مزایای استفاده از Agile چیست؟

ما واقعاً به ایده های خوب نیاز داریم. آنها انتقادی هستند. با این حال، نگاه به نوآوری و مدیریت آن به عنوان مجموعه ای از ایده های درخشان برای سرمایه گذاری، مسائلی را برای خود ایجاد می کند. مدیریت نوآوری تنها با ایجاد تعداد زیادی ایده و دیدن اینکه آنها به کجا منجر می شوند، دستورالعمل خوبی برای مدیریت موفق نوآوری نیست. علاوه بر این، این ایده‌های شگفت‌انگیز غالباً ماهیت رادیکال دارند، که برای ایجاد تیتر عالی هستند، اما به احتمال زیاد در واقعیت مصرف‌کنندگان کمی را جمع‌آوری می‌کنند یا هیچ مصرف‌کننده‌ای را جمع نمی‌کنند. در بیشتر موقعیت‌ها، نوآوری فقط انجام کاری است که قبلاً انجام می‌دهیم، فقط کمی بهتر. ما باید نوآوری و نحوه شکل دهی و مدیریت آن را جدی بگیریم.

تبدیل یک ایده جدید خارق‌العاده به چیزی که به بازار ارزش می‌افزاید یا عملکرد ما را بهبود می‌بخشد، زمان و تلاش می‌برد. این فقط در مورد مدیریت پروژه نیست، بلکه در مورد مدیریت سطوح بالای عدم اطمینان است. ایجاد فرآیندها ما را قادر می سازد تا در حین حرکت، مسیر خود را تحلیل و تنظیم کنیم. از آنجایی که تغییرات کوچک اهمیت دارند، فرآیند نوآوری باید تکرار شونده باشد – این چیزی است که ما را به بهبود آنچه قبلا انجام می‌دهیم سوق می‌دهد.

مدیریت پروژه چابک و توسعه نرم‌افزار یک استراتژی تکراری است که به تیم‌ها کمک می‌کند تا ارزش‌های سریع‌تر و با مشکلات کمتری را برای مشتریان فراهم کنند. یک تیم چابک کار را در تکه های کوچک و قابل هضم به جای تکیه بر لحظات اورکا ارائه می دهد. تیم ها به طور طبیعی با تغییرات سریع سازگار می شوند زیرا الزامات، استراتژی ها و نتایج به طور منظم ارزیابی می شوند. تاثیری واقعی و ماندگار به ارمغان می آورد.

Agile چگونه کار می کند؟

روش چابک با حذف کارکنان از حوزه های سازمانی و قرار دادن آنها در تیم های بین رشته ای خودگردان و مشتری مدار، رشد سودآور را تسریع می بخشد. Agile همه چیز در مورد آوردن ایده های جدید به میز است. علیرغم این واقعیت که این رویکرد در عملیات و رویه های عادی کمتر کمک کننده است، امروزه اکثر مشاغل در تنظیمات بسیار پویا فعالیت می کنند. چابک طعم های مختلفی دارد که همه آنها اشتراکات زیادی دارند. تنها تفاوت این است که آنها جنبه های متفاوتی از فرآیند نوآوری را برجسته می کنند.

  • اسکرام حل مشکل مشارکتی را تشویق می کند که هم مبتکرانه و هم انعطاف پذیر باشد. سازمان یک تیم کوچک چند منظوره (اغلب 3 تا 9 نفر) را با تمام توانایی های مورد نیاز برای انجام وظایف خود جمع آوری و تجهیز می کند. خود مدیریت است و مسئول تمام جنبه های کار است. جلسات روزانه “استاندآپ” توسط اعضای تیم برای ارزیابی پیشرفت و شناسایی موانع برگزار می شود. آنها تفاوت های خود را از طریق آزمون و خطا و بازخورد حل می کنند.
  • توسعه ناب بر کاهش مستمر زباله تمرکز دارد.
  • کانبان بر کاهش زمان انجام کار و میزان کار در حال انجام تمرکز دارد.

این رویکرد شامل آموزش، اصلاح رفتار و فناوری اطلاعات جدید است. این یک ابزار مفید است، اما استراتژی را از دست ندهید. استراتژی نوآوری – مفهوم روشنی از اینکه به کجا می رویم – ما به آن نیاز داریم زیرا با همه این تجدید نظرها و ترفندهای کوچک، به راحتی می توان مسیر را از دست داد. این موضوع همچنین باید در سرتاسر تیم‌ها و بخش‌های سازمان اطلاع‌رسانی شود.

مدیریت چابک ، در مقایسه با رویکردهای مدیریت سنتی، مزایای مهمی را ارائه می‌کند. این چارچوب مدیریتی بهره وری تیم و شادی کارکنان را افزایش می دهد. همچنین ضایعات ناشی از مدیریت ناکارآمد و کاغذبازی های بی مورد را کاهش می دهد و در عین حال کیفیت عملیات و کالاها را بهبود می بخشد. گسترش Agile به طیف وسیع تری از عملیات شرکتی توسط کسانی که رهبری آن را یاد می گیرند تسریع خواهد شد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *