شاتر استاک آی پد جدید؟ شرکت‌های فناوری نوآوری رادیکال را به دلیل متوسط ​​بودن کنار گذاشته‌اند

اکنون غبار روی جدیدترین محصول اپل که برای بسیاری از سرفصل‌های مربوط به پناهندگان، فقر و نبردها برای نامزدی جمهوری‌خواهان و رهبری حزب کارگر بریتانیا مطرح می‌شود، نشسته است. ما آیپد، آیفون و غیره جدید داریم. اما واقعا چقدر جدید هستند؟

نوآوری اغلب به عنوان “رادیکال” یا “افزاینده” توصیف می شود . وقتی رادیکال است، سوابق جدیدی ایجاد می کند و اساساً روش انجام کارها را تغییر می دهد. از انسولین خودسرانه گرفته تا خانه‌های با انرژی خورشیدی گرفته تا خودروهای بدون راننده، نوآوری رادیکال پتانسیل را آزاد می‌کند. از سوی دیگر، نوآوری فزاینده بر آنچه که در حال حاضر وجود دارد، در مراحل کوچک ایجاد می‌کند.

در دنیای تلفن های همراه و تبلت، افزایشی تبدیل به رادیکال جدید شده است و نوآوری رادیکال واقعی به حاشیه رانده شده است. نوآوری فزاینده به دلیل این باور که “آهسته و پیوسته برنده مسابقه است” به یک هنجار تبدیل شده است ، که مردم خطرات ناشی از تغییرات چشمگیر بزرگ را دوست ندارند. به نظر می رسد که این استراتژی بلندمدت اپل است و به عنوان یک بازیگر مسلط، فرهنگ را برای سایر بازیگران در بازار ایجاد می کند.

شرکت‌های فناوری با استفاده از بازاریابی مرحله‌ای در قالب راه‌اندازی رسانه‌های پرمخاطب سالانه یا دوسالانه، ما را به‌عنوان مصرف‌کننده آماده کرده‌اند تا تغییرات کوچک را به‌طور معمول بپذیریم. نوآوری های رادیکال تر، مانند یک تلفن ماژولار که می تواند به طور مداوم ارتقا یابد، به عنوان یک داستان دیوانه کننده، عجیب و غریب یا حتی علمی تخیلی دیده می شود.

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

بدون نوآوری رادیکال

آی‌پد پرو جدید که چند اینچ بزرگ‌تر از آی‌پد پرو است، به‌عنوان یک « جهش بزرگ » ستایش می‌شود، در حالی که واقعاً طراحی قدیمی‌اش را به هم می‌زند. علیرغم ویژگی های جدید، به هیچ وجه نشان دهنده یک نوآوری رادیکال نیست که شایسته جشن های سرخوشانه باشد. غوغای خوشحالی در راه اندازی آن با صدای ناامیدی آنلاین دنبال شد .

اساساً به دلایل تجاری است که اپل نوآوری فزاینده را نهادینه کرده و سعی کرده است همه ما را متقاعد کند که این نوآوری رادیکال است. آیفون‌ها و آی‌پدها چیزهایی با طراحی درخشان هستند. نوآوری فزاینده نیاز به تخصص و برتری در طراحی و بهبود دارد. تلفن‌ها و تبلت‌ها نقش مهمی در زندگی میلیون‌ها نفر دارند. اما ادامه نوآوری با سرعتی آهسته اتفاق می‌افتد که متناسب با تامین‌کننده باشد، نه کاربر، که با این وجود مجبور می‌شود سالانه مقادیر قابل توجهی پول برای تغییرات جزئی بپردازد.

وقتی گفتند آی‌پد جدید بزرگ‌تر است، شوخی نکردند. بک دیفن باخ/رویترز

ترس از شکست نیز ممکن است به ناپدید شدن نوآوری رادیکال کمک کرده باشد. چالش‌های طراحی‌های غیرعادی‌تر مانند تلفن آمازون فایر ممکن است نوآوران را محتاط‌تر کرده و توسعه و عرضه محصول را برای جبران آن به تاخیر انداخته و طولانی‌تر کند. شاید تعجب آور نباشد که تقریباً هیچ یک از تلفن های مفهومی رادیکال (که در آن زمان با عنوان “دیوانه” شناخته می شدند) هرگز در بازار ظاهر نشدند.

همچنین ممکن است به نقطه‌ای رسیده باشیم که طراحی گوشی آنقدر خوب است که دستیابی به تغییرات واقعاً چشمگیر بسیار دشوارتر شده است. بنابراین ما به خرید محصولات مشابه با ظاهری ادامه می دهیم، آنها را در گوش خود قرار می دهیم (همانطور که با تلفن ثابت انجام دادیم)، دوربین هایی با وضوح تصویر کمی بهتر می گیریم و پاسخ های کمی هوشمندانه تر از سیری دریافت می کنیم. همان بازی، تغییرات کوچک، افزایش قیمت.

انقلاب گوشی های هوشمند

در همان زمان، چالش‌های جدید بزرگی برای سازندگان گوشی‌های هوشمند در حال ظهور است، از شواهدی که نشان می‌دهد طراحی‌های فعلی تلفن‌ها ممکن است باعث ناراحتی و کاهش بهره‌وری شود تا اثرات نگران‌کننده محیط‌زیست تولید آن‌ها. نوآوری ریشه ای مورد نیاز است تا تلفن ها به طور کامل منافع مشتریان را به شیوه ای پایدار تامین کنند.

اما در حال حاضر، محصولات رادیکال‌تر، مانند Yotaphone 2 (که صفحه‌نمایش دوگانه را ارائه می‌کند)، یا Runcible (گرد، زیبا و نسبتاً متفاوت)، در بهترین حالت به‌عنوان عجیب و غریب و خاص دیده می‌شوند. رهبران بازار موجود تنها در صورتی رویکرد سرعت لاک پشت خود را به نوآوری رادیکال تغییر می دهند که یک بازیگر اصلی جدید واقعاً بازار را با تغییرات سریع و نافذ مختل کند.

به عنوان مثال، شرکت چینی شیائومی در حال ایجاد طیف وسیعی از محصولات برای خانه (از تلویزیون گرفته تا دستگاه های تصفیه هوا) است که به طور خودکار با گوشی های هوشمند خود در یک سیستم یکپارچه متصل می شوند. این همان ایده رادیکالی است که می تواند اپل را شوکه کند تا رادیکال تر و ماجراجوتر شود.

ما در نهایت می‌توانیم ببینیم که محاسبات تلفن همراه از دستگاه‌های دستی و مبتنی بر صفحه نمایش به سمت تعامل یکپارچه بین دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف مانند فناوری پوشیدنی و هولوگرام‌های پیش‌بینی‌شده حرکت می‌کند.

با این حال، برای آینده قابل پیش‌بینی، نوآوری در فضای موبایل و پوشیدنی تحت سلطه رویکردهای تدریجی و نسبتاً متوسط ​​به نوآوری خواهد بود. تفکر رادیکال به مفاهیمی برای آینده اختصاص داده خواهد شد و آیفون 7 احتمالاً بسیار شبیه آیفون 3 خواهد بود. اما عرضه به عنوان یک انقلاب دیگر ارائه خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *