مطالعه CSIRO: صنعت تولید استرالیا در حال مرگ نیست، در حال تکامل است

علیرغم تعطیلی عمومی برخی از بخش های تولیدی در استرالیا، تولید در حال مرگ نیست. در عوض، مانند صنعت در سراسر جهان، با فراگیر شدن فناوری‌های مخرب و واقعیت‌های اقتصادی جدید و ظهور بازارهای جدید، این صنعت در حال گذراندن دوره‌ای از تغییرات قابل توجه است.

نقشی برای بخش تولید در استرالیا وجود دارد. CSIRO از طریق مصاحبه با 56 ذی‌نفع، سه کارگاه و نظرسنجی از صنعت و سازمان‌های دولتی، و همچنین محققان برجسته، فرصت‌های رشد عمده و کارهایی که بخش تولید برای دستیابی به آنها باید انجام دهد را شناسایی کرد.

در حال حاضر تولید استرالیا 6.05 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP)، صادرات 96.1 میلیارد دلار استرالیا و 856000 نفر را به کار می گیرد. این میزان در سال 1995 که 14 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می داد و بیش از یک میلیون نفر را استخدام می کرد، از بالاترین میزان خود کاهش یافته است.

دستمزدهای بالا، دورافتادگی جغرافیایی و بازار محلی پراکنده کوچک از دلایل این تغییرات است. با این حال، مصرف‌کنندگان محصولاتی را که خریداری می‌کنند نیز تغییر می‌دهند که بر نوع محصولات ساخته شده تأثیر می‌گذارد.

اجازه ندهید خود را گمراه کنید. مسائل را با کمک متخصصان درک کنید

شرکت های بزرگی مانند بوئینگ و جنرال الکتریک اکنون به دنیا از زنجیره های تامین جهانی برای قطعات محصول نهایی خود استفاده می کنند، بنابراین استرالیا باید در سطح جهانی رقابت کند.

نوآوری ناشی از علم و فناوری، مانند اتوماسیون، دیجیتالی شدن و مواد جدید، معادله معنای تولیدکننده بودن را تغییر داده است. تولید دیگر یک صنعت اساسی نیست که کارگران کم مهارت را استخدام کند.

طی 20 سال آینده، صنعت تولید استرالیا باید به یک “اکوسیستم” بسیار یکپارچه، مشارکتی و متمرکز بر صادرات تبدیل شود که راه حل های سفارشی با ارزش بالایی را ارائه می دهد که به زنجیره های تامین جهانی کمک می کند.

تحقیقات ما نمونه‌های هیجان‌انگیزی از شرکت‌های استرالیایی که قبلاً این تکامل را پذیرفته‌اند و استانداردی را برای پیروی تعیین کرده‌اند، نشان داد.

راه حل های سفارشی با حاشیه بالا

ما متوجه شدیم که تقاضا برای محصولات سفارشی گران‌تر جایگزین محصولات تولید انبوه با تکیه بر ارزش ناشی از تولید زیاد برای بازار شده است. مواد جدید، اتوماسیون، بیوتکنولوژی و فرآیندهای شیمیایی جدید این نوآوری را در تولید به پیش برده است.

این فناوری‌های جدید سطح جدیدی از سفارشی‌سازی را ممکن می‌سازد. محصولاتی مانند ایمپلنت‌های پزشکی شخصی‌شده و غذاها و لباس‌های کاربردی به لطف ترکیبی از خدمات طراحی و اجزای برتر (مانند چاپ سه‌بعدی) در حال حاضر امکان‌پذیر هستند.

شرکت های کوچک تا متوسط ​​(SMEs) 97 درصد از کسب و کارهای استرالیا را تشکیل می دهند. بنابراین سفارشی‌سازی یک دستورالعمل ایده‌آل برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​استرالیا برای دستیابی به دسترسی جهانی بدون نیاز به تولید کالاهای بیشتر از رقبای خود است.

نمونه ای از یک شرکت استرالیایی که این کار را به خوبی انجام می دهد Oventus است . آنها یک دهانی O2Vent برای کسانی که از آپنه خواب رنج می برند تولید می کنند. Oventus از یک اسکنر سه بعدی برای نقشه برداری از دهان بیمار استفاده می کند، سپس یک قطعه دهانی سفارشی را چاپ می کند که به توقف مکث های خطرناک در خواب در شب کمک می کند. تناسب سفارشی و راحتی نسبی آن باعث افزایش قیمت می شود. این شرکت اخیراً در بورس اوراق بهادار استرالیا فهرست شده و در شرف جهانی شدن است.

همکاری

اغلب تولیدکنندگان استرالیایی به جای رقابت در افق، روی رقیب آن طرف خیابان تمرکز می کنند.

تحقیقات ما نشان می‌دهد که تولیدکنندگان باید با یکدیگر شریک شوند، یا از طریق مشارکت تجاری یا افزایش همکاری. به عنوان مثال، Nautitech و North Light Technologies استرالیا توسط یک شرکت معدنی برای بهبود ارتباطات زیرزمینی گرد هم آمدند.

این دو شرکت سخت افزار یک شرکت و نرم افزار شرکت دیگر را ترکیب کردند تا پوشش وای فای موبایلی را برای سایت های معدن ارائه کنند. این به ماینرها اجازه می دهد تا ایمنی کارگران، بهینه سازی ناوگان، عملکرد ماشین آلات را نظارت کنند و همچنین امکان استخراج مستقل و بهبود بهره وری را فراهم می کند.

یکپارچه سازی زنجیره تامین جهانی

در یک بازار جهانی، استرالیا نمی تواند به تنهایی بایستد. بازار استرالیا به تنهایی بسیار کوچک است – جمعیت ما به اندازه شانگهای چین است.

استرالیا شرکت های چند ملیتی کمی دارد که در اینجا تولید می کنند. با این حال، شرکت های چندملیتی قطعات را از بهترین تامین کنندگان در سطح جهان تهیه می کنند و در اینجا فرصتی برای استرالیا وجود دارد.

به عنوان مثال، سازنده ANCA Tools قطعات طراحی شده خاص را به ژاپن تحویل می دهد. این قطعات با استفاده از دستگاه های سنگ زنی چند محوره این شرکت ساخته می شوند.

این ماشین‌ها که در استرالیا طراحی و ساخته شده‌اند، برای تولید انعطاف‌پذیر و دقیق، خودکار و سیم‌کشی شده‌اند. این قطعات در سیستم‌های تولید خودکار بدون سرنشین مشتریان ژاپنی یکپارچه شده‌اند.

تولیدکنندگان باید در زنجیره های تامین بین المللی ادغام شوند. با استفاده از صنعت فناوری پیشرفته استرالیا و بخش تحقیقات، برای متمایز شدن از جمعیت. یکی از نمونه‌هایی از این مورد که در تحقیقات ما برجسته شده است، Carbon Revolution است، شرکتی که در تولید تجاری چرخ‌های خودروهای کامپوزیت کربنی پیشگام بود. این چرخ ها از یک تکه مواد ساخته شده اند.

Carbon Revolution چرخ‌های موستانگ شلبی GT350R را به فورد عرضه می‌کند و آن را به اولین شرکتی در جهان تبدیل می‌کند که چرخ‌های فیبر کربنی تولید انبوه را با تجهیزات استاندارد برای یک خودروساز بزرگ عرضه می‌کند.

وزن چرخ ها تا 50٪ کمتر از معادل های آلومینیومی معمولی است و انتشار کربن را تا 6٪ کاهش می دهد. انقلاب کربن اکنون در حال بررسی فرصت‌ها در بازارهای هوافضا و صنعتی است.

نقش افزایش یافته برای بخش تحقیقات

بخش تحقیقات استرالیا می تواند نقش مهمی در آینده تولید استرالیا ایفا کند و نوآوری فن آوری قابل توجهی را که برای ایجاد رونق آینده لازم است، ارائه کند.

آژانس‌های تحقیقاتی با بودجه عمومی در استرالیا در حال ایجاد تعامل قوی‌تر در صنعت هستند. در تحقیقات ما، تولیدکنندگان استرالیایی شکاف های علم و فناوری را که نیاز به پر کردن دارند، شناسایی کرده اند.

این شرکت‌ها می‌خواهند از نتایج تحقیقات استفاده کنند تا بتوانند متمایز کنند، فرآیندهای تولید را کارآمدتر کنند، در زمان واقعی نظارت کنند و تصمیم‌گیری را با داده‌ها هدایت کنند. مؤسسات تحقیقاتی استرالیا باید با این خواسته ها سازگار شوند.

ایجاد مراکز دسترسی آزاد مانند Lab22 ، تأسیسات ساخت ملی استرالیا (ANFF) ، فضاهای همکاری صنعتی در سازمان‌های تحقیقاتی، محققان در کسب‌وکار، دکتراهای صنعتی و دوره‌های کارآموزی، همگی نمونه‌هایی از ابتکارات برای پیوند بخش‌های تحقیقاتی و تولیدی هستند.

استرالیا دارای سطح بالایی از آموزش، بخش تحقیقاتی عالی، منابع طبیعی وسیع، شهرت برای کیفیت، SME های مشتاق و نزدیکی به آسیای در حال رشد است. نقاط قوت بسیار بیشتر از نقاط ضعف است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *