منابع کارگاه تفکر طراحی


فعالیت های برتر، ابزارها، مقالات، فیلم ها، راهنماها و موارد دیگر مرتبط با کارگاه های تفکر طراحی

این راهنمای کارگاه تفکر طراحی حاوی لیستی از پیوندها به منابع توصیه شده من برای تفکر طراحی است که در طول سال ها تحقیق کرده ایم که بر کارگاه های آموزشی تفکر طراحی ما تأثیر می گذارد . بسیاری از راهنماهای PDF هستند که می توانید از آنها برای کمک به فرآیند تفکر طراحی و پروژه ها استفاده کنید. اینها منابعی هستند که در ارتباط با کارگاه های تفکر طراحی ما توصیه می شوند که از طریق کار بر روی یک چالش واقعی با فعالیت ها و تمرین ها، افراد را در مورد فرآیند تفکر طراحی و طرز فکر آموزش می دهند.

دستور کار کارگاه تفکر طراحی

یک دستور کار برای یک کارگاه تفکر طراحی می تواند بر اساس مراحل یا مراحل فرآیند تفکر طراحی برای هر مدل یا چارچوبی که انتخاب می کنید ایجاد و سازماندهی شود. اگر از چارچوب مدرسه Stanford D استفاده می کنید، می توانید دستور کار خود را به ترتیب فهرست شده در زیر سازماندهی کنید. هر مرحله دارای فعالیت های تفکر طراحی است که می تواند توسط شرکت کنندگان انجام شود.

  1. همدلی کنید
  2. تعریف کردن
  3. ایده پردازی کنید
  4. نمونه اولیه
  5. تست

در این راهنما، بسته‌های ابزار و منابعی را برای فعالیت‌هایی که می‌توانید برای تسهیل افراد از طریق دستور کار کارگاه تفکر طراحی بر اساس چارچوب مربوطه استفاده کنید، به اشتراک می‌گذاریم.

طراحی ابزار تفکر و راهنماها

طراحی ذهنیت های تفکر برای طراحی انسان محور

5 یا 6 طرز فکر طراحی خاص را از منابعی مانند Stanford d.school و IDEO بیاموزید. ما دوست داریم به مردم کمک کنیم این طرز فکرها را در طول کارگاه های نوآوری خود امتحان کنند ، زیرا آنها با همدلی شروع به استفاده از چارچوب تفکر طراحی در یک چالش واقعی می کنند.

نحوه ایجاد سناریو برای تفکر طراحی

سناریوها به شما این امکان را می دهند که نقاط را با مشتریان خود مرتبط کنید و الگوهایی را بیابید که به شما کمک می کند تا بینشی در مورد عادات، باورها، خواسته ها و رفتار آنها به دست آورید. 5 استراتژی را بیاموزید که می توانید از آنها برای ایجاد و اجرای سناریوهایی برای تفکر طراحی و نوآوری در شرکت خود استفاده کنید.

نحوه ایجاد پرسونا برای تفکر طراحی

پرسونا یک شخصیت خیالی است که نشان دهنده نوعی مشتری یا کاربر خدمات یا محصول شماست. این رویکرد مبتنی بر تحقیق است و برای کمک به درک بهتر نیازها، رفتارها، تجربیات و اهداف مشتریانتان طراحی شده است.

بوتلگ بوتکمپ مدرسه Stanford D

این برنامه استنفورد، که بر اساس این باور کار می کند که دادن اعتماد به نفس خلاق به افراد، نحوه تفکر آنها را در مورد خود و توانایی آنها برای تأثیرگذاری در جهان تغییر می دهد، از روش های مختلفی از سراسر حوزه طراحی برای ایجاد تجربیات یادگیری برای باز کردن پتانسیل خلاقانه استفاده می کند. آن را در جهان اعمال کنید.

“طراحی را می توان برای انواع مشکلات اعمال کرد. اما، درست مانند انسان‌ها، مشکلات اغلب کثیف و پیچیده هستند و باید با تفکر خلاق جدی حل شوند. اینجاست که رویکرد ما مطرح می‌شود.»

همکاری رادیکال پروژه های دنیای واقعی مشکلات نامحدود 100٪ فرهنگ انتخاب کردن.

کیت طراحی انسان محور Ideo

Ideo “یک شرکت طراحی جهانی متعهد به ایجاد تأثیر مثبت است” و کیت طراحی آن شامل 57 روش طراحی، طرز فکرهای کلیدی و یک صفحه کامل از صفحات کاری در مورد پتانسیل طراحی برای تغییر زندگی است.

به گفته Ideo، طراحی راه حل برای افراد ابتدا یک اصل کلیدی تفکر طراحی است.

“تفکر طراحی یک رویکرد انسان محور به نوآوری است که از جعبه ابزار طراح برای ادغام نیازهای افراد، امکانات فناوری و الزامات موفقیت کسب و کار نشأت می گیرد.” -تیم براون، رئیس و مدیر عامل IDEO

کیت طراحی گوگل اسپرینت

طراحی اسپرینت گوگل که در سال 2010 ایجاد شد، یک چارچوب پنج مرحله‌ای است که برای «پاسخ به سؤالات مهم تجاری از طریق نمونه‌سازی سریع و آزمایش کاربر» استفاده می‌شود. ترکیبی از تفکر واگرا و همگرا، فرآیند چارچوب طراحی اسپرینت به جرقه نوآوری، تشویق تفکر کاربر محور، همسویی بین اعضای تیم و دستیابی به عرضه سریعتر محصول کمک می کند.

“ارزش یک اسپرینت از گرد هم آوردن یک تیم متقابل از افراد، مدیران محصول، طراحان ux، مهندسان و محققان ناشی می شود، کسانی که صاحبان اصلی ایده های تولید شده در اسپرینت و کار روی محصول رو به جلو خواهند بود. ”

راهنمای طراحی دایره ای

بسیاری از شرکت های امروزی “ریشه در یک رویکرد خطی برای رشد دارند – ساخت، استفاده، دفع”، اما این راهنمای ذهنیت در حال رشد در بین مشاغلی است که در تلاش برای طراحی راه حل هایی برای اقتصاد دایره ای هستند. پاتاگونیا، که کسب و کار خود را از خدمات تعمیر و نوسازی همراه با داستان سرایی معتبر و قانع کننده توسعه داده است، به عنوان برجسته ترین و موفق ترین نمونه از رویکرد طراحی دایره ای عمل می کند.

“رویکرد تفکر طراحی که زیربنای این راهنما است به شما امکان می دهد راه های جدیدی را برای ایجاد ارزش پایدار، انعطاف پذیر و طولانی مدت در اقتصاد دایره ای کشف کنید – به شما اعتماد به نفس خلاقانه برای طراحی مجدد دنیای اطراف خود می دهد.”

آموزش همدلی

در این راهنما، معنای همدلی برای تفکر طراحی و همچنین نحوه یادگیری همدلی برای اعمال در پروژه های متمرکز بر نوآوری و تفکر طراحی را پوشش خواهیم داد.

معیارهای تفکر طراحی و KPI

در این مقاله، ما نگاهی به ایجاد معیارهای ساده تفکر طراحی یا KPIهایی می اندازیم که ممکن است در سناریوی شما اعمال شوند. اندازه‌گیری چیزها در طول یک فرآیند قیف یا مرحله‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا اهداف خود را با نتایج سازمانی هماهنگ کنید.

مقالات کارگاه تفکر طراحی

کتاب‌های برتر تفکر طراحی برای خواندن

این کتاب‌ها می‌توانند به شما کمک کنند چه در حال شروع به درک تفکر طراحی هستید یا اگر در حال توسعه آموزش تفکر طراحی خود هستید یا فرهنگ نوآوری را رهبری می‌کنید.

مقالات تفکر طراحی فوربس

در اینجا ما پیوندهایی را به برخی از منابع تفکر طراحی فوربس مورد علاقه خود به اشتراک گذاشته ایم که برای کمک به بهبود شیوه های نوآوری خود، مرور آنها را توصیه می کنیم.

مقالات تفکر طراحی IDEO

این ابزارهای تفکر و نوآوری طراحی IDEO می تواند به شما در توسعه مهارت های مورد نیاز برای تکامل موفقیت آمیز کمک کند. مدل IDEO Inspiration – Ideation – Implementation یک مدل ساده برای درک است.

مقالات تفکر طراحی مک کینزی و شرکت

یکی دیگر از رهبران مهم صنعت، McKinsey & Company یک شرکت مشاوره مدیریت جهانی است که به شرکت ها کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشند و به اهداف تجاری نهایی خود برسند. وب سایت آنها دارای ابزارهای تفکر طراحی، مقالات و منابع دیگری است که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید و در کار خود از آنها استفاده کنید.

مقالات تفکر طراحی استنفورد

یکی از منابع تفکر طراحی پیشرو که ما دنبال می کنیم، مدرسه Stanford d.school است. وب سایت آنها حاوی اطلاعات مفید و ابزارهای ویژه ای است که می تواند در طول فرآیند تفکر طراحی، از ایده پردازی و طوفان فکری گرفته تا همکاری و نمونه سازی مورد استفاده قرار گیرد.

مقالات هاروارد بازبینی کسب و کار طراحی تفکر

یکی از منابع مورد علاقه (و معتبرترین) ما برای تفسیر، اخبار و اطلاعات در مورد تفکر طراحی و نوآوری از Harvard Business Review می آید. امروز ما تعدادی از بهترین مقالات تفکر طراحی هاروارد بیزینس را که پیدا کرده ایم به اشتراک می گذاریم.

سخنرانی های TED تفکر طراحی

یکی از راه‌های یادگیری درباره تفکر طراحی – و اینکه چگونه می‌توانید آن را در سازمان خود به کار ببرید – تماشای ویدیوهای متخصصان نوآوری است. در اینجا ما سخنرانی های TED با تفکر طراحی برتر را برای کمک به تلاش های نوآورانه سازمان شما ارائه کرده ایم.

نقل قول های تفکر طراحی کنید

این پست خلاصه‌ای از نقل قول‌های الهام‌گرفته از تفکر طراحی است که می‌تواند خلاقیت، نوآوری و روش‌های جدید تفکر را برانگیزد.

کنفرانس های تفکر طراحی در سراسر جهان

یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با دیگران در مورد این رویکرد تفکر طراحی پرطرفدار، در کنفرانسی است که در آن طراحان، مبتکران، مدیران اجرایی و رهبران کسب‌وکار درباره تأثیر و روش‌شناسی آن بحث می‌کنند.

فیلم کارگاه آموزشی سقوط تفکر طراحی مدرسه Stanford D

مدرسه طراحی استنفورد “دوره تصادفی در تفکر طراحی” خود را به اشتراک می گذارد تا توسط کسانی که به دنبال یادگیری فرآیند تفکر طراحی هستند استفاده شود. این یک کارگاه فشرده و سریع 90 دقیقه‌ای با مروری بر چگونگی تسهیل فرآیند تفکر طراحی با فعالیت‌ها است. من از این کارگاه استفاده می‌کنم و توصیه می‌کنم که با کاربرگ‌هایی نیز برای استفاده شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود و آنها تجربه‌ای را برای یک شریک گام به گام طراحی می‌کنند.

این مجموعه‌ای عالی از فعالیت‌ها در یک کارگاه است تا با گروه‌ها همراه شود تا آنها را در یادگیری فرآیند تفکر طراحی با انجام آن برای و با یک شریک برای طراحی مشارکت دهند. همچنین می توانید مراحل طراحی تفکر در عمل بر اساس مدل Stanford d.School را مطالعه کنید.

10 طراحی فعالیت های تفکر از کتاب اعتماد خلاق

این مجموعه ای از فعالیت های کارگاه تفکر طراحی کلاسیک از شرکای IDEO و نویسندگان تام و دیوید کلی است. در اینجا موارد دلخواه برای تجربه یا حتی تسهیل کننده های جدید برای اجرا وجود دارد، مانند تمرین کیف پول، نقشه سفر مشتری، نقشه های همدلی، و جلسه رویا/گریپ. آنها همچنین در اینجا فعالیت‌های کلی خوبی برای ورود به چارچوب فکری طراحی یا شروع بهترین قدم در جلسه شما با فعالیت‌هایی مانند دوستیابی سریع، نام مستعار و نقشه ذهنی دارند.

چگونه یک کارگاه تفکر طراحی موفق از SalesForce راه اندازی کنیم

قانون شماره یک: از ارائه پاورپوینت صرفنظر کنید.

«در دنیایی که تحت سلطه ایمیل و جلسات یک ساعته است، کارگاه‌های حضوری می‌تواند زمان قابل توجهی به نظر برسد. اما کارگاه ها با انرژی اجتماعی خود، تمرکز پویا و شدید، می توانند پیشرفت یک تیم را در پروژه خود شعله ور کنند.

از آنجا که همکاری جزء جدایی ناپذیر تفکر طراحی است. این راهنما شما را با نحوه طراحی و اجرای کارگاهی آشنا می کند که نه تنها جذاب است، بلکه می تواند به تسریع هر پروژه کمک کند.

مجموعه منابع تفکر طراحی از IBM

این مجموعه درباره تفکر طراحی، مشاهده کار در زمینه طبیعی کاربران، انعکاس ایده‌ها و پروژه‌ها به‌عنوان یک تیم و تسهیل فعالیت‌های مشترک و اطمینان از اینکه همه فرصت شنیده شدن دارند را توصیه می‌کند.

“شرایط در دنیای واقعی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. برنامه داشته باشید، اما با تغییر شرایط و به وجود آمدن فرصت ها، آماده بداهه سازی باشید. هر کاری که انجام می دهید، آنچه را که مشاهده می کنید بدون قضاوت انجام دهید…فعالیت های تیمی به شما کمک می کند تا تیم شما را با درک مشترکی از اینکه چه کسی هستید، چه می دانید و به کجا می خواهید بروید هماهنگ کنید.

مجموعه ای از ویدئوهای تفکر طراحی (سخنرانی، گفتگوهای تد، سخنرانی های دانشگاه، وبینارها و غیره)
کارگاه های آموزشی تفکر طراحی ما برای سازمان ها

با تفکر طراحی شروع کنید! اصول اولیه را در کارگاه آموزش تفکر طراحی ما بیاموزید و پروژه نوآوری خود را قدم به قدم شروع کنید. یک نوآوری برای و با مشتریان، مشتریان یا کاربران خود ایجاد و تأیید کنید. از برخی از موثرترین ابزارها و تکنیک ها برای طراحی مفاهیم خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از تفکر طراحی برای طراحی آزمایشگاه نوآوری

آزمایشگاه نوآوری در مفهوم وسیع، فضای فیزیکی است که به خلق، توسعه و اجرای ایده ها اختصاص داده شده است. این فضایی برای پرورش، به اشتراک گذاشتن و رشد نه تنها فرصت های بالقوه درآمد، بلکه روابط درون یک سازمان است.

طراحی گروه های رسانه های اجتماعی تفکر

این گروه های فیس بوک برای توسعه سازمانی می توانند به شما در توسعه استراتژی های تجاری و بهبود مهارت های رهبری خود کمک کنند.

گروه های لینکدین متفکر طراحی برتر برای پیوستن

گروه های لینکدین به طور خاص فضایی را برای گفتگو و همکاری پیرامون موضوعات خاص و صنایع مورد علاقه فراهم می کنند. در این پست، گروه‌های مرتبط با تفکر طراحی برتر را پوشش می‌دهیم که می‌توانید برای بهبود بهتر تلاش‌های نوآوری و تفکر طراحی خود به آنها بپیوندید.

طراحی گروه های فکری فیس بوک

گروه‌های فیس‌بوک ابزاری عالی در اختیار شماست تا از رهبران صنعت بشنوید و در جریان روندها و تغییراتی که بر کسب‌وکارتان تأثیر می‌گذارند، بمانید. اگر به نوآوری و تفکر طراحی برای کسب و کار خود علاقه مند هستید، در اینجا چهار گروه برتر تفکر طراحی فیس بوک برای بررسی وجود دارد.

منابع تفکر طراحی مجازی

چگونه یک پروژه تفکر طراحی مجازی را با تیم های راه دور اجرا کنیم

هیچ شکی وجود ندارد که تیم ها هنگام کار از راه دور قادر به انجام کارهای بزرگ هستند و هیچ کمبودی در ابزارهای مدیریت پروژه، تخته سفید مجازی و نرم افزار نمونه سازی برای کمک وجود ندارد. با این حال، کار از راه دور درست زمانی که مشکلی که تیم در تلاش برای حل آن است، نیاز به رویکرد تفکر طراحی دارد، مجموعه ای از چالش ها را به همراه دارد.

5 مزیت تفکر طراحی از راه دور

ما به جای تلاش برای تکرار تجربیات رو در رو به صورت آنلاین، روی مواردی تمرکز می کنیم که فقط در محیط های مجازی امکان پذیر است. ما دریافته‌ایم که با رویکرد مناسب و با ابزارهای مناسب، تیم‌هایی که از راه دور کار می‌کنند، می‌توانند راه‌حل‌های قوی‌تر و قابل اجرا در زمان کمتری نسبت به بسیاری از همتایان رو در رو خود تولید کنند.

ابزارهای نرم افزار تفکر طراحی

اکنون ابزارها و برنامه های نرم افزاری وجود دارند که شما را در پروژه تفکر طراحی راهنمایی می کنند. این ابزارها همچنین برای اجرای یک پروژه از راه دور یا مجازی با یک تیم مفید هستند. Miro و Sprintbase نمونه هایی از ابزارهایی هستند که این کار را انجام می دهند. 

کارگاه مجازی تفکر طراحی

بیاموزید که یک تسهیل کننده تفکر طراحی متخصص تر شوید که می تواند کارگاه تفکر طراحی در محل یا مجازی شما را طراحی کند. یک فرآیند تفکر طراحی و طراحی بیشتر انسان محور را برای انواع چالش ها اعمال کنید. یک جلسه تفکر طراحی را به چالش طراحی خود تبدیل کنید. یک متدولوژی تفکر طراحی را برای ایجاد فعالیت های خود به کار ببرید. از نقشه سفر، نقشه های همدلی، بیان مسئله، تفکر واگرا، روش های تولید ایده و نمونه سازی سریع برای ایجاد راه حل های نوآورانه برای شرکت کنندگان یا ذینفعان کارگاه خود استفاده کنید. به حل خلاقانه مسئله به عنوان یک فرآیند نوآوری برای کارگاه DT خود شیرجه بزنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *