هدایت رشد کسب و کار از طریق یک پلت فرم مدیریت ایده


آیا سازمان ها از فرهنگ صحبت کردن استقبال می کنند؟

هنگامی که کارکنان ایده های جدید را به اشتراک می گذارند و نگرانی ها یا مشکلات را مطرح می کنند،  سازمان ها بهبود می یابند ،  نوآوری می کنند و عملکرد بهتری دارند. بدیهی به نظر می رسد، اما فرهنگ صحبت کردن هنوز در DNA بسیاری از کارفرمایان وجود ندارد. آیا به کارمندان اجازه داده می شود و تشویق می شوند تا در فرآیندهای بهبود مستمر (CI) شرکت کنند؟

هاروارد بیزینس ریویو دریافت که مدیران اغلب  در شیوه کار خود گیر می‌کنند ، با وضعیت موجود همذات پنداری می‌کنند و از گوش دادن به افکار مخالف می‌ترسند. آنها قدرت عمل بر روی اطلاعات و تمرکز بر عملکرد کوتاه مدت را به جای چشم انداز بلند مدت برای تکامل شرکت ندارند.

چگونه کارفرمایان می توانند  هوش جمعی  و تعامل را در تیم ها و ذینفعان خود ارتقا دهند؟ چگونه می توانند اکوسیستم های داخلی و خارجی خود را برای بیان ایده ها و جمع آوری همه ایده های امیدوارکننده تسهیل کنند؟

باید در سطح سازمانی باشد و اولین قدم تکیه بر فناوری است. این امر توسعه هوش جمعی را از طریق بسترهای ایده پردازی برای  جلسات ایده پردازی تسهیل می کند .

پلت فرم مدیریت ایده به عنوان منبعی برای رشد کسب و کار

نرم افزار مدیریت ایده و  ایده چیست؟ ممکن است فکر کنید ایده پردازی یک مفهوم جدید است. با این حال، اولین رکوردهای این کلمه مربوط به سال های 1800 است، و اولین استفاده شناخته شده از ایده در سال 1818 بود. یا «مفهوم»

همانطور که می بینید، ایده پردازی  مدت هاست که بخشی از جامعه ما بوده است، حتی اگر به نظر یک کلمه رایج باشد. با این حال، ما در جهانی پویا زندگی می کنیم که در آن هوش جمعی، مانند هر چیز دیگری، نیاز به رفتن به سطح بعدی دارد.

تولید ایده های جدید را می توان از طریق تکنیک های ایده پردازی مختلف انجام داد. طوفان فکری، نقشه ذهنی، استوری بورد و نمونه سازی به کارفرمایان کمک می کند تا به طور مداوم فرآیندهای خود را بهبود بخشند.

این بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تفکر طراحی است که نمی توان آن را در دنیای پرشتاب ما نادیده گرفت. اگر به درستی انجام شود، ایده پردازی  به بنیانگذاران و مدیران اجرایی کمک می کند تا مشکل درست را تعیین کنند .

شخصی که از یک نرم افزار مدیریت ایده استفاده می کند

آیا شرکت ها به منابع مناسب برای ایده پردازی مجهز هستند؟

چگونه می توان ایده ها را به صورت سازمان یافته و متمرکز مدیریت کرد؟ بهترین راه این است که یک پلتفرم کاربرپسند انتخاب کنید که برای همه کارمندان قابل دسترسی باشد.

به عنوان مثال، شرکت های جهانی مانند 3M، گوگل، اچ پی، اینتل، لگو، مایکروسافت یا نستله از طریق جلسات ایده پردازی در پلتفرم های مدیریت ایده به دنبال بهبود مستمر و گاهی اوقات پاسخ به بحران هستند.

این شرکت ها آماده عمل کردن، آزمایش کردن، تطبیق و یادگیری روزانه برای تحقق ایده های بزرگ هستند. این توضیحی حیاتی است که چرا آنها در میان شرکت‌های پیشرو در نوآوری بوده‌اند. 

InGenius نستله برای نتایج نابغه

شتاب دهنده نوآوری کارکنان جهانی نستله –  InGenius  – بیش از 65000 کارمند را جذب کرده است. شرکت چندملیتی فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی سوئیس، 7000 ایده را از طریق یک مسابقه داخلی ایجاد کرد و راه‌حل‌های دیجیتالی جدید مانند محصولات غذایی و بسته‌بندی را زنده کرد.

به گفته نیک دی بلازیو، رئیس نوآوری کارکنان در نستله، « تأثیر ایده‌های جمع‌سپاری خارق‌العاده است . آنها شش سال پیش با یک فرآیند نوآوری باز از پایین به بالا برای فناوری اطلاعات برای حل مسائل زنجیره تامین شروع کردند.

اکنون، برای سرعت بخشیدن به نوآوری های تجاری در محصولات جدید، خدمات، بسته بندی پایدار، تولید و کشاورزی رشد کرده است. تاکنون بیش از 60000 کارمند به طور مستقیم در نوآوری ها مشارکت داشته اند . برخی از کارمندان ارتباطات جهانی جدیدی ایجاد کردند، مهارت های جدید آموختند و مشکلات را با هم حل کردند. 

این پتانسیل خلاق مردم ما را آزاد می کند، و در این دوران پرنوسان، همه ما بیش از هر زمان دیگری به این نیاز داریم.»

