سه قانون که مانع از دست دادن خنک بودن یک دستگاه فناوری می شود

در دنیای تجهیزات پیشرفته، مهم است که انگشت خود را روی نبض نگه دارید. برخی از موفق ترین شرکت های عصر ما، مانند اپل و گوگل، آنهایی هستند که قدرت خنک بودن را درک کرده و می دانند چگونه از آن بهره برداری کنند. اما تحقیقات ما نه تنها نشان می‌دهد که دستگاه‌های دیجیتالی مانند تلفن‌های هوشمند می‌توانند با گذشت زمان ارتباط خود را با خنکی از دست بدهند، بلکه ممکن است ما خنک بودن را اشتباه اندازه‌گیری کرده باشیم.

مانند ترندهای گذشته که زمانی جالب بودند – به گرمکن پا، ژاکت جین و واکمن فکر کنید – آیفون، Nest و Fitbit اگر مطابق با زمان حرکت نکنند، خطر از دست دادن مطلوبیت خود را دارند.

مطالعه ما نشان داد که پرطرفدارترین دستگاه‌ها خنکی خود را از سه ارزش اصلی می‌گیرند: جذاب، اصیل و جذابیت خرده‌فرهنگی.

رابطه بین این سه ارزش اصلی و خنکی کلی پایدار است. آنچه متفاوت است، نگرش افراد نسبت به این ارزش های اصلی است. طرفداران و مشتریان بالقوه دیدگاهی در حال تغییر نسبت به آنچه اصیل است و آنچه جذابیت فرهنگی دارد، دارند.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

تا به حال، به طور کلی تصور می شد که خنکی تلفیقی از سودمندی، نوآوری و زیبایی شناسی است. تثبیت این موضوع که ادراکات خونسردی با سه ارزش اصلی مختلف مرتبط است، به شرکت‌های فناوری اجازه می‌دهد تا به طور مؤثرتر و دقیق‌تری طراحی محصول و تلاش‌های بازاریابی خود را تنظیم کنند.

ما از 315 دانشجوی کالج خواستیم تا خنک بودن 14 محصول مختلف را در بخش اول تحقیق خود ارزیابی کنند. این به نتایج جالبی در مورد نقش مفید بودن در خنک بودن یک محصول منجر شد. برای مثال، پخش‌کننده‌های ضبط توسط بسیاری از شرکت‌کنندگان به عنوان باحال رتبه‌بندی شدند، حتی اگر به اندازه گذشته مفید نیستند و دیگر اصلی نیستند. یک خرده فرهنگ به آنها علاقه نشان داده است و آنها در حال جلب لطف هستند، حتی اگر نتوانند از نظر کاربردی جایگزین آی پاد شوند.

یک مطالعه بعدی با 835 شرکت‌کننده از ایالات متحده و کره جنوبی، فهرست را به چهار عنصر خنکی محدود کرد – جذابیت خرده فرهنگ، جذابیت، مفید بودن و اصالت. در مطالعه سوم روی 317 شرکت‌کننده، سودمندی دیگر به عنوان یک عنصر مستقل نشان داده نمی‌شود و به سادگی بخشی از سه مورد دیگر در نظر گرفته می‌شود.

این اطلاعات مفیدی برای شرکت‌های فناوری است، که بقای آنها به توانایی همگام شدن با رقبا بستگی دارد. این می تواند به حذف برخی از حدس و گمان ها از تولید و بازاریابی محصولاتی که به عنوان محصول بزرگ بعدی معرفی می شوند کمک کند.

خنک بودن می تواند برای کمک به جدا شدن محصول از دستگاه های مشابه حیاتی باشد. به عنوان مثال، سود اپل عمدتاً ناشی از فروش آیفون است، دستگاهی که برای چندین سال از سطح نسبتاً پایدار و بالایی برخوردار بوده است. بسیاری از آن را زیباترین گوشی هوشمند موجود در بازار می‌دانند، اما در نهایت، اکثر گوشی‌های هوشمند به روش‌های بسیار مشابهی عمل می‌کنند.

ترموستات Nest یکی دیگر از موارد خوب در این زمینه است. هر ترموستات مناسبی می تواند دمای خانه شما را حفظ کند، اما طراحی Nest جدید و غیرعادی است. روشن کردن تهویه مطبوع با Nest نسبت به یک ترموستات استاندارد به تجربه ای کاملاً متفاوت تبدیل می شود. جای تعجب نیست که گوگل، شرکتی که عملاً وسواس زیادی به سرگرمی دارد، برای خرید این شرکت دست به کار شده است.

درک خنکی انتظارات کاربر را افزایش می‌دهد، که به توضیح اینکه چرا مردم مایلند روزها یا هفته‌ها در انتظار عرضه آیفون یا آی‌پد جدید در صف قرار بگیرند و اینکه چگونه چیزی به ظاهر پیش پا افتاده مانند ترموستات می‌تواند به محبوب‌ترین کالای روز تبدیل شود کمک می‌کند. .

وقتی جذابیت انبوه خونسردی شما را می کشد

با این حال، خنکی می تواند یک شمشیر دولبه برای دستگاه ها باشد. شرکت‌های فناوری که کار خوبی برای ایجاد تبلیغات در اطراف محصولات خود انجام می‌دهند، در عین حال امیدوارند که محصول سریع‌تر یا روان‌تر از رقبای بی‌نظیر عمل کند.

بنابراین آنها خطر این را دارند که نوار را خیلی بالا بگذارند، این انتظارات را برآورده نکنند و سپس واکنش منفی کاربران را ایجاد کنند. موفق‌ترین دستگاه‌ها سابقه بهتری در برآوردن این امیدهای زیاد دارند.

شرکت‌های فناوری با چالش طراحی محصولی مواجه هستند که کاربران آن را به‌عنوان جذاب تلقی می‌کنند و همچنین انتظارات کاربران را برآورده می‌کنند.

اگر یک شرکت فناوری بتواند به نوآوری و قالب‌گیری یک دستگاه دیجیتال به گونه‌ای ادامه دهد که برای تفکر فعلی جذاب باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که دستگاه تغییرات اجتماعی را تحمل کند و خنکی خود را حفظ کند.

اگر آنها نتوانند این الزامات را در مرحله توسعه برآورده کنند، همه چیز از بین نمی رود. این شرکت می تواند به سادگی بازاریابی قبل از انتشار را برای برجسته کردن جنبه های یک ابزار جدید که همان جذابیت ها را برآورده می کند، تنظیم کند. به طور طبیعی، اگر دستگاهی تبلیغات خود را ایجاد نکند، شما از طرف آن هیپ ایجاد می کنید.

اما حتی اگر در ابتدا آن را به درستی دریافت کنند، حفظ جذابیت فرهنگی می تواند به خصوص دشوار باشد. دستگاه‌هایی که خنک‌تر هستند به کاربران کمک می‌کنند با جمعیت خود هماهنگ شوند و از گروه‌های دیگر جدا شوند. هنگامی که یک دستگاه محبوبیت اصلی را به دست آورد، ممکن است جذابیت خرده فرهنگی خود را از دست بدهد.

همین اتفاق زمانی می افتد که برخی از گروه ها آن را بزرگ می کنند و “فروخته می شوند”. هنگامی که مخاطبان جدید و گسترده تر به این روند توجه کنند، ممکن است پایگاه اصلی طرفداران آنها به تعویق بیفتد. زمانی که برندی دیگر نمی تواند به عنوان نشان افتخاری که گروهی را متمایز می کند مورد استفاده قرار گیرد، بلافاصله آن را حذف می کنند.

دستگاه های جالب همچنین حس سبک یا جذابیت کاربر را به خود جلب می کنند. مانند سایر اجزای خنکی، ادراک از جذابیت در طول زمان تغییر می کند. اگر تمام مدل‌های آیفون را بردارید و آن‌ها را به ترتیب زمانی ردیف کنید، می‌توانید ببینید که چگونه اپل در طول زمان ظاهر گوشی را تغییر داده است تا زیبایی‌شناسی دستگاه امروزی را حفظ کند. برای تغییر با زمان، کوچکتر و گردتر شده است.

این ارزش های اصلی خونسردی از نظر اجتماعی نسبی هستند. بسته به خرده فرهنگ و ترجیحات، کاربران ممکن است درک کاملاً متفاوتی از خنک بودن دستگاه داشته باشند.

شرکت‌های فناوری که یا به نوآوری و تکامل طراحی محصول خود ادامه می‌دهند، احتمالاً شاهد تداوم ارتباط محصولاتشان با خنک بودن هستند. اما آنها باید سریع حرکت کنند، مصرف کننده باحال یک دوست بی ثبات است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *