ساختن آینده ای پایدار از طریق نوآوری ها


ساختن آینده ای پایدار

در حال حاضر ما به 1.6 زمین نیاز داریم تا منابعی را برای ما فراهم کند، و برای اینکه متوجه شوید که ما “کمی” دور هستیم، نیازی نیست که یک محرک ریاضی باشید. ما در حال حاضر متوجه اثرات مصرف بیش از حد، افزایش جمعیت و تولید بیش از حد در سراسر جهان شده‌ایم، و حتی اگر در یک حباب زندگی کنید، به ناچار می‌ترکید. به همین دلیل