چیزی که یک گربه می تواند در مورد یادگیری دوباره نوآوری به ما بیاموزد


من به افرادی فکر می کردم که در سازمان های بسیار سنتی یا بوروکراتیک کار می کنند. داشتم به این فکر می‌کردم که چگونه می‌توانند این مهارت را برای نوآوری و کارآفرینی بیشتر توسعه دهند. این دنیای متفاوتی است که “راه درست” برای انجام کاری به شما داده شود، و آن را بارها و بارها انجام دهید مانند یک کارگر مدرن در کارخانه در مقابل نیاز به ایجاد یا کشف “راه های زیادی” برای انجام کاری که انجام نشده است. قبل، و نحوه انجام آن را بیاموزید.

من در نزدیکی یک باغ وحش زندگی می کنم و دوست دارم گهگاهی قدم بزنم. متوجه شدم که بسیاری از حیوانات روال روزانه خود را دارند. یکی از کارهای معمول شیرها این است که در انتهای فضای خود در یک زمان خاص منتظر می مانند. سپس، نگهبان باغ وحش برای آنها در آن نقطه غذا می آورد. آنها هر روز این کار را انجام می دهند. سپس، آنها ممکن است در یک نقطه سایه در محوطه خود دراز بکشند و منتظر بمانند تا دفعه بعدی که غذا دریافت کنند.

گربه دیگری که من می شناسم سیج است. وقتی با همسرم آشنا شدم، او یک آپارتمان کوچک در شیکاگو داشت. سیج در این آپارتمان ماند. او هر روز غذای خود را در همان مکان دریافت می کرد. بیرون نرفت. شاید از بیرون می ترسید.

مریم گلی از خلاء پنهان می شود
زندگی در محوطه و آپارتمان برای گربه ها طبیعی نیست. «کار کارخانه‌ای مدرن» که ما در مشاغل روزمره خود انجام می‌دهیم برای انسان‌ها طبیعی نیست. چیزی که برای گربه‌ها و انسان‌ها طبیعی‌تر است، حضور در «طبیعت» است. ما در دنیای نوآوری و کارآفرینی پیشرفت می کنیم، جایی که باید شکار کنیم و جمع آوری کنیم تا آنچه را که برای زنده ماندن و رشد نیاز داریم به دست آوریم. زندگی ما هر 2 هفته یکبار و با چنان قوام قابل پیش بینی برای ما تنظیم نمی شود که بتوانیم به نگهبان باغ وحش خود اعتماد کنیم. اگر یک تغییر بزرگ اتفاق می افتاد و ما مجبور بودیم در طبیعت زندگی کنیم، به تغییرات واکنش نشان دهیم یا نوآوری کنیم، چه؟ آیا می توانیم آن را انجام دهیم؟ آیا ما مهارت داریم؟ آیا خودمان را آموزش داده ایم؟ سیج گربه در محیط خود انجام داد.

همسرم سیج را نزد پدرش در شبه‌جزیره بالا میشیگان آورد، جایی که سیج می‌توانست در آن پرسه بزند. اولین باری که سیج این فرصت را پیدا کرد که قلمرو خود را گسترش دهد و به بیرون برود، او ترسید، نوک پا بیرون آمد و به داخل دوید.

دفعه بعد که رفتیم سیج در حیاط همسایه زیر درخت بود. کمی جلوتر رفته بود. ما همچنین او را در حال “تمرین” دیدیم. او پرید، چرخید و به چیزی خیالی برخورد کرد. مثل بوکس سایه بود.

دفعه بعد که بازدید کردیم، سیج را دیدیم که چند ملخ می خورد و به آنها می خورد. ما او را در غروب دیدیم که به سمت چراغ پرید و پروانه‌ای را از هوا گرفت تا به او هم بخورد.

دفعه بعد که دیدیم، اسم سیج را صدا زدیم و او با یک سنجاب در دهان از حیاط همسایه آمد.

حکیم در لانه اش
مریم گلی ممکن است اکنون برای یک محیط طبیعی یا “وحشی” آماده باشد. او باید تمرین می کرد. او باید آن را مرحله به مرحله و سطح به سطح می برد. او می‌توانست همه این کارها را در فضای حیاط خلوت خود انجام دهد.

می توانید از جایی که هستید شروع کنید. اگر بخشی از یک سازمان هستید، آیا می توانید خود را برای نوآوری و کارآفرینی بیشتر آموزش دهید؟ آیا می توانید بخشی از یک برنامه در سازمان خود شوید؟ آیا می توانید پروژه نوآوری خود را ایجاد کنید که در آن روی یک چالش مهم برای شما کار کنید؟ آیا می‌توانید ایده‌ای را برای رئیس‌تان مطرح کنید، آن را سرنگون کنید، و سپس ایده‌ای دیگر و دیگری مطرح کنید؟ آیا می توانید گروه نوآوری خود را تشکیل دهید یا رقابت نوآوری خود را در سازمان خود راه اندازی کنید؟ آیا می توانید تنها در یک ساعت در هفته کسب و کار خود را ایجاد کنید تا عضله کارآفرینی خود را آموزش دهید؟

تغییر به سرعت در حال رخ دادن است و به همین ترتیب اختلالات. اکنون می‌توانید مهارت خود را برای پاسخگویی به تغییرات و اختلالات با نوآوری‌ها شروع کنید. ممکن است بخواهید آینده ای مثبت و نوآورانه برای خود و سازمانتان داشته باشید، اما تجسم کافی نیست. شما باید به تمرین بروید. شما باید مهارت را توسعه دهید و در جهت تقویت عضلات نوآوری خود تلاش کنید. مانند سیج گربه، چگونه می توانید شروع به آموزش خود کنید تا در مراحلی که از جایی که در آن هستید شروع می شود، نوآورتر و کارآفرین تر باشید؟ مرحله 1 برای شما چه چیزی می تواند باشد؟ مریم گلی گربه نوک پا را وارد حیاط کرد.

مرحله 2 برای شما چه چیزی می تواند باشد؟ گربه سیج حرکاتی انجام داد – قیچی خیالی.

مرحله 3 برای شما چه می تواند باشد؟ گربه مریم گلی چند حشره زد و خورد.

مرحله 4 برای شما چه چیزی می تواند باشد؟ گربه سیج یک سنجاب در دست داشت.

اگر در این مراحل پیشرفت کرده باشید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ آموزش خود برای پیشرفت به سطح بالاتر به عنوان یک مبتکر چگونه خواهد بود؟

اوه، به هر حال، شما در مورد کار یا زندگی از یک گربه چه آموخته اید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

روی توسعه کدام مهارت ها باید تمرکز کنید؟

شما سال‌ها را صرف کرده‌اید و احتمالاً همچنان به سرمایه‌گذاری برای توسعه مهارت‌های شغلی‌تان که مربوط به ویژگی‌های حرفه‌تان است، ادامه خواهید داد. به دلیل تغییر ماهیت کار و سازمان،  گزارش‌های تحقیقاتی برجسته بیان می‌کنند که مهارت‌هایی که بیشترین تقاضا را دارند اما کمترین عرضه را در متخصصان دارند، مهارت‌های نرم‌تر خلاقیت، حل مسئله، ارتباطات، همکاری، و تفکر استراتژیک…مهارت‌های نوآوری است. آیا می توانید از روش Sage the cat گام به گام و مرحله به مرحله برای توسعه این مهارت های مهم برای خود استفاده کنید؟ می توانید از یک سیستم یا راهنمای متخصص بهره مند شوید. ما انواع دوره های نوآوری آنلاین (و حتی یک برنامه گواهینامه نوآورانه) داریم) که شما را از طریق چالش نوآوری شخصی خود راهنمایی می کند تا مهارت های خود را توسعه دهید و چیزی ارزشمند خلق کنید. این برنامه آن را برای هدفی که می‌خواهید روی آن کار کنید عملی می‌کند و می‌تواند شما را در پروژه نوآوری خود شروع کند که به شما کمک می‌کند تا این مهارت‌های حیاتی را که برای آینده در حال تغییر ما بیشتر مورد نیاز است، درگیر کنید.

با امواج سریع تغییر، فناوری‌های جدید، مشکلات جدید و فرصت‌های جدید، متخصصان باید علاوه بر مهارت‌های فنی مختص رشته خود، مهارت‌های نرم خود (به‌ویژه مهارت‌های نوآوری) را نیز توسعه دهند. این برای دنیای در حال تغییر ما حیاتی است. این را می توان از طریق یادگیری روش های جدید و به طور ایده آل شروع یک پروژه نوآوری برای انجام این کار به نفع یادگیری خود و آینده سازمان و حوزه یا صنعت شما در حال تغییر انجام داد. در اینجا ویدیویی وجود دارد که در مورد مهارت‌هایی که بیشترین نیاز را دارند، نحوه تطبیق آنها با یکدیگر و نحوه توسعه آنها بیشتر به اشتراک گذاشته شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *