ما می دانیم که نوآوری کلیدی است – اما توافق کمی در مورد اینکه دقیقا چیست وجود دارد

ما بهترین آموزش را برای فرزندانمان می‌خواهیم و می‌خواهیم مهارت‌های نوآوری مورد نیاز برای مشاغل فردا را داشته باشند. اما ما در مورد معنای واقعی نوآوری توافق نداریم.

تحقیقات من نشان داده است که کارفرمایان و دانش‌آموزان برداشت‌های متفاوتی از نوآوری دارند و این بر اشتغال‌پذیری جوانانی که در حال انتقال به نیروی کار آینده هستند، تأثیر می‌گذارد. ما باید از این تفاوت ها فراتر برویم تا بهترین شانس را برای موفقیت در عصر نوآوری به جوانان بدهیم.

نوآوری یا تبخیر: نوآوری به عنوان یک مهارت اصلی برای مشاغل آینده در نظر گرفته می شود
در سطح بین المللی، نوآوری نشان دهنده رگ حیات اقتصادهای مدرن است.

در استرالیا، برنامه ملی نوآوری از مربیان می خواهد تا دانش آموزان را به مهارت های نوآوری که برای بقای نیاز دارند مجهز کنند. تخمین زده می شود که 75 درصد مشاغل در دهه آینده به مهارت در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) نیاز دارند. با این حال، ثبت نام در موضوعات STEM به طور پیوسته در حال کاهش است.

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت
علاوه بر این، گزارش بنیاد استرالیایی‌های جوان در سال 2016 نشان داد که مشاغل آینده 260 درصد مهارت‌های خلاقیت (و نوآوری) بیشتری نسبت به مشاغل گذشته که احتمالاً با اتوماسیون مواجه هستند، نیاز دارند. آنها دریافتند که جویندگان کار با این مهارت ها احتمالاً حقوق بیشتری نیز جذب خواهند کرد.

این بدان معنی است که نوآوری یک بخش اصلی در مجموعه مهارت های هر جویای کار آینده است. با این حال، در مورد اینکه مهارت های نوآوری در واقع چیست، اتفاق نظر وجود ندارد.

شکاف در ایده ها: برداشت های متفاوت از نوآوری
تحقیق من درک نوآوری توسط دانشجویان و کارفرمایان آنها در استرالیا را بررسی کرد.

مشخص شد که دانش‌آموزان نوآوری را به عنوان یک فرآیند بسیار سیال درک می‌کنند که به هیچ مرز یا قاعده‌ای نیاز ندارد. این درک بازنمایی آزاد و خلاقانه نوآوری در فرهنگ و رسانه های عامه را منعکس می کند.

با این حال، کارفرمایان نوآوری را به عنوان یک فرآیند منظم تر و هدفمند می بینند که شامل توسعه و تجاری سازی محصولات و خدمات جدید است. تجاری سازی فقط ارائه یک مفهوم یا ایده جدید و نگهداری آن در دفتر، آزمایشگاه یا خانه نیست. این شامل کل فرآیند مورد نیاز برای ارائه آن به مصرف کنندگان است. این امر مستلزم تبدیل آن به یک محصول یا خدمات (مانند یک برنامه یا دستگاه جدید)، بازاریابی آن و سپس ارائه آن به کاربران برای نوعی سود مالی است.

برخلاف دانش‌آموزان، کارفرمایان بر لزوم رعایت «قوانین» هنگام نوآوری تأکید کردند. به عنوان مثال در طراحی سیستم های نرم افزاری رعایت قوانین و استانداردهایی مانند ادغام با فناوری ها و پلتفرم های موجود ضروری بود.

استانداردهای دیگری که می توانند به نوآوری کمک کنند عبارتند از حفاظت از مالکیت معنوی و استانداردهای نظارتی، مانند مورد دستگاه های پزشکی جدید. پایبندی به این “قوانین” موفقیت نوآوری ها را در کمک به پذیرش گسترده تر آنها توسط مصرف کنندگان افزایش می دهد.

آمادگی دانشجویان برای تغییر بازار کار
تفاوت های ادراکی نشان دهنده عدم آمادگی دانش آموزان برای محل کار است. این عواقب زیانباری برای بقای اقتصادی آینده آنها دارد.

رکود تولید سنتی منجر به تعطیلی بسیاری از شرکت ها شده است. دانش آموزان به طور فزاینده ای باید شغل خود را ایجاد کنند .

درک این نکته که نوآوری یک فرآیند هدفمند و سیستماتیک است که نیاز به تداوم زیاد و نتایج تجاری واضح دارد برای حفظ معیشت آنها ضروری است.

به‌علاوه، تشخیص اینکه چگونه ایده‌های آنها برای محصولات و خدمات جدید با استانداردها تعامل دارند، برای دوام ایده‌ها ضروری است. غلبه بر این تفاوت‌های ادراکی برای جوانان استرالیایی مهم است که با چالش روبرو شوند، زیرا ما سعی می‌کنیم شرکت‌ها و صنایع جدیدی را جایگزین کنیم.

جوانان استرالیایی از فرصت های شغلی بیشتری برای کسب تجربه در صنعت و یادگیری نوآوری در محل کار بهره مند می شوند. Matej Kastelic/Shutterstock
ایجاد فرصت هایی برای دانش آموزان برای یادگیری مجدد مهارت های نوآوری
در حالی که چالشی در سیم کشی مجدد درک نوآوری که اکثر دانش آموزان دارند وجود دارد، امید نیز وجود دارد. یادگیری تجربی، که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا برای مدت قابل توجهی عمیقاً در محل کار غوطه‌ور شوند، روشی سازنده برای تجهیز دانش‌آموزان به مهارت‌های نوآوری مورد نظر برای آینده کاری‌شان است.

این نوع فرصت می تواند دانش آموزان را در میانه فرآیند نوآوری قرار دهد و درک آنها را از نوآوری در محیط کار توسعه دهد.

چنین برنامه هایی در رشته های مختلف حرفه ای مانند مهندسی وجود دارد که در آن دانشجویان حداقل به مدت 12 هفته روی پروژه های صنعتی نوآورانه کار می کنند. ما باید بر اساس این برنامه ها ایجاد کنیم و فرصت هایی را برای طیف وسیع تری از دانش آموزان برای به دست آوردن تجربه در محل کار ترکیب کنیم. این به آنها کمک می کند تا شبکه های حرفه ای را توسعه دهند و ایجاد کنند، دانش استانداردها و نحوه عملکرد صنعت خود را به دست آورند.

این هم یک خیابان یک طرفه نیست. اگر کارفرمایان به دنبال دانش‌آموزانی با مهارت‌های نوآوری خاص هستند، می‌توانند فضای بیشتری را برای دانش‌آموزان ایجاد کنند تا آن‌ها را کسب کنند، مانند ارائه فرصت‌های شغلی بیشتر به دانشجویان.

برخی از کارفرمایان ممکن است نتوانند این کار را انجام دهند. اما گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند مشارکت با دانشگاه‌ها برای ارائه صحبت‌های مهمان یا راهنمایی دانشجویان.

این رویکردها می تواند دانش آموزان را با مجموعه مهارت های مناسب برای نوآوری در آینده مجهز کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *