کارت گزارش نوآوری استرالیا نشان می‌دهد که این کشور می‌تواند بهتر عمل کند و به نحوه انجام آن اشاره می‌کند

دفتر نوآوری و علم استرالیا این هفته بررسی خود را از سیستم نوآوری استرالیا منتشر کرد ، که عمدتاً با گروهی از افراد نزدیک به صنعت “همه چیز را قبلاً شنیده بودم” منتشر کرد.

تونی پیکوک، مدیر عامل انجمن مراکز تحقیقاتی تعاونی، آن را به گزارش مدرسه تشبیه می کند: جین تلاش می کند اما می تواند خیلی بهتر عمل کند .

این گزارش به منظور ارائه مبنایی آگاهانه برای برنامه استراتژیک وعده داده شده برای ارتقای سیستم نوآوری، علم و تحقیقات استرالیا تا سال 2030، که در اواخر سال 2017 ارائه می شود، طراحی شده است.

نمره

با توجه به اظهارات مشاور مشهور مدیریت پیتر دراکر مبنی بر اینکه “آنچه اندازه گیری می شود بهبود می یابد”، این شامل یک کارت امتیاز عملکرد شامل 20 معیار ارزیابی وضعیت ایجاد دانش، انتقال دانش و کاربرد دانش است.

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت

جای تعجب نیست که شاید ما در بسیاری از جنبه های خلق دانش خوب عمل می کنیم، اما در انتقال و کاربرد دانش عملکرد ضعیفی داریم.

این گزارش یک مجموعه عالی از داده های قابل اعتماد در مورد جنبه های کلیدی سیستم نوآوری، علم و تحقیقات، از جمله شش “توانمندساز” است: پول. زیر ساخت؛ مهارت ها؛ شبکه های؛ فرهنگ؛ و سیاست دیگر نیازی به بازخوانی تعداد تقریباً بی‌پایان گزارش‌های قبلی در مورد این موضوع نخواهد بود، حداقل در مواردی که به داده‌ها مربوط می‌شود.

خلق دانش نمره معمول خود را 9 از 10 می کند – یک “A” ثابت در کارنامه جینی. بودجه نسبتاً بالایی برای تحقیقات در دانشگاه‌ها، محققان کلاس جهانی و مرتبط بین‌المللی و زیرساخت‌های تحقیقاتی، اما هنوز هیچ دانشگاهی در بین 20 دانشگاه برتر جهان یا نزدیک به آن وجود ندارد.

به نظر می رسد انتقال دانش در حدود 5 از 10 باشد – یک “C-” نگران کننده. مکانیسم‌های مستقیم کمی برای حمایت از انتقال دانش، استفاده ناکافی از آموزش و آموزش حرفه‌ای و سطح بسیار پایین همکاری بین محققان و صنعت وجود دارد.

برنامه دانش به سختی 1 از 10 را می گیرد – یک “F” واضح. مخارج تجاری کم برای تحقیق و توسعه و استخدام محققان، مهارت‌های تجاری ضعیف مداوم، رتبه پایین کسب‌وکارهای استرالیایی در همکاری بین‌المللی با سایر شرکت‌ها، و استفاده محدود توسط دولت از تدارکات برای ترویج نوآوری وجود دارد.

خبر خوب

یک خبر خوب برای درهم شکستن تاریکی: هیچ مدرکی دال بر فرهنگ ریسک گریز به ویژه در استرالیا وجود ندارد. در واقع، یکی از رتبه های بالاتر استرالیا مربوط به فعالیت های کارآفرینی در مراحل اولیه است.

اما هر دلیلی برای خوش بینی محتاطانه با کمبود شرکت های با رشد بالا (یعنی شرکت هایی که بیش از 20 درصد در یک دوره سه ساله رشد می کنند) بررسی می شود که استرالیا در انتهای جدول لیگ OECD قرار دارد.

این گزارش مشتاقانه منتظر استراتژی بسیار مهم نوآوری، علم و تحقیق 2030 است، با طرح سؤالاتی مانند کفایت رویکرد عمدتاً فزاینده ما برای نوآوری، در صورتی که استرالیا یک جاه طلبی جهشی یا جهشی را اتخاذ کند (چرا می تواند؟ آیا ما بیشتر شبیه اسرائیل یا سنگاپور هستیم؟)، و آیا بخش‌ها یا پروژه‌هایی وجود دارند که می‌توانند به‌ویژه خود را به تقویت و هدایت نوآوری کمک کنند.

اما با توجه به اینکه کارت امتیازی نشان می‌دهد که عملکرد تجاری و اقتصادی است که در مرکز کاستی‌ها قرار دارد، شاید تمرکز استراتژی باید بر روی این باشد که چه کاری می‌توان انجام داد تا کسب‌وکارهای استرالیایی نوآورتر شوند، نه هدف نرم‌تر دانشگاه ها.

همانطور که گزارش اشاره می کند:

بخش مهمی از مشکل این است که اقتصاد استرالیا به ویژه از نظر صادرات، متنوع است. استرالیا تنها 19 بخش صنعت رقابتی بین المللی و تنها دو بخش در تولید دارد: غذا و نوشیدنی و فلزات اساسی. در مقابل، کشورهای مقایسه کننده، مانند نیوزلند، هلند، و کانادا، حداقل 35 بخش صنعت رقابتی بین المللی دارند.

نوآوری را بالا ببرید

آیا باید انتظار داشته باشیم که سازمان‌های تجاری بزرگ، مانند شورای بازرگانی استرالیا ، کمیته توسعه اقتصادی استرالیا ( CEDA ) و گروه صنعتی استرالیا ، دستور کار را برای ارتقای سطح عملکرد نوآوری و مشارکت بین‌المللی در شرکت‌های استرالیایی پیگیری کنند. ?

آیا سرمایه‌گذاران می‌توانند شرکت‌های استرالیایی را تحت فشار قرار دهند تا گزارش کافی از تعهد خود به نوآوری ارائه دهند؟ اطلاعات بیشتری را می توان از فهرست سالانه AFR از ” 50 شرکت نوآور ” استخراج کرد. فهرست سال 2016 نشان می دهد که ارائه خدمات دیجیتال به طیف گسترده ای از بخش ها به یک هدف خاص برای نوآوری موثر تبدیل شده است.

اما همانطور که بیل فریس، رئیس هیئت مدیره نوآوری و علم استرالیا، در پیش گفتار خود برای این گزارش می گوید:

از زمان طلوع تمدن، نوآوری باعث پیشرفت بشر شده است. آنچه بسیاری بدیهی می‌دانند، مزایایی است که با نوآوری به دست آمده است.

در این زمان‌های چالش‌برانگیز، که فناوری‌های معاصر ناخودآگاه برای ایجاد ترس از نوآوری و فناوری‌های جدید استفاده می‌شوند، استراتژی نوآوری و علم استرالیا 2030 باید قاطعانه دوباره – و نشان دهد – که نوآوری در قلب انسان بودن قرار دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *