شاتر استاک

ما اصطلاح “نوآوری” را همه جا می شنویم و به اهمیت آن باور می کنیم. برای بسیاری از ما، نوآوری به معنای ارائه ایده هایی است که منجر به اکتشافات و دستاوردهای قابل توجهی می شود. با این حال، چیزی بیش از این در آن وجود دارد.

نوآوری چیست؟

ابتدا باید در مورد یک تعریف تصمیم بگیریم. نوآوری تنها با ابزارها، ایده‌ها یا روش‌های جدید نشان داده نمی‌شود، بلکه با فرآیند کشف راه‌های جدید برای انجام کارها نیز نمایش داده می‌شود. همچنین می تواند مربوط به اصلاح مدل های کسب و کار و انطباق با تغییرات برای دستیابی به محصولات و خدمات بهتر باشد.

بیایید نگاهی به تعریف رسمی هر دو “آفرینش” و “نوآوری” بیندازیم، زیرا اکثر مردم به اشتباه آنها را به جای یکدیگر استفاده می کنند.

از نظر مریام وبستر، واژه آفرینش به معنای داشتن کیفیت یا قدرت خلق کردن است و عمل ساختن، اختراع یا تولید است.

نوآوری به عنوان معرفی چیزی جدید یا متفاوت تعریف می شود. عمل نوآوری منجر به معرفی ایده‌ها، ابزارها یا روش‌های جدید می‌شود.

به طور خلاصه، خلاقیت به علاوه کار منجر به نوآوری می شود. بنابراین، نوآور بودن به این معنی است که توانایی خلاقیت خود را مهار می کنید.

چگونه از نوآوری استفاده کنیم

در دنیای تجارت، برای اینکه یک ایده نوآورانه مفید باشد، باید بدون گرانی قابل تکرار باشد و نیاز خاصی را برطرف کند. نوآوری با ارائه چیزی اصلی به دست می آید و اغلب دیده می شود که کارایی ایجاد می کند، که منجر به ایده ای می شود که به طور قابل توجهی بر جامعه عمومی تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، در سال گذشته، شهرستان همپشایر بریتانیا یک رویکرد نوآورانه برای تعمیر و نگهداری راه ها اجرا کرده است.

در ابتدا، خدمه تعمیر و نگهداری بزرگراه مجبور شدند قبل از شروع تعمیرات جاده‌ها از کارخانه‌های تولید جداگانه بازدید کنند تا مواد آسفالت تازه و داغ را جمع‌آوری کنند. این نه تنها زمان با ارزش را مصرف می کند، بلکه به دلیل شرایط دمایی خاص منجر به هدر رفتن مواد می شود.

نوآوری باعث ایجاد ایده ای برای توسعه یک واحد سیار شد که اجزای کلیدی سطح جاده را در محل مخلوط می کند و در نتیجه کارایی بیشتری دارد. هزینه این روش تقریباً برابر است، در زمان شرکت و خدمه صرفه جویی می شود و تعمیرات برای ساکنین زودتر به پایان می رسد. توجه داشته باشید که این برای هر کسی که در این خیابان ها رانندگی می کند چقدر قانع کننده و موثر است.

نیازی نیست که نوآوری گوگل یا مایکروسافت بعدی با روابط عمومی گسترده باشد. نقل قولی از یک مقاله مجله CIO به نام « چه چیزی واقعاً چیزی را نوآورانه می‌سازد؟ » می‌گوید: «گاهی اوقات این افراد موفق هستند که می‌توانند به همان اندازه تأثیر بگذارند بدون اینکه نیازی به خودنمایی در مورد آن داشته باشند».

به عبارت دیگر، فقط به این دلیل که چیزی در صفحه اول اخبار ایجاد می کند به این معنی نیست که تأثیر بیشتری دارد. برخی از شرکت‌ها، محصولات و ایده‌ها، جنبه‌های خاصی از زندگی ما را به آرامی متحول می‌کنند.

SenseT یک ابتکار کشاورزی هوشمند است که از داده های حسگر برای بهینه سازی عملیات کشاورزی استفاده می کند. از آنها نشنیده ای؟ من هم نداشتم. اما آنها تأثیر زیادی در دنیای حسگرها و اینترنت اشیا دارند.

WeWork یک مفهوم نوآورانه دیگر است که زمانی که خانه، کتابخانه عمومی یا استارباکس دیگر کار نمی‌کنند، مکانی را برای کارآفرینان فراهم می‌کند. این شرکت دارای 174 دفتر در 46 شهر در سراسر جهان است.

و Feed Supper یک مهمانی گاه به گاه شام ​​را به یک رویداد بشردوستانه برای جمع آوری پول برای خرید میلیون ها وعده غذایی در ماه برای کودکان بی بضاعت در سراسر جهان تبدیل می کند.

چرا نوآوری مهم است

نوآوری در محیط کار حیاتی است زیرا به شرکت ها در نفوذ سریعتر به بازارها برتری می دهد و ارتباط بهتری با بازارهای در حال توسعه ایجاد می کند که می تواند به فرصت های بزرگ تری به خصوص در کشورهای ثروتمند منجر شود.

نوآوری همچنین می تواند به توسعه مفاهیم اصلی کمک کند و در عین حال به مبتکر نگرش فعال و مطمئنی برای ریسک کردن و انجام کارها بدهد.

وقتی یک شرکت دارای فرهنگ نوآورانه باشد، علیرغم این واقعیت که فرآیند خلاقانه همیشه ساده نیست، به راحتی رشد می کند. روش های آزموده شده ممکن است قابل اعتماد باشند، اما آزمایش چیزهای جدید آزمایش ارزشمندی است.

چه هست و چه نیست

گذشته از محصولات، نوآوری می تواند به خدمات، مدل های کسب و کار، فرآیندها و عملکردهای جدید نیز مربوط باشد.

شرکت هایی مانند گوگل و استارباکس نوآوری های تغییر دهنده بازی را به روش های کوچک پیاده سازی کرده اند که به تصویر بزرگ می افزاید.

توجه داشته باشید استارباکس فنجان های کوچک، متوسط ​​و بزرگ را انجام نمی دهد. آنها زبان خاص خود را مانند grande و venti دارند. آنها حتی برنامه پرداخت خود را دارند که با PayPal طراحی شده است.

اگر از Google استفاده می کنید، ممکن است با جستجو شروع کنید اما در نهایت از Google Docs یا Google Hangouts استفاده کنید.

به عنوان یک استاد و مربی که یک سری برنامه‌های نوآوری و خلاقیت را آموزش می‌دهد، می‌توانم از روی مشاهده به شما بگویم که نوآوری برای نابغه‌هایی نیست که به تنهایی کار کنند. این یک فعالیت گروهی است و قطعاً یک مهارت قابل آموزش است.

نوآور بودن همیشه باید بخشی از رویکرد شما باشد. با تفکر خلاق می توان مشکلات را به صورت متفاوت و استراتژیک حل کرد.

تکنیک های نوآورانه مناسب می تواند به شما کمک کند در زمان و پول گرانبها صرفه جویی کنید و به شما پیشتاز رقابتی در گسترش کسب و کارتان ببخشید.

بهره وری فوق العاده ای به دلیل توسعه و استفاده از استراتژی های جدید تجربه می شود. یکی از راه‌های تجربه این است که ایده‌های کاملاً متفاوتی از ذهن‌های مختلف می‌آیند. از احاطه کردن خود با افرادی که ایده های متفاوتی با شما دارند نترسید. شما با ایده های متنوعی روبرو خواهید شد که می توانید آنها را برای دستیابی به رویکردی متفاوت از آنچه که همیشه انجام می شده است ترکیب کنید – و این همان چیزی است که شما آن را انگیزه می نامید. حالا برو نوآوری کن!