چگونه از تجربه کارمندان به عنوان یک تقویت کننده نوآوری استفاده کنیم


تجربه کارمندان به عنوان یک تقویت کننده نوآوری

تجربه کارمندان اغلب نادیده گرفته می شود یا کسب و کارها فقط بر بخش های خاصی از آن تمرکز می کنند و بقیه را کنار می گذارند. برای اینکه بتوانید یک تیم منسجم بسازید و تعامل را تقویت کنید، باید چرخه زندگی کارمندان خود را بهتر درک کنید و بدانید که آنها چگونه تعامل خود را با تجارت شما درک می کنند. این نه تنها عملکرد آنها را افزایش می دهد، بلکه به طور مثبت بر کل تجارت شما منعکس می شود و بدون شک روند نوآوری شما را نیز بهبود می بخشد.

دانستن سفر آن‌ها و جمع‌آوری بازخورد از آن‌ها درباره تجربه‌شان، به شما بینش بهتری نسبت به درک آن‌ها از کسب‌وکارتان، انگیزه‌های اصلی آن‌ها، ارزش‌های بیشتری برای آنها می‌دهد و چه چیزی آنها را به راه انداخته است. این داده‌های تجربی ارزشمند ، در کنار داده‌های عملیاتی ، به شما کمک می‌کند شکاف‌هایی را که به‌طور اجتناب‌ناپذیر رخ می‌دهند، پر کنید و بتوانید تجربه آن‌ها را در سازمان خود بهبود بخشید.

استخدام

جذب کارمندان بالقوه شما فقط شروع سفر آنهاست. این فرآیند شامل تمام مراحل لازم است که در نهایت منجر به استخدام می شود. اینجاست که آنها به عنوان یک کارمند بالقوه با تجارت شما شروع به تعامل می کنند و اولین برداشت های خود را شکل می دهند. مهم است که انتظارات خود را به وضوح بیان کنید ، همچنین انتظارات آنها و نحوه درک آنها از نقش خود در سازمان را بشنوید. جمع آوری بازخورد در مورد فرآیند استخدام نیز بینشی در مورد چگونگی بهبود این مرحله به شما ارائه می دهد.

شبانه روزی

هنگامی که آنها استخدام شدند، مهم است که انتقال به خوبی انجام شود و آنها به درستی با تمام سیستم ها، فرآیندها و ابزارهای سازمان شما آشنا شوند. این می تواند از یک هفته تا یک سال طول بکشد، و هر چه زودتر آرام شوند و احساس راحتی کنند، سریعتر شروع به درگیر شدن و اجرا می کنند . یک محل کار فراگیر به سرعت بخشیدن به روند کمک می کند و آنها احساس می کنند که از مشارکت و همکاری آزاد هستند و ارتباطات طولانی مدت در سازمان و سایر اعضای تیم ایجاد می کنند.

توسعه

فراهم کردن فرصتی برای رشد به کارکنانتان از اهمیت زیادی برخوردار است. دادن فرصتی به آنها برای بهبود مهارت‌های خود و/یا دستیابی به مهارت‌های جدید تأثیر مثبتی بر تجربه آنها خواهد داشت. قدردانی از دستاوردهای آنها و پاداش دادن به آنها باعث ایجاد حس تعلق قوی تری به سازمان و ایجاد رابطه بلندمدت با آنها می شود. کسب و کارهایی که تجربه کارمندان بهتری دارند، نرخ نگهداری بالاتری دارند. گوش دادن به بازخورد آنها باید در هر مرحله از راه باشد. ارتباطات خوب بسیار مهم است و ستون فقرات هر ابتکار همکاری است، و باید از هر دو راه پیش برود تا هم تجارت شما و هم کارمندان شما رشد کنند.

خروج

هر سفری پایانی دارد. کارمندان شما در نهایت سازمان شما را به دلایلی ترک خواهند کرد. اما این مرحله را نباید نادیده گرفت زیرا همچنین داده های ارزشمندی در مورد تجربه آنها در سازمان شما در اختیار شما قرار می دهد. این دوباره به شما کمک می کند تا تجربه کلی را بهبود بخشید و در آینده تنظیمات را انجام دهید.

اثرات تجربه مثبت کارکنان

کارکنان راضی به احتمال زیاد در هر فعالیتی که شما انجام می دهید شرکت می کنند. آنها همچنین تمایل بیشتری به همکاری با دیگران و به اشتراک گذاشتن ایده ها و افکار خود دارند. این بدون شک روند نوآوری شما را بهبود می بخشد. یک تجربه خوب کارمند به تجربه خوب مشتری تبدیل می شود . تلاش مضاعف برای مشتری تفاوت زیادی ایجاد می کند و کاملاً قدردانی می شود. برخی تحقیقات نشان داد که مشاغلی که تجربه کارمندی مثبتی دارند، 4 برابر میانگین سود بیشتری ایجاد می کنند و میانگین درآمد را دو برابر می کنند. نرخ حفظ بالا شما را به انتخابی جذاب برای جویندگان کار تبدیل می کند و مجموعه ای از کارمندان بالقوه واجد شرایط و با استعداد را برای شما فراهم می کند.

بدون زیرساخت مناسب برای حمایت از سفر کارمند، انتظار موفقیت درازمدت سخت است. فناوری در هر بخش از کسب و کار شما، این بخش نیز ضروری است. با فناوری و نرم افزار مناسب، می توانید تعامل را بیشتر تقویت کنید و آن را به یک تجربه سرگرم کننده تبدیل کنید. Innovation Cloud یک پلت فرم عالی برای همکاری در اختیار شما قرار می دهد ، جایی که همه می توانند ایده ها و افکار خود را به اشتراک بگذارند. رویکرد از پایین به بالا و از بالا به پایین در ارتباطات باعث می شود که همه شنیده شوند و تایید شوند، و سیستم پاداش هر گونه ابتکار را چاشنی می کند و انگیزه مشارکت را افزایش می دهد.

ایجاد یک محل کار دلپذیر یکی دیگر از موارد ضروری است. علاوه بر داشتن یک سازمان فراگیر، فراهم کردن فضایی برای کارکنان خود که در آن احساس راحتی کنند برای تجربه آنها ضروری است. شما می توانید خلاق باشید و طیف گسترده ای از فعالیت های در محل را به آنها پیشنهاد دهید که به آنها در کاهش استرس و راه اندازی مجدد کمک می کند. چیزی که در یکی دو سال گذشته به آن عادت کرده ایم کار از راه دور و انعطاف پذیر است. و دوباره، Innovation Cloud برای کمک به شما در این زمینه نیز وجود دارد. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز در حال انجام است و در عین حال فضای مورد نیاز برای حداکثر بهره وری را به کارکنان شما می دهد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *