مد استرالیا در حال رونق است، پس سیاست‌هایی که آن را به جهان معرفی می‌کند کجاست؟

با فرا رسیدن هفته مد مرسدس بنز 2017 ، بدون شک افراد داخلی به چیزهای جدید، هیجان انگیز و الهام بخش در دنیای مد فکر می کنند. طراحان استرالیایی که قرار است این هفته به نمایش درآیند، تنها نمونه کوچکی از استعدادهای محلی هستند که بخش خلاق کشور را می سازند. آنها حداقل تا زمانی که شراب‌سازان ما جهان را شگفت‌زده کرده‌اند، و مدت‌هاست که نمایش‌های متفاوتی از خلاقیت را در باند فرودگاه به نمایش گذاشته‌اند.

پس چرا وقتی صحبت به نوآوری تبدیل می‌شود، اغلب آنها فراموش می‌شوند؟

بحث‌های خط‌مشی کنونی اغلب کاملاً بر اساس نوآوری‌های فناوری پیشرفته مبتنی بر سرمایه‌گذاری در STEM است: علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات. اما این فقط یک شکل (هر چند مهم) از نوآوری است.

تولیدکنندگان مد محلی 37000 نفر را استخدام می کنند، در حالی که خود این بخش (شامل مدلینگ و استایلینگ) در مجموع حدود 220000 شغل ایجاد می کند. و در حالی که استرالیایی ها هر سال 28 میلیارد دلار استرالیا برای مد هزینه می کنند، اکثریت قریب به اتفاق این هزینه شامل واردات مد طراحان با ارزش بالا می شود – این در نهایت 15.2 میلیارد دلار استرالیا است.

تجزیه و تحلیل جهان، از کارشناسان

ما 6.1 میلیارد دلار منسوجات صادر می کنیم که بیشتر آنها کالاهای فرآوری نشده ای هستند که در قالب برندهای لوکس توسط خانه های مد فرانسوی، ایتالیایی و بریتانیایی به فروش می رسند. در مقابل، بخش مد فرانسه حدود 50 میلیارد دلار استرالیا ارزش دارد و ارزش صادرات آن حدود 14.6 میلیارد دلار استرالیا (یا 43 درصد) است. این رقم برای اقلام لوکس تولید داخل به حدود 70 تا 80 درصد می رسد.

مانند استرالیا، فرانسه کشوری با هزینه نیروی کار بالا است، و به همین دلیل، تمرکز بر تولید با ارزش اقتصادی منطقی است. فرانسه سابقه طولانی در استفاده از سرمایه فرهنگی در بخش‌های خلاق خود دارد، در حالی که در زمینه نوآوری با فناوری بالا به سختی عقب‌مانده است.

شکاف بزرگ

در اصل، نوآوری مربوط به تولید چیزی “جدید” و ارزشمند برای کاربر است. در STEM، جدید بودن متکی به پیشرفت‌های واقعی است که شکاف‌های موجود در بازار را برطرف می‌کند یا فناوری‌های موجود را به طور قابل‌توجهی بهبود می‌بخشد. ارزش بر اساس عملکرد عملکردی ارزیابی می شود. شواهد خارج از کشور نشان می‌دهد که توسعه و تجاری‌سازی این پیشرفت‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌ها، یک بخش استارت‌آپ قوی برای توسعه نمونه‌های اولیه قابل اجرا و شرکت‌های بزرگ‌تر با منابع لازم برای توسعه بازار است.

طراح مد استرالیایی آکیرا ایزوگاوا در هفته مد مرسدز-بنز. اوا رینالدی ، سی سی بی

از نظر مد، چیزی که “داغ” یا در فصل در نظر گرفته می شود به ندرت برای جهان جدید است. سبک ها می آیند و می روند. آنها دوباره متولد می شوند و بازیافت می شوند و له می شوند. در برخی موارد، مانند تونی ماتیچفسکی، طراح مد مستقر در ملبورن، تکنیک‌های پارچه‌کشی او – چگونه یک لباس آویزان است – ماندگار هستند. ارزش، در این زمینه، بسیار متفاوت است. این بسیار نمادین و مارک است

در مد، ایده های جدید از اختراع مجدد و ترکیب قدیمی با جدید به دست می آیند. به عنوان مثال، Discount Universe ، برند منتخب برای افراد مشهور برجسته مانند کیتی پری و کایلی جنر، با استفاده از تکنیک‌های منسوخ شده پولک‌های مد، سبک زیبایی شناسی ظالمانه‌ای ایجاد کرد. این برند که در سال 2010 توسط دو فارغ التحصیل ملبورن تأسیس شد، تعاریف پذیرفته شده لوکس (“تخفیف”) و وضعیت (“جهان”) را ارتقا داد. Discount Universe از طریق وب سایت خود یک جامعه مصرف کننده قوی ایجاد کرد و در نهایت آگاهی افراد مشهور را جلب کرد که اطمینان حاصل کردند که این برند می تواند هم طیف پوشاک آماده و هم خط مد بالا خود را گسترش دهد.

آینده مد

استرالیا به وضوح استعداد دارد، اما چه سیاست هایی می تواند به صنعت مد این کشور در رقابت در صحنه جهانی کمک کند؟

دانشگاه ها نه به عنوان منبع گرایش های جدید، بلکه به عنوان فضایی برای آزمایش و ارتباط با نوآوران مشتاق مهم هستند. این مؤسسات به‌عنوان مخزن‌هایی برای دانش عمل می‌کنند که ممکن است دیگر پیشرو نباشند، اما روزی می‌توانند منبعی با ارزش مانند چرم‌سازی باشند.

گسترش و افزودن دوره های کارآموزی بیشتر برای یادگیری صنایع دستی مد نیز ممکن است به نتایج پرباری منجر شود. به هر حال، در Savile Row خیاط Gieves و Hawkes ممکن است تا 10 سال طول بکشد تا یاد بگیرند که پارچه را مطابق با استانداردهای دقیق خود برش دهند، چیزی که استخدام را دشوار می کند، اما در نهایت برای کسانی که این کار را انجام می دهند، شغلی پرارزش ایجاد می کند.

کاهش نسبی بسیاری از بخش‌های تولیدی سابق در استرالیا، شاید فرصتی برای بازآموزی کارگران آواره به‌عنوان صنعتگران ماهر باشد که می‌توانند در بخش‌های خلاقانه سطح بالا شغل بیابند.

برند پوشاک چرمی لوکس A-Esque، طراح ملبورن آماندا بریسکین ، تنها یکی از بسیاری از صنعتگرانی است که برای گسترش در سطح جهانی به صنعتگران نیاز دارند. به همین ترتیب، خرید RM ویلیامز توسط لویی ویتون تا حدی به دلیل دسترسی به آتلیه این شرکت در استرالیای جنوبی بود.

هنر با علم ملاقات می کند

هنگامی که STEM با هنرهای خلاقانه روبرو می شود، نوآوری نیز اتفاق می افتد. برای مثال، پیشرفت‌ها در علوم ورزشی و مواد، طیف جدیدی از لباس‌های فعال را با هدف افزایش عملکرد پوشنده ایجاد کرده است.

با این حال، مردم می‌خواهند خوب به نظر برسند، جایی که بخش مد وارد می‌شود. برچسب ” Athleisure ” PE Nation که توسط طراح محلی پیپ ادواردز توسعه یافته است، دقیقاً این کار را انجام داده است، ترکیبی از بازاریابی برند (تصویر استرالیا از زندگی فعال)، با پیشرفت مواد در لباس‌های فعال را از فروشگاه‌های ورزشی خارج کرده و به زنجیره‌های لوکس در سراسر جهان منتقل کنید. با پیشروی استرالیا در علوم ورزشی، کراس اورهایی مانند این پتانسیل زیادی برای نوآوری در آینده ارائه می دهند.

استرالیا مدت هاست که صحنه هنری پر جنب و جوشی داشته است که به موفقیت در مد، تبلیغات و طراحی صنعتی تبدیل شده است – که همگی برای موفقیت در بازار امروز بسیار مهم هستند.

دانش در این بخش‌ها به اندازه رشته‌های STEM برای ایجاد یک اقتصاد نوآوری پایدار مهم است و باید بخشی از یک بحث نوآوری ظریف‌تر باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *