پرستاران آینده باید از فناوری پیشرفته استقبال کنند

کسی را تصور کنید که در زمینه فناوری کار می کند. آنها ممکن است با یک کلیشه مطابقت داشته باشند: عینک لبه دار، هودی، تی شرت مارک دار با لوگوی یک استارت آپ، مرد. شما احتمالا یک پرستار را تصور نمی کنید.

سوابق سلامت الکترونیکی یکپارچه ، ابزارهای پوشیدنی ، برنامه های نظارت بر سلامت، هوش مصنوعی، چاپگرهای سه بعدی و پزشکی از راه دور تنها برخی از فناوری هایی هستند که وارد محیط بالینی شده اند.

ربات ها در حال حاضر در برخی بیمارستان ها در سراسر کانادا فعالیت می کنند. پرستاران آینده می توانند توسعه دهندگان اپلیکیشن، تحلیلگران داده، کدنویسان و کارشناسان هوش مصنوعی بعدی باشند.

به عنوان یک پرستار جوان که برای جنبه انسانی مراقبت وارد این زمینه شده است، می توانم ببینم که قرار دادن یک صفحه بین ارائه دهنده و بیمار چه احساس سردی دارد. اما باید به فناوری به صورت مشارکتی نگاه کرد و این حرفه در پذیرش تغییرات تکنولوژیک عقب مانده است.

تجزیه و تحلیل جهان، از کارشناسان

از آنجایی که فناوری به حوزه‌های بیشتری از مراقبت‌های بهداشتی وارد می‌شود و انواع بیشتری از ارائه مراقبت‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود، پرستاران باید نقش‌های خود را دوباره تعریف کنند تا در حوزه کاری خود و بیمارانی که به طور فزاینده‌ای از فناوری آگاه هستند، مرتبط باقی بمانند.

مرعوب تکنولوژی

انفورماتیک پرستاری از اوایل دهه 1980 پیشرفت زیادی داشته است. اکثر دانشکده‌های پرستاری در سراسر کانادا، با معرفی آزمایشگاه‌های شبیه‌سازی و مانکن‌های با وفاداری بالا – انسان‌های شبیه‌سازی‌شده که نفس می‌کشند، صحبت می‌کنند و ضربان قلب و نبض از خود نشان می‌دهند – با فناوری آموزش می‌دهند. دانشجویان پرستاری در حال ایجاد وب سایت هستند. ابتکاراتی برای پیشبرد استانداردهای داده های بالینی در پرستاری در کانادا وجود دارد.

متخصصان انفورماتیک پرستاری را می توان در بیشتر محیط های بالینی یافت. و متخصصان و پرستاران “تکنیکی” روح کارآفرینی سیلیکون ولی را به این حوزه می آورند.

یک پرستار به مردی نشان می‌دهد که چگونه از یک ربات برای آزمایش رگ‌ها و جریان خون خود در بیمارستانی در Aizu Wakamatsu، ژاپن، در این عکس فایل 2007 استفاده کند. (AP Photo/David Guttenfelder، فایل)

با این حال، هیچ دانشکده پرستاری در کانادا برنامه انفورماتیک پرستاری را در برنامه درسی دوره کارشناسی خود گنجانده است. تعداد کمی دروس انتخابی دارند. بسیاری از آنها چند ساعت محتوا دارند. از دکتر لین ناگل ، استادیار دانشکده پرستاری لارنس بلومبرگ در دانشگاه تورنتو، در این مورد پرسیدم و او در قلب مشکل صحبت کرد:

ارعاب زیادی وجود دارد. من به خصوص در میان اعضای هیئت علمی پرستاری فکر می کنم. از نظر رهبران پرستار، من فکر نمی‌کنم حمایت کافی برای مشارکت پرستاران در کل فرآیند تصمیم‌گیری، یا مشارکت فعال در پروژه‌های فناوری که در حال انجام است وجود داشته باشد.» دکتر ناگل گفت.

دکتر ناگل خاطرنشان می کند که در هر سازمانی اینطور نیست. و بسیاری از اساتید از فناوری جدید استقبال می کنند .

سیستم های نموداری کاغذی

پرستاری ساده ترین زمینه ای برای نوآوری نبوده است. فناوری در بیمارستان ها اغلب در حال تغییر است. سیستم‌های جدید تحت عنوان «زمان دادن بیشتر به پرستاران» وارد می‌شوند، اما در بخش و اتاق عمل اغلب برعکس است. و بسیاری از فناوری در حال تلف کردن زمان است. در بسیاری از موارد منسوخ، ناکارآمد و به طور منظم خراب است. پرستاران اغلب بر روی سیستم های مدرنی که از طریق تجهیزات قدیمی اجرا می شوند، نمودار می کشند.

در برخی از سازمان ها، پرستاران به سادگی آموزش نمی بینند تا از بسیاری از فناوری هایی که وارد محیط بالینی می شوند، استفاده کنند. در نتیجه، ما این همه قابلیت تکنولوژیکی استفاده نشده را داریم.

هرچند بودجه ها تنگ است. به روز رسانی فرآیندها پرهزینه و برای آموزش افراد زمان بر است. و پرستاران بدون نیاز به عیب یابی فناوری یا گردش از طریق تجهیزات جنکی کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

زمانی که چیزی که سیستم به آن نیاز دارد یک ویروس باشد، نوآوری در جیب ها محلی سازی می شود. جهان آنلاین است، و با این حال اکثر پرستاران در کانادا هنوز در برخی ظرفیت ها از سیستم های نمودار کاغذی استفاده می کنند. در برخی بیمارستان‌ها، پرستاران از حمل دستگاه‌های سلولی خود در حین کار منع می‌شوند – علیرغم انبوهی از اطلاعاتی که ارائه می‌دهند.

به عنوان یک پرستار در این زمینه، می توانم به شما بگویم که هیچ چیز بیشتر از محیطی که فرض می کند نمی توانید رفتار خود را تعدیل کنید، روحیه نوآوران را خفه نمی کند.

در همین حال، به نظر می‌رسد که پزشکان فناوری را به عنوان بخشی از فعالیت خود در نظر می‌گیرند. از دکتر تریسی ریسلینگ ، استادیار کالج پرستاری دانشگاه ساسکاچوان، درباره اینکه چرا حرفه پرستاری در این زمینه از همتایان پزشکی خود عقب مانده است، پرسیدم.

دکتر ریسلینگ گفت: “من فکر می کنم بخشی از آنچه باعث پیشرفت همکاران پزشکی ما در فناوری شده است این واقعیت است که بسیاری از آنها برای استفاده از سوابق پزشکی الکترونیکی یا دسترسی به نتایج آزمایش – به ویژه آزمایش های تشخیصی” انگیزه پیدا کرده اند. در بسیاری از زمینه‌ها، آزمایش‌های تشخیصی یکی از اولین چیزهایی بود که دیجیتالی شد، و در برخی موارد، در واقع (در روزهای قبل)، پزشکان تنها کسانی بودند که به این موارد آنلاین دسترسی داشتند.»

شاتر استوک (Shutterstock)

در بخش های ماقبل تاریخ سیستم مراقبت های بهداشتی، پرستاران – به گفته دکتر ریسلینگ – تا پنج سال پیش به ایمیل دسترسی داشتند. این دو سال پس از آن است که ناوگان خودروهای خودران گوگل اولین مایل خود را طی کردند.

ربات پرستاران در بخش؟

پس چرا حرفه پرستاری در پذیرش تغییرات تکنولوژیک تاخیر دارد؟

نوآوری در هر زمینه ای از مراقبت های بهداشتی گران است. ثانیاً، کمبود ورودی پرستاران در توسعه فناوری ارتباط زیادی با نارضایتی دارد. صنعت فناوری دارای سابقه کم ارزش دانستن سهم زنان در نوآوری است. پرستاری یک نیروی کار عمدتاً زن است.

پرستاران همچنین سابقه طولانی در دفاع از جایگاه خود در سیستم مراقبت بهداشتی دارند. در جایی که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ارزان تر بقای آنها را تهدید کرده اند، اکنون اتوماسیون این کار را انجام می دهد . وظایف پرستاری به طور فزاینده ای صمیمی اکنون به ربات ها واگذار می شود .

در ژاپن، تقاضای بیشتر برای مراقبت از سالمندان، همراه با کمبود پرستار، الهام‌بخش توسعه روبات‌های پرستاری مانند Robear شده است. در حالی که این ربات ها هنوز از بیماران مراقبت نمی کنند، ممکن است روزی در آینده نه چندان دور جایگزین پرستاران شوند. هرچند اون ژاپنه و نقش پرستاری چند وجهی است و آنقدر پیچیده است که نمی توان مستقیماً با هوش مصنوعی جایگزین شود.

ربات‌ها به بخش مراقبت‌های بهداشتی آمریکای شمالی نیز رسیده‌اند . کارشناسان در این زمینه مکانی را برای آنها در رهایی پرستاران و پزشکان از وظایف تکراری – مانند آوردن لوازم پزشکی و تحویل غذا و دارو می بینند.

یک استاد کانادایی، دکتر ریچارد بوث ، در حال معرفی ربات‌ها در برنامه درسی پرستاری در دانشگاه وسترن است. او به من گفت که هیچ پرستاری را نمی شناسد که در حال توسعه روبات باشد. او معتقد است که اگر در پیشرفت تکنولوژی شرکت نکنیم، در خطر از دست دادن مزیت رقابتی خود به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی هستیم.

الیزابت ماتسون یکی از پرستاران است که به طور منظم با یک ربات کار می کند – داوینچی همکار ربات او است. نقش الیزابت به عنوان هماهنگ کننده پرستاری رباتیک در بیمارستان عمومی تورنتو، ارائه آموزش و پشتیبانی بالینی به پرستاران و کادر پزشکی در اتاق عمل رباتیک است.

فناوری فعال و در قلب آن است

از احساسات دیستوپیایی که بگذریم، پرستاران در اکثر موارد نسبت به تغییرات تکنولوژیک مثبت هستند. آنها باید. فناوری در مراقبت های بهداشتی الهام بخش راه حل های خلاقانه است. برای مثال، در ساسکاچوان، دوربین‌های کنار تخت به خانواده‌ها اجازه می‌دهند تا از داخل انکوباتور نوزادانشان در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) بیمارستان کودکان جیم پتیسون، دید زنده داشته باشند.

حمایت از بیمار فردا به معنای حمایت از آنها در تمام بسترهایی است که آنها به مراقبت دسترسی خواهند داشت. آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید.

تکنولوژی از بین نمی رود. پرستاران هم نیستند. اما با پیشرفت بهداشت از راه دور و سایر فناوری‌ها، حضور فیزیکی یک پرستار، آنطور که می‌شناسیم، تغییر خواهد کرد. پرستاران باید تصمیم بگیرند که در مراقبت های بهداشتی آینده به کجا تعلق دارند. این در قلب گفتگو است. این به معنای همکاری با فناوری‌های جدید مراقبت‌های بهداشتی، کنار گذاشتن وظایفی است که با اتوماسیون مناسب هستند و زمان بیشتری برای شغل پرستاری باقی می‌ماند.

در دنیایی که به زودی عمدتاً به صورت خلبان خودکار عمل خواهد کرد، پرستاران دارای فناوری که به نوآوری و تجربه درونی انسان اهمیت می دهند، ارزش خود را در این فرآیند آشکار خواهند کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *