چگونه سطح نوآوری را در شرکت خود ارزیابی کنید؟


ارزیابی سطح نوآوری

در دنیای تجارت،  نوآوری به عنوان روشی توصیف می‌شود که توسط آن یک شرکت کالاها، فرآیندها و/یا ایده‌های جدید را با هدف به دست آوردن مشتریان جدید از طریق بهبود تجربه‌شان توسعه می‌دهد. راه‌های زیادی برای بهبود وجود دارد و برحسب بخش متفاوت است، اما از ارتقای رویه‌های تولید و عملیاتی، استراتژی‌های مدیریت، کشف منابع جدید یا اختراع مجدد منابع موجود و غیره متغیر است. از آنجایی که فرصت‌های زیادی برای رشد از طریق نوآوری وجود دارد، سؤال این است که ما واقعاً از چه تعداد از آنها استفاده می‌کنیم.

اگر از یک مدیر عامل بپرسید که فرآیند نوآوری شرکت در چه سطحی است، پاسخ ساده ای دریافت نخواهید کرد زیرا با متغیرهای مختلفی تعریف می شود. بررسی تجزیه و تحلیل، معیارها و گزارش های یک شرکت یکی از راه های تعیین سطح نوآوری است. با این حال، استخراج داده های صرفاً مرتبط با نوآوری می تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه اگر فرآیندهای نوآوری یک شرکت به اندازه کافی بالغ نباشد. یک روش سیستماتیک استفاده از سیستم‌های مدیریت نوآوری است که اگرچه کاملاً با سایر فرآیندها یکپارچه شده‌اند، اما استقلال داده‌های خاص خود را دارند. شرکت ها در صنایع مختلف اکنون از این نوع ابزار استفاده می کنند و آن را در تعیین آمادگی و عملکرد نوآوری خود بسیار مفید می دانند.

جنبه های اصلی نوآوری در هر شرکتی چیست؟

  1. مدیریت و رهبری

هر پیشرفتی باید توسط مدیریت بالا ارتقا یابد. سوال اصلی اینجاست که مدیریت ارشد چگونه نوآوری را درک و درک می کند؟

  1. استراتژی

آنچه شرکت را به نوآوری ترغیب می کند، مهم ترین جنبه یک استراتژی نوآوری است.

  1. مردم و فرهنگ

چقدر کارمندان خود را درگیر فعالیت های نوآوری می کنید؟

  1. فرآیند

هماهنگ کردن فرآیندهای خلاقانه، به ویژه در شرکت های بزرگ، ساده نیست، به همین دلیل است که ما باید دوام فرآیند نوآوری را درک کنیم.

  1. ابزار

برای تعیین استاندارد معینی از نوآوری، باید درک درستی از آنچه به کسب و کار ما اجازه می دهد در حین نوآوری رقابتی باشد وجود داشته باشد.

  1. معیارها

روشی که ما پیشرفت خود را از نظر نوآوری اندازه گیری می کنیم، به کاری که انجام می دهیم معنا می بخشد و به ما کمک می کند گام های بعدی خود را بهتر سازماندهی کنیم.

اگر این بخش ها را یکی یکی مرور کنید، می توانید نقاط ضعف و قوت خود را ببینید. اما اگر می‌خواهید دقیقاً بدانید که از نظر ظرفیت نوآوری در کجا هستید، می‌توانید از ابزار ارزیابی نوآوری تعاملی 5 دقیقه‌ای ما استفاده کنید . این نظرسنجی به شما در انجام وظایف زیر کمک می کند:

  • آخرین شیوه ها و ظرفیت های نوآورانه شرکت را ارزیابی کنید.
  • نقاط قوت و ضعف سازمان را شناسایی کنید
  • درک بصری و اولویت بندی مناطقی که باید روی آنها کار کنید

همچنین می‌توانید از این ابزار امتیازدهی به‌عنوان یک نظرسنجی سریع استفاده کنید تا بفهمید کارکنانتان چگونه تلاش‌های شما برای ایجاد تغییر در سازمان را تفسیر می‌کنند. نتایج ارزیابی نوآوری خروجی را در هر جنبه از ساختار نوآوری نشان می دهد. این بینش جدید راهنمایی واقع بینانه در مورد اینکه سازمان کجا و چگونه می تواند برای بهینه سازی موفقیت نوآوری عمل کند ، ارائه می دهد . به شرکت خود اجازه دهید در آینده توسعه یابد و پتانسیل نوآوری شرکت را به حداکثر برسانید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *