌گیری ناشی از ویروس، سازمان‌های DIE احتمال بیشتری دارد که به عقب برگردند، به موانعی که بر سر راهشان قرار می‌گیرد واکنش نشان دهند و بر آنها غلبه کنند.

راضی کردن همه غیرممکن است، و باید برخی فداکاری ها انجام شود، اما رفتن آن مایل بیشتر برای اعضای تیم شما نتیجه خواهد داد. یک کمپین برای افزایش تعامل اعضای تیم خود ایجاد کنید و مطمئن شوید که همه را شامل می شود. قدردانی و جایزه بهترین ایده را فراموش نکنید! Innovation Cloud یک پلتفرم عالی است که علاوه بر مدیریت کل فرآیند نوآوری شما، به تجارت شما کمک می کند تا همکاری را تقویت کند و در نتیجه باعث می شود همه احساس ارزشمندی و قدردانی کنند. همچنین به عنوان ابزاری عالی عمل می‌کند که به کسب‌وکار شما در بستن شکاف‌های ناشی از کار از راه دور کمک می‌کند و به همه فرصتی منصفانه برای مشارکت می‌دهد. نوآوری ها همیشه تصمیم درست برای کسب و کار شما هستند و Innovation Cloud شریک مناسب برای شماست!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *