چگونه می توان کارآفرینان و سرمایه گذاران بیشتری برای استرالیا «چابک» Turnbull ایجاد کرد

مالکوم ترنبول، نخست وزیر جدید استرالیا، آنچه را «دولت قرن بیست و یکم» می خواند، اعلام کرد. این مقاله بخشی از مجموعه گفتگو با تمرکز بر این است که چنین دولتی چگونه باید باشد.

شاید به این دلیل است که بهار فرا رسیده است، اما به نظر می رسد تغییر دولت زندگی تازه و خوش بینی بیشتری را برای استرالیایی ها به ارمغان آورده است. بسیاری از مردم – از همکاران دانشگاه و رانندگان تاکسی گرفته تا کارکنان منتظر و نظافتچیان – اظهار داشته‌اند که از عذاب و بدبختی خسته شده‌اند، و از شنیدن نخست‌وزیر جدید ما که «هیچ زمان بهتری برای استرالیایی بودن وجود نداشته است»، دلگرم شده‌اند.

آنها ممکن است درک نکنند که چگونه نوآور باشند، اما قطعاً می خواهند این کار را انجام دهند. آنها ممکن است ندانند چگونه مشاغل بهتری پیدا کنند، اما آنها را می خواهند. آنها ممکن است در مورد شایستگی های مشترک المنافع در مقابل یک جمهوری بحث کنند، اما قطعا می خواهند جایگاه استرالیا را در جهان حفظ کنند.

سه الزام تجاری برای رهبران دولت ما وجود دارد که آنها را برای اصلاح و رشد اقتصاد در نظر بگیرند.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

1. “دیدگاه استراتژیک” را با اجرا متعادل کنید

رهبران، چه در تجارت و چه در دولت، ملزم به بیان یک چشم انداز و ایجاد اعتماد به نفس در مورد امکان دستیابی به آن چشم انداز هستند. ترسیم یک تصویر واضح ضروری است اما کافی نیست. با آن باید استراتژی ها، اهداف، تاکتیک ها و اقدامات برای دستیابی به آن چشم انداز در یک چارچوب زمانی معقول همراه باشد.

پس از تدوین برنامه، تیم باید اجرا کند و به نتایج برسد. و اگر نتایج بهتر – یا بدتر – از حد انتظار باشد، باید در مورد چرایی و در مورد آنچه آموخته اند صحبت کنند.

2. بدانیم که آموزش در بسیاری از زمینه ها کلید آینده ما است

به رسمیت شناخته شده است که ما دانش آموزان کافی در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) فارغ التحصیل نشده اند.

مشکل در دانشگاه و حتی سطح TAFE قابل رفع نیست. ما باید نحوه آموزش فرزندانمان را تغییر دهیم و آنها را تشویق کنیم که کنجکاو باشند، آزمایش کنند و بپرسند “چرا؟” ما باید آنها را باور کنند که مشاغل STEM هیجان‌انگیز و با ارزش هستند.

دانشگاه‌ها: برای نزدیک‌تر کردن دانشگاه‌ها و کسب‌وکار، چرا نباید به هر دانشجویی اجازه داد تا تجربه کار در یک شرکت داشته باشد، یا بتواند شرکت خود را ایجاد کند؟ این یکی از رویکردهایی است که در دانشگاه استرالیای جنوبی اتخاذ شده است. مرکز نوآوری و همکاری با همکاری UniSA، Hewlett Packard و دولت استرالیای جنوبی نمونه دیگری است.

بنیانگذاران: به استارت‌آپ‌ها باید آموزش داده شود که چگونه رشد کنند. تسهیلات هم‌محلی مکان‌هایی هستند که در آن افراد «آزمایش» می‌کنند که آیا واقعاً می‌خواهند در تجارت باشند یا به‌عنوان یک مالک کسب‌وکار راه‌اندازی کنند. اگرچه داشتن مکانی برای آزمایش اشتهای خود برای ریسک و اراده برای راه اندازی یک شرکت بسیار خوب است، اما اگر ما کشوری با مالکیت انحصاری باشیم، استرالیا قادر به رشد نخواهد بود. بنابراین ما باید کار بهتری برای آموزش بنیانگذاران استارت‌آپ انجام دهیم که چگونه شرکت‌ها را رشد دهند، و آنها را قادر می‌سازیم تا از بنیان‌گذار به مدیرعامل تبدیل شوند و شرکت‌هایی ایجاد کنند که شغل ایجاد کنند.

مدیران عامل: مدیران عامل مستقر همچنین باید یاد بگیرند که چگونه شرکت ها را رشد دهند. تعداد بسیار زیادی به اندازه معینی رشد کرده‌اند و مطمئن نیستند که در مرحله بعد چه کاری انجام دهند، بنابراین آنها را بالا می‌برند و سعی می‌کنند از آنچه که دارند محافظت کنند. خبر خوب این است که می توان به مدیران عامل آموزش داد که چگونه رشد کنند. نمونه موردی: پس از 9 ماه حضور در برنامه مرکز رشد کسب و کار یونیسا، درآمد شرکت های مشارکت کننده 24 درصد، سود 29 درصد افزایش یافت و آنها شغل ایجاد کردند.