دلیلی برای  عدم انتخاب  راه حل مدیریت ایده وجود دارد؟

پلتفرم مدیریت ایده ROI قابل توجهی را برای نارنجی ارائه می دهد

نارنجی – پیشرو در ارتباطات راه دور اروپا، نمونه ای عالی از ایده پردازی و نتیجه مالی موفق آن است.

یک  بررسی تجاری هاروارد  نشان داد که طی سه سال پس از اجرای یک پلتفرم ایده‌پردازی مشترک برای کارمندان و سهامداران، سایت اینترانت Orange بیش از 600 میلیون یورو درآمد یا پس‌انداز داشت.

داستان ایده پردازی موفق از Centrica – تامین کننده انرژی چند ملیتی

راه اندازی نرم افزار مدیریت ایده آسان، مقرون به صرفه و نگهداری آسان است. بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند و Centrica – یک تامین کننده انرژی چند ملیتی بریتانیا – از این قاعده مستثنی نیست.

این شرکت تعداد ایده ها را افزایش داد و بیش از 4 میلیون یورو صرفه جویی در هزینه یکی از ایده های اجرا شده خود را محقق کرد. آیا این الهام بخش نیست؟

RATP – شرکت حمل و نقل پلت فرم مدیریت ایده را پیاده سازی می کند

RATP، پنجمین گروه حمل و نقل بزرگ جهان، از  جعبه ایده  – یک  پلت فرم مدیریت ایده  برای فرآیندهای بهبود مستمر استفاده می کند.

مشارکت های فردی توسط همه کارکنان تشویق شد. این شامل مشتریانی می شود که با کارمندانی مانند رانندگانی که کامپیوتر کاری ندارند روبرو می شوند. هیئت داوران داخلی 32 ایده را از 79 پیشنهاد انتخاب کردند . چندین مورد قبلاً مستقر شده اند، از جمله:

  • یک برنامه تلفن همراه که به همکاران اجازه می دهد تا برنامه ها را مبادله کنند
  • سیستمی که دید راننده را نسبت به مسافرانی که سوار تراموا می شوند بهینه می کند

این یک داستان موفقیت بزرگ در پیاده سازی راه حل جعبه ایده و به دست آوردن نتایج کلیدی است.

اکنون ممکن است زمان مناسبی برای انتخاب یک پلتفرم مدیریت ایده و استفاده از قدرت هوش جمعی باشد.

اماده ای؟

برای جمع آوری و ارزیابی بهترین ایده ها از جامعه خود آماده اید؟
راه حل ما را کشف کنید: IDEA BOX را Agorize

بیشتر ببین

Agorize چیست؟

Agorize جامع ترین پلت فرم مدیریت نوآوری است که توسط تیمی از کارشناسان و جامعه نوآوران پشتیبانی می شود. برای بیش از یک دهه، ما فناوری ارائه شده توسط جامعه ای متشکل از 5 میلیون نوآور را برای تقویت تغییر و سرعت بخشیدن به نوآوری ارائه می دهیم. مشتریان و شرکای ما در سراسر جهان با استفاده از Agorize راه‌حل‌هایی را از استارت‌آپ‌ها، کارمندان، توسعه‌دهندگان و دانش‌آموزان ارزیابی و توسعه می‌دهند.

ما با اجرای برنامه های نوآورانه به بیش از 300 شرکت جهانی در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا اقیانوسیه، از جمله Enterprise Singapore، Huawei، Microsoft، LVMH، PepsiCo، Bayer، Schneider Electric، Hitachi، L’Oréal و بسیاری دیگر در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا اقیانوسیه کمک کرده ایم.

 

جعبه ایده چیست؟

Agorize IDEA BOX یک پلت فرم مدیریت ایده است که به سازمان ها کمک می کند تا ایده های کارکنان یا جوامع خارجی خود را جمع آوری، ارزیابی و توسعه دهند. این یک راه حل همه کاره با ویژگی هایی است که فرآیند جمع سپاری ایده ها را ساده می کند، بنابراین ایده پردازی را می توان تسریع و بهبود بخشید. افراد یا تیم‌ها می‌توانند ایده‌هایی را ارسال کنند، که سپس می‌توانند توسط همتایان یا کارشناسان در پلتفرم از طریق نمرات یا سرمایه‌گذاری‌های مجازی ارزیابی شوند.

سپس، بهترین ایده ها را می توان با نظرات دیگران از طریق بازخورد و نظرات توسعه داد. راه حل IDEA BOX ما در بین رهبران منابع انسانی و نوآوری در شرکت های سازمانی محبوب است. IDEA BOX به رهبران منابع انسانی اجازه می دهد تا کارکنان را در سراسر تیم ها و کشورها درگیر کنند تا ایده های ارزشمندی را ارائه دهند و همکاری کنند. به این ترتیب، به طور مثبت به فرهنگ شرکت، رضایت و حفظ کارکنان و ROI کلی کمک می کند.

از سوی دیگر، IDEA BOX از رهبران نوآوری در حل بیانیه‌های مشکل با گشودن به جوامع مرتبطی که می‌خواهند درگیر شوند، مانند مشتریان، کارمندان یا دیگر نوآوران، پشتیبانی می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *