academy header

نوآوری مدل کسب و کار و تاثیر اجتماعی مثبت

GaiaGo را بشناسید: مدل کسب‌وکار بین‌صنعتی و مخرب که تحرک پایدار، مصرف پایدار و برنامه‌ریزی شهری فراگیر را پیش می‌برد.

فهرست مطالب

  1. نوآوری مدل کسب و کار: یک مزیت رقابتی قانع کننده
  2. نوآوری برای فردایی بهتر
  3. GaiaGo: شرکت تحرک فناوری شهری که پایداری را افزایش می دهد
  4. مدل کسب و کار مخرب GaiaGo
  5. جمع بندی کارها: نوآوری مدل کسب و کار و تأثیر مثبت بر جامعه

 

نوآوری مدل کسب و کار: یک مزیت رقابتی قانع کننده

10 نوع چارچوب نوآوری وجود دارد که از سه حوزه اصلی که کسب و کارها باید روی آنها تمرکز و سرمایه گذاری کنند: پیکربندی، ارائه و تجربه مشتق شده اند.

از زمانی که 10 نوع نوآوری به اشتراک گذاشته شد، سال‌ها می‌گذرد، اما قدرت نوآوری در پیکربندی برای اکثریت نوآوران استفاده نشده باقی مانده است. این پیکربندی – یا مدل کسب و کار – سخت‌ترین پیکربندی مجدد است، اما تمرکز روی آن ارزشمندترین است. اعداد آن را تأیید می کنند: این یک واقعیت ثابت شده است که نوآوری در مدل کسب و کار بالاترین بازده را به همراه دارد – برخلاف نوآوری محصول، که مسلماً کمترین بازده را دارد.

به همین دلیل است: مدل‌های کسب‌وکار سخت‌تر از ویژگی‌های محصول تکرار می‌شوند و نوآوری محصول را به عنوان معیار ضعیف‌تری از مزیت رقابتی در مقایسه با نوآوری مدل کسب‌وکار ترک می‌کند. در مورد این موضوع حکم صادر شده است – و ممکن است یک پرستو سخت باشد – اما آن برنامه کاملاً نوآورانه ای که به تازگی توسعه داده اید واقعاً هیچ تأثیر مثبت تجاری را تضمین نمی کند. متاسفم بخاطر مایوس کردنت!

 

نوآوری برای فردایی بهتر

ماموریت هیئت نوآوری این است که 100 میلیون نفر را برای نوآوری برای فردایی بهتر الهام بخشد. با انجام این کار، 17 هدف توسعه پایدار (SDGs) که توسط سازمان ملل ایجاد شده است، به عنوان ستاره شمالی ما عمل می کند و ما را به ارائه پروژه های معنادار با تأثیر اجتماعی مثبت هدایت می کند.

ایجاد نوآوری که در واقع می تواند به مردم کمک کند، به جای اینکه آنها را بیشتر به گوشی های هوشمند خود معتاد کند، به ستاره شمالی ما تبدیل شده است.

این شامل جستجوی مدل‌های تجاری نوآورانه است که برای دستیابی به تعادل پیچیده بین بهبود عملکرد مالی و تأثیر مثبت بر جامعه طراحی شده‌اند. و این دقیقاً همان جایی است که GaiaGo در آن جای می گیرد.

 

GaiaGo: شرکت تحرک فناوری شهری که پایداری را افزایش می دهد

GaiaGo در مورد ایجاد تحرک راحت، راحت و پایدار است. این بیانیه آغازین زمانی بود که برای اولین بار با آندریا وتوره (مدیر عملیات) و ماتیا زارا (مدیر بازاریابی) در GaiaGo آشنا شدم. من پاسخ دادم: “این عالی و جاه طلبانه است.”

همانطور که در حال گفت و گو بودیم، مشخص شد که GaiaGo یک شرکت حمل و نقل Urban Tech است که تحرک مشترک و پایدار را ادغام می کند و خدمات تحرک را جمع می کند و در عین حال آنها را به مشتریان متصل می کند. 

به زبان انسان: GaiaGo اجتماع، بازار و تحرک را ادغام می کند. ولی این دقیقا چه معنایی می دهد؟

انجمن + بازار + تحرک = GaiaGo

بیایید نگاهی دقیق تر به آنچه که دلالت دارد بیندازیم. تصور کنید در میلان زندگی می کنید، جایی که GaiaGo در آن فعال است. می‌توانید خدمات جابجایی موجود برای اشتراک‌گذاری را در یک پلتفرم منحصربه‌فرد مرور کنید. بسته به سفر خود، می توانید راحت ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. باحال، درسته؟ اما هنوز: آیا این فقط یک برنامه ریز سفر فانتزی نیست؟

خب نه. خرید شما به تحرک شما در پلت فرم مرتبط است. برنامه ریز سفر GaiaGo در بازار مبتنی بر جامعه ادغام شده است و به شما امکان می دهد از فروشگاه ها و مارک های محلی خرید کنید. عالیه، درسته؟ اما هنوز: مزیت داشتن یک برنامه ریز سفر به یک بازار کجاست؟

آها! در اینجا “لحظه لامپ” فرا می رسد. ارزش پیشنهادی کاربر زمانی مشخص می شود که واقعاً به آن فکر کنید:

تحرک پایدار، هزینه کمتر

از طریق GaiaGo، می‌توانید پایدارتر سفر کنید و در نهایت هزینه کمتری در این فرآیند بپردازید. با خرید در بازار GaiaGo، اعتبار زمان تحرک کسب می کنید. اینها به شما امکان می دهد تا از طریق GaiaGo یا شرکای مرتبط به طور پایدار و بدون هزینه سفر کنید.

تقویتی برای مصرف پایدار

GaiaGo با ترویج اقتصادهای محلی در بازار خود، حجم تجارت را افزایش می دهد و کشف و فعال سازی محله های محلی را تشویق می کند.

برنامه ریزی شهری فراگیر

اتصال تحرک به خرید به طور فعال تحرک محلی را ترویج می کند و شهرنشینی مبتنی بر جامعه، فراگیر و پایدار را تقویت می کند.

 

مدل کسب و کار مخرب GaiaGo

به عنوان یک شرکت بیش از 20000 مشتری، هسته نوآورانه GaiaGo در مدل تجاری پیچیده و نوآورانه خود قرار دارد. برای درک کامل این موضوع، ما روی GaiaGo و Urania Basket تمرکز خواهیم کرد، یک باشگاه بسکتبال مستقر در میلان که از GaiaGo برای جامعه ورزشی خود استفاده می کند. در اینجا ما می رویم!

GAIAGO و ارائه دهندگان

 GaiaGo عاشق همکاری است! با چندین ارائه دهنده همکاری می کند: 

  • ارائه دهندگان تحرک که خدمات قابل اشتراک گذاری را به بازار GaiaGo می آورند. 
  • شرکت های انرژی که کانال توزیع را ارائه می دهند. و
  • کارشناسان خودرو که تخصص و منابع را به میز می آورند.
تجسم GaiaGo BM: GaiaGo و ارائه دهندگان آن

GAIAGO، URANIA BASKET و حامیان آنها

سبد Urania برای استفاده از GaiaGo “پرداخت” می کند. این پول از طرف حامیان مالی اورانیا می آید که ارزش خود را از فضای تبلیغاتی و نمایش در جامعه اورانیا می گیرند.

سبد اورانیا و جامعه آن

سبد Urania سپس به لطف حامیان خود یک نقطه ورود برای GaiaGo به کل جامعه خود را به صورت رایگان ارائه می دهد. ورزشکاران (حرفه ای ها و آماتورها)، خانواده ها و حامیان اعتبار زمان تحرک محدودی دریافت می کنند که می توانند از آنها برای بازی، تماشا یا حمایت از مسابقات اورانیا استفاده کنند – یا برای هر کار یا فعالیت غیر مرتبط با اورانیا. در عوض، Urania Basket شهرت و جامعه خود را ایجاد می کند.

جامعه URANIA BASKET و GAIAGO

اعضای جامعه Urania می توانند از طریق GaiaGo با پایداری بیشتر و با هزینه کمتر حرکت کنند. علاوه بر این، آنها می توانند محصولات فهرست شده در بازار GaiaGo را خریداری کنند. هرچه اعضای انجمن بیشتر روی آن خرید کنند، اعتبار زمان تحرک بیشتری کسب می کنند و به آنها امکان می دهد با شرکای GaiaGo رایگان و پایدار سفر کنند. در صورت نیاز، اعضای انجمن می توانند اعتبارات زمان تحرک اضافی را از طریق برنامه GaiaGo خریداری کنند، و تحرک پایدار کلی آنها را افزایش دهند.

اما این همه ماجرا نیست: اعضای انجمن Urania همچنین می‌توانند بسته‌های بیمه انعطاف‌پذیر و قابل تنظیم را خریداری کنند، با هدف بیمه کردن سفرهای مشترک خود و فراتر از آن، بر اساس مدل پرداخت به ازای استفاده و فعال یا غیرفعال‌شده بر اساس نیاز مشتری.

تجسم GaiaGo BM: GaiaGo، سبد Urania، حامیان سبد Urania، و انجمن

این مدل کسب‌وکار غیرخطی و شبیه وب به GaiaGo کمک می‌کند از جریان‌های درآمدی ثابت از طریق حامیان مالی Urania، اعضای انجمن و فروشگاه‌های محلی در بازار GaiaGo اطمینان حاصل کند. اگر این به تأثیر تجاری نرسد، ما نمی دانیم چیست!

 

جمع بندی کارها: نوآوری مدل کسب و کار و تأثیر مثبت بر جامعه

مورد GaiaGo نشان می دهد که چگونه نوآوری در مدل کسب و کار – یا نوآوری پیکربندی – منجر به مزیت رقابتی بالاتری نسبت به تغییر یا معرفی ویژگی های محصول جدید می شود. این راه حل های جدید تحرک ارائه شده توسط GaiaGo تاثیر مالی و اجتماعی را تضمین می کند. همه با استفاده از فناوری موجود و خدمات تحرک به دست آمده اند!

  • مدل کسب و کار پیچیده بسیاری از کانال های جریان درآمد را در نظر می گیرد که عملکرد مالی کلی شرکت را بهبود می بخشد.
  • با ارائه تحرک پایدار با هزینه کمتر، افزایش مصرف پایدار و تشویق برنامه‌ریزی شهری فراگیر مبتنی بر جامعه، تأثیر مثبت بر جامعه چشمگیر است.

تاثیر اجتماعی GaiaGo در اوج همه‌گیری کووید-19 و محدودیت‌های ناشی از آن برای جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری اعمال شده است. مغازه های محلی نیاز به حمایت بیشتری داشتند، نیاز جوانان به رفت و آمد و ورزش شدید بود و حضور فعال در امور جامعه محلی برای وجود انسان حیاتی است. 

بنابراین، بیایید به 17 هدف جهانی سازمان ملل که هیئت نوآوری برای ایجاد نوآوری پایدار استفاده می کند ، دقیق تر نگاه کنیم . سهم GaiaGo در تحقق سه هدف تحت هدف 11، (شهرها و جوامع پایدار)، مشهود است و نمی توان به آن اشاره کرد.

کمک GaiaGo به 17 هدف جهانی توسط سازمان ملل (اعتبار: سازمان ملل متحد)

ماموریت GaiaGo ارتباط نزدیکی با SDG 11 دارد که هدف آن ایجاد شهرها و سکونتگاه های انسانی فراگیر، ایمن، انعطاف پذیر و پایدار است. مدل مخرب GaiaGo دقیقاً با کاهش تعداد اتومبیل‌ها در جاده‌ها از طریق ترویج اشتراک‌گذاری به این مهم دست می‌یابد که منجر به جامعه ایمن‌تر، اجتماعی‌تر و مرتبط‌تر می‌شود. 

GaiaGo و تاثیر آن بر شهرهای پایدار (اعتبار: GaiaGo)

راهنمای جامع برای ایجاد تأثیر از طریق مشارکت

این راهنما را بررسی کنید که چگونه کسب‌وکارها و سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند به نیروها بپیوندند تا تغییرات مثبت را از طریق مشارکت‌های تاثیرگذار تسریع کنند.

مایل به کشف راه‌هایی برای ایجاد مخرب‌تر و تاثیرگذارتر مدل کسب‌وکار خود هستید؟

از خواندن متشکریم، امیدواریم بینش ارزشمندی از مقاله به دست آورده باشید! من جوزپه آلیزی، طراح ارشد نوآوری در هیئت نوآوری هستم.

آیا می خواهید همه چیز را در مورد نوآوری مدل کسب و کار و افزایش تأثیر اجتماعی مدل های کسب و کار بیاموزید؟ دست دراز کن و بیا حرف بزنیم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.