فرشتگان: ما باید مردم را تشویق کنیم و به آنها آموزش دهیم تا سرمایه گذار فرشته شوند. این افسانه وجود دارد که شرکت‌های آمریکایی به این دلیل موفق هستند که سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر دریافت می‌کنند. در واقع، کمتر از 1٪ از شرکت ها در ایالات متحده سرمایه گذاری خطرپذیر دریافت می کنند!

در سال 2013، در حالی که 548 شرکت فعال سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) نه چندان 30 میلیارد دلاری سرمایه گذاری می کردند، نزدیک به 300000 فرشته 25 میلیارد دلار آمریکا سرمایه گذاری کردند. فرشتگان در 16 برابر بیشتر از VCها (71000 در مقابل 4050)، از جمله 300 برابر بیشتر معاملات مرحله اولیه و بیش از 20 برابر سرمایه گذاری های اولیه سرمایه گذاری کردند. آموزش و تشویق افراد بیشتر به فرشته بودن باید تأثیر بسیار مثبتی بر تعداد استارتاپ هایی که قادر به رشد هستند داشته باشد.

استرالیایی هایی که پول دارند می توانند مصرف یا سرمایه گذاری را انتخاب کنند. اما شایان ذکر است که اکنون در سیلیکون ولی، داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق موفق‌تر از رانندگی با فراری است. ما باید سرمایه‌گذاری و راهنمایی شرکت‌های امیدوارکننده در استرالیا را «خوب» کنیم.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با فرض اینکه می‌خواهیم صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیشتری در استرالیا ایجاد کنیم، باید افراد بیشتری را برای سرمایه‌گذاری خطرپذیر آموزش دهیم. برنامه یاران کافمن یک دوره کارآموزی در سرمایه گذاری خطرپذیر است. این برنامه نسل جدیدی از سرمایه گذاران خطرپذیر را ایجاد کرده است، با کمک همکاران کافمن که تنها در شش سال گذشته بیش از 100 صندوق جدید ایجاد کرده اند. این برنامه 24 سال است که اجرا می شود، اما تاکنون تنها یک همکار کافمن از استرالیا وجود دارد. همزمان با افزایش سرمایه‌های خطرپذیر برای استرالیایی‌ها، باید مطمئن باشیم که کسانی که صندوق‌های VC را مدیریت می‌کنند، سرمایه‌گذاران مؤثری هستند.

3. اندازه گیری و ارتباط پیشرفت

آموزش راه حل سریعی نیست و متاسفانه زمان زیادی نداریم. بقیه جهان با سرعت بیشتری در حال اجرا هستند و ما نیز نیاز داریم. ما نیاز به اولویت بندی، تعیین اهداف، تخصیص منابع، اجرا، اندازه گیری و گزارش پیشرفت داریم.

اندازه گیری فعالیت، بهره وری و نتایج: چه تعداد دوره ارائه می شود و چه تعداد دانشجو، مدیر عامل یا فرشته در هر یک از این دوره ها ثبت نام کرده اند؟ چه تعداد دانشجو به رشته های دانشگاهی یا مشاغل مرتبط با STEM منتقل می شوند؟ اندازه‌گیری نتایج یا نتایج مستلزم بررسی تعداد فارغ‌التحصیلان STEM، مشاغل اضافی ایجاد شده، افزایش تعداد شرکت‌های در حال رشد، بیشتر فناوری‌های دانشگاهی یا CSIRO تجاری‌سازی شده توسط شرکت‌های استرالیایی، رشد سرمایه‌گذاری فرشته‌ها و افزایش تعداد شرکت‌هایی است که سرمایه‌گذاری خطرپذیر دریافت می‌کنند و در حال رشد هستند. . و وقتی مدرکی داریم که در حال رشد هستیم، باید همانقدر هیجان زده باشیم که فرزندانمان وقتی متوجه می شوند از آخرین باری که قدشان را اندازه گیری کردیم چندین اینچ بزرگ شده اند، هیجان زده باشیم.

ارتباطات: رسانه ها نقش مهمی در تقویت پیام دارند، اما همه باید بدانند که همه سرمایه گذاری ها موفق نخواهند شد – و این قابل انتظار است. فهرست دلایل شکست شرکت ها بسیار طولانی است و احتمال شکست بسیاری از آنها زیاد است. این واقعیت که کارآفرینان به راه‌اندازی شرکت‌ها ادامه می‌دهند، گواهی بر خوش‌بینی است. ما به آن‌ها نیاز داریم که ادامه دهند، و باید از « مردی در میدان مسابقه » که وارد رینگ می‌شود و آن را امتحان می‌کند، جشن بگیریم و از او حمایت کنیم و در صورت افتادن یا زمانی که افتادند به سمت او شلیک نکنیم.

استرالیا در یک دوراهی قرار دارد، یک لحظه منحصر به فرد در زمان. ما قدرت شکل دادن به آینده خود را داریم، اما باید عمل کنیم. ایجاد توازن بین بینش و اجرا، شناخت نقش مهم آموزش و پرورش در اقتصاد دانش‌آموزی و اندازه‌گیری و اطلاع‌رسانی پیشرفت، سه ضرورتی است که دولت جدید باید در راستای اصلاح اقتصاد به آن توجه کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *