سختی برای چیزهای کوچک را فراموش نکنید


وقتی صحبت از نوآوری به میان می‌آید، لزوماً بزرگ‌ترین آنها بهترین نیست، به‌ویژه وقتی صحبت از ایده‌ها می‌شود. در طول زندگی حرفه‌ای‌ام، بخش‌های زیادی از زمان را صرف دنبال کردن نوآوری‌های مخرب در مقیاس بزرگ و نوآوری‌های پایدار در مقیاس بسیار کوچک کرده‌ام. هر دو مزیت‌هایی دارند، اما برای پول، نمی‌توانید نوآوری‌های پایدار با کیفیت بالا را شکست دهید.

نوآوری های پایدار عموماً به عنوان بهبود محصولات یا فرآیندهای موجود در نظر گرفته می شوند. اگر با سیستم تولید تویوتا آشنایی دارید، حتماً این را با استفاده از اصطلاح ژاپنی کایزن که به عنوان «بهبود مستمر» ترجمه می‌شود، شنیده‌اید. این بدان معنی است که همیشه چشمان خود را باز نگه دارید و به دنبال راه های کوچک برای بهتر کردن چیزی باشید. گاهی اوقات ممکن است یک پروژه در مقیاس بزرگ انجام شود، اما گاهی اوقات ممکن است به سادگی اضافه کردن یا حذف یک قطعه کوچک یا تغییر توالی یا زمان بندی مراحل در یک فرآیند باشد.

متأسفانه، گاهی اوقات ما مزایای ایجاد این پیشرفت های کوچک را در سیستم های موجود دست کم می گیریم. چگونه ممکن است ایجاد یک تغییر کوچک و غیر جالب در فرآیند خرید در وب سایت من بهتر از ارائه یک ویجت جدید براق برای فروش باشد؟

در اینجا پاسخ ساده است.

از یک طرف، شما خلق جدید خود را دارید. این کراوات ویژه کریسمس LED چشمک زن است که با توییتر پیوند دارد. رنگ چراغ های درخت کریسمس منعکس کننده احساس هشتگ #xmas در توییتر است. (تعجب نخواهم کرد اگر در نهایت این را در thinkgeek.com ببینم ) اکنون برای موفقیت با این محصول، باید کاملاً طراحی، تولید، ذخیره، تبلیغ، فروش آنلاین و ارسال به مشتریان انجام شود. حتی برای یک توسعه‌دهنده محصول باتجربه، این یک فرآیند نسبتاً درگیر است که مستلزم هزینه‌ها و زمان قابل توجهی است.

از طرف دیگر، وب سایت شما در حال حاضر مشتریانی دارد که به محصولات یا خدمات شما علاقه دارند. منظورم این است که چیزی آنها را به آنجا رساند و موثرترین استفاده از زمان شما تبدیل آن خریداران به خریداران است.

به ریاضی پایه آن فکر کنید. اگر میانگین نرخ تبدیل سایت شما 3٪ باشد ( http://www.monetate.com/resources/research/ )، می توانید با دریافت یک امتیاز بیشتر، درآمد خود را تا 33 درصد افزایش دهید. به عبارت دیگر، نحوه فروش چیزی را به 4 از 100 مشتری بالقوه به جای 3 از هر 100 مشتری بیابید. می توانید این کار را با جستجو و حذف نقاط درد در وب سایت خود انجام دهید که باید به راحتی در داده های تجزیه و تحلیل وب سایت شما قابل شناسایی باشد. اگر تجزیه و تحلیل وب در وب سایت خود ندارید و برای من مهم نیست که آیا سایت جزء تجارت الکترونیکی دارد یا نه، خواندن این را متوقف کنید و همین الان Google Analytics را در وب سایت خود قرار دهید. این رایگان است و شما قطعاً بدون آن (یا معادل آن) تقریباً کاملاً کور پرواز می کنید.

جایگزین را در نظر بگیرید. چه تعداد کراوات کریسمس LED چشمک زن باید بفروشید تا درآمد کلی خود را تا 33 درصد افزایش دهید. من این را به عنوان یک کار نسبتا غیر ممکن پیشنهاد می کنم. این کاملاً بر اساس حدس و گمان است، حتی اگر شما تحقیقات بازار و بهترین پیش بینی های فروش را برای پشتیبان سرمایه گذاری خود در محصول جدید داشته باشید. مشتریان بی ثبات هستند و هرگز تعجب من را از دست نمی دهد که یک محصول با چه سرعتی می تواند از یک ضربه سرسام آور به کاملاً پاسی تبدیل شود. به پدیده اخیر Pokemon Go برای نمونه 2016 نگاه کنید.

میدانم. میدانم. همه اینها روی کاغذ عالی به نظر می رسد اما اجرای آن کار کوچکی نیست. اشتباه. با داده‌های مناسب و حتی توانایی سطح مبتدی برای تفسیر آن داده‌ها، بینش‌هایی را خواهید داشت که باید بدانید کجا باید در آن نوآوری‌های پایدار در وب‌سایت خود سرمایه‌گذاری کنید.

سایت تحلیلی
در اینجا 3 نمونه از نشانه های آشکار نقاط درد مشتری آورده شده است:

  • صفحه خروج – این یک معیار خارج از جعبه است و دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این آخرین صفحه ای است که مشتری قبل از خروج از سایت شما به آن نگاه می کند. اکنون که می دانید مشتریان شما اینجا را رها می کنند، برای هر مشکلی که ممکن است آشکار باشد، به صفحه خروجی بالا نگاه کنید. چقدر تعجب می کنید اگر بفهمید دکمه خرید شما واضح نیست؟
  • نرخ پرش/صفحات تک دسترسی – یکی دیگر از معیارهای خارج از جعبه است که به بازدید/جلسات وب سایت اشاره دارد که در آن مشتری به معنای واقعی کلمه فقط به 1 صفحه دسترسی دارد و سپس آن را ترک می کند. این نمونه برای وب سایت هایی است که از تاکتیک های بهینه سازی موتور جستجو کلاه سیاه یا حتی خاکستری استفاده می کنند. یک مشتری بالقوه نتیجه جستجویی را می بیند که مرتبط به نظر می رسد اما پس از رسیدن به صفحه مقصد، متوجه می شود که چیزی برای ارائه ندارد و بلافاصله به موتور جستجو باز می گردد. در مورد شما، ممکن است هیچ گام بعدی واضحی از این صفحات وجود نداشته باشد. به مشتری یک پیشنهاد ارزش واضح و یک روش واضح برای رفتن به مرحله بعدی بدهید و شانس بسیار بیشتری برای تعامل خواهید داشت.
  • خطاهای وب سایت یا صفحات از دست رفته – اگر می بینید که وب سایت شما خطاهای 404 مکرر را برمی گرداند (کد سرور برای صفحه یافت نشد) احتمالاً مشتریان شما اعتماد خود را به وب سایت شما از دست می دهند. پیوندها را تصحیح کنید یا صفحات از دست رفته را اضافه کنید.

آیا وب سایت شما تا به حال محصولاتی را که تاریخ تحویل مشخصی برای عرضه مجدد وجود ندارد به فروش می رسد؟ آیا می دانید چه زمانی مشتریان شما این را تجربه می کنند؟ اگر این کار را نکنید، باید مقداری کد سفارشی را پیاده سازی کنید تا هم آن را ردیابی کنید و هم وب سایت شما به آن واکنش نشان دهد. چیزی به سادگی ارائه یک محصول جایگزین می تواند یک مزیت بزرگ باشد که شما را به فروش برساند.

نکته تمام این موارد این است که تلاش زیادی نمی کنند. شما می توانید همه آنها را در یک بعدازظهر ارزیابی کنید و تعیین کنید که کجا باید به غواصی عمیق بروید. تا فردا، می‌توانید چند پروژه برنده سریع بنویسید که با کمترین تلاش، تفاوت بزرگی در سود شما ایجاد می‌کند.

مطمئناً بزرگ شدن عالی به نظر می رسد. بیایید با آن روبرو شویم، اگر در مورد خودروهای خودران یا سایر فناوری های نسل بعدی صحبت کنید، احتمالاً با مدیر عامل خود ملاقاتی خواهید داشت. با این حال، هنگامی که بهبودهای عمده در خط پایانی به صورت فصلی مورد نیاز است، در کوتاه مدت با چیزهای کوچک پول بیشتری به دست می آید. من شخصاً بیش از 100 میلیون دلار در 3 سال گذشته با این تکنیک تولید کرده ام. این کاملا کار می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *