ضرورت نوآوری: استفاده از دانش و ایده برای ایجاد مزیت استرالیا

در مواجهه با رونق معدنکاری که به رشد استرالیا دامن زده است، باید در نظر بگیریم که برای بهبود توانایی‌هایمان برای مقابله با هر آنچه آینده به ما می‌دهد چه کاری باید انجام دهیم.

شورای آکادمی های دانش آموخته استرالیا یک مطالعه سه ساله در مورد چگونگی ایجاد مزیت نسبی استرالیا انجام داده است. نتیجه یک گزارش جدید است ، تضمین آینده استرالیا – مزیت نسبی استرالیا. این نگاهی گسترده به نقاط قوت و ضعف و آنچه که باید انجام شود برای ایجاد پایگاهی از مزیت است که صنایع و بخش‌ها می‌توانند از آن بالا بروند.

محور اصلی این گزارش، نیاز به هدایت نوآوری است. این نه غافلگیر کننده است و نه افشاگری جدیدی. نوآوری و بهره‌وری برخی از موضوعات مورد مطالعه در استرالیا بوده‌اند، اما عملکرد نوآوری ما در رتبه‌بندی جهانی ضعیف است .

ما سریع‌ترین نوآوری‌های تکنولوژیک را در تاریخ بشر تجربه کرده‌ایم، با تغییر وزن اقتصادی به آسیا در جهانی که به طور فزاینده‌ای جهانی شده است. سرعت تغییرات پیش بینی آینده را دشوار می کند.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

آمادگی بهتر برای عدم اطمینان

کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که شرایطی را ایجاد کنیم که به مردم و صنایع ما بهترین فرصت ممکن را بدهد تا از هر چیزی که در راه است نهایت استفاده را ببرند.

استرالیا در حال حاضر نقاط قوت بزرگی دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اینها شامل جمعیت ماهر و تحصیلکرده، حاکمیت قانون، مسئولیت پذیری عمومی بالا، انسجام اجتماعی، همراه با جذابیت مکانی برای زندگی است. آنچه که اکنون باید به آن نگاه کنیم نه تنها حفظ و ایجاد آن نقاط قوت است، بلکه همچنین رفع شکاف ها است.

وظیفه نوآوری، یا ایجاد شرایط برای شکوفایی نوآوری، نماد رویکردی است که باید در پیش بگیریم. این امر مستلزم درست کردن مبانی با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر شواهد گسترده و مبتنی بر شواهد است.

اولین بررسی جامع سیستم مالکیت معنوی در دو دهه اخیر به لطف جو هاکی آغاز شده است. AAP/میک تسیکاس

یکی از محدودیت‌های نوآوری که گزارش شناسایی می‌کند، قوانین مالکیت معنوی (IP) است. قوانین IP به نحوه تولید، تنظیم و پاداش نوآوری کمک می کند. اما قوانین IP حدود 20 سال است که مورد بازبینی سیستماتیک قرار نگرفته است. در نهایت، به درخواست خزانه‌دار فدرال، یک بررسی توسط کمیسیون بهره‌وری انجام می‌شود.

محدودیت دیگر دسترسی به منابع مالی است. در بررسی های جهانی مورد مطالعه برای گزارش و بررسی های انجام شده برای پروژه، عدم دسترسی به منابع مالی به طور مکرر به عنوان یک مشکل مطرح شده است. ایده هایی مانند وام های مشروط درآمد برای شرکت های نوآور باید به عنوان سیاست نوآورانه دنبال شود.

اما اینها تنها محدودیت‌هایی نیستند که گزارش شناسایی می‌کند. سایر موارد شامل نیاز به زیرساخت های فیزیکی و دیجیتالی بیشتر است. پرداختن به سطوح بالای مقررات دولتی؛ تجدید ساختار مالیات؛ و اصلاح فدراسیون. اصلاحات اخیر برای حل عدم تعادل حاد بین منابع و مسئولیت ها مورد نیاز است، که ممکن است روند کاغذ سفید دولت فدرال اکنون به آن رسیدگی کند.

مدل‌سازی گزارش نشان می‌دهد که اصلاحات گسترده هم در سیاست‌های نهادی و هم در شکل و سطوح سرمایه‌گذاری قابلیت‌ها، اگر با هم جمع شوند، می‌توانند بازده اقتصادی قابل توجهی داشته باشند. بهبود رشد، اشتغال و دستمزدها می تواند استانداردهای زندگی را 22 درصد بالاتر از سطح پایه “بدون اصلاح” در 15 سال افزایش دهد.

مدل‌سازی نشان می‌دهد که بخش‌های اصلی صنعت سود خواهند برد. این بخش‌ها شامل کشاورزی و بسیاری از صنایع خدماتی می‌شود، اما یکی از بخش‌هایی که در سال‌های اخیر آسیب دیده است، تولید، می‌تواند بیشترین سود را داشته باشد.

مهارت ها، دانش و ایده ها محرک های کلیدی هستند

مهارت‌ها، دانش و ایده‌ها در این زمینه اهمیت زیادی دارند. آنها محرک های مهم نوآوری هستند.

در حالی که نیروی کار استرالیا به دلیل مهارت‌هایش مورد احترام است، این نگرانی وجود دارد که سیستم آموزشی ممکن است به طور کامل مهارت‌های مورد نیاز برای اقتصاد دانش رقابتی را ارائه ندهد.

تمرکز بر آموزش STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) در سال‌های اخیر بسیار مهم است. اما باید به همان اندازه با علوم انسانی و علوم اجتماعی تکمیل شود. رشته‌های اخیر برای درک خودمان و فرهنگ‌ها و جوامعی که استرالیا می‌خواهد در آن فعالیت کند و در آن مشارکت داشته باشد، و برای ایجاد صنایع خلاق و فرهنگی ضروری است.

آموزش حرفه ای نیز برای ایجاد مهارت های فنی مهم است. و بهبود مهارت‌ها فقط متعلق به کسانی نیست که در شروع کارشان هستند. این گزارش نگرانی‌های نگران‌کننده‌ای را درباره مهارت‌های مدیریت و رهبری در سطح صنعت و سیاسی شناسایی کرده است. ارتقاء نه تنها آن مهارت‌ها، بلکه استقرار آنها در مشارکت‌های بهتر می‌تواند برای اطمینان از تغییری که مزیت نسبی استرالیا را به همراه خواهد داشت، حیاتی باشد.

زیست پذیری شهرهای استرالیا که استعدادها را جذب و حفظ می کنند، مزیت ایجاد شده ای است که با نوآوری مرتبط است. آلفا/فلیکر ، CC BY-SA

پرداختن به چیزی که به نظر می رسد گسست بین دانشگاهی است که مهارت ها و ایده ها را تولید می کند و صنعتی که از آن مهارت ها و ایده ها استفاده می کند و گسترش می دهد. این گزارش نشان می‌دهد که مشکلی که مدت‌هاست در زمینه تقویت همکاری بین این دو بخش و همچنین دولت به رسمیت شناخته شده است، هنوز حل نشده است.

نوآوری می تواند با کمک به صنایعی که استرالیا در آنها مزیت طبیعی دارد – مانند کشاورزی و معدن – در زنجیره ارزش رشد صادرات آینده را هدایت کند. اما این شامل استفاده از نقاط قوت در مزیت ایجاد شده ما نیز می شود، مانند استفاده از شهرهای قابل زندگی برای جذب و حفظ استعدادها.

نوآوری همچنین می تواند به تبدیل برخی نقاط ضعف به مزیت کمک کند. یک مثال در حوزه انطباق با تغییرات اقلیمی و تأثیرگذاری بر دستور کار استانداردها و مقررات جهانی است.

در شرایطی که اقتصاد و جامعه صنعتی پیشرفته با گذار ساختاری و طیفی از چالش‌های ملی و جهانی مواجه است، کار انجام شده برای این گزارش یک چیز را روشن می‌کند: در بلندمدت، دانش و ایده‌ها و کاربرد آنها کلید واقعی ایجاد پایداری هستند. ، برتری نسبی.

اگر رونق اقتصادی برای تامین عدالت اجتماعی و پایداری زیست محیطی، یعنی “خط سه گانه نهایی” کشور، ضروری است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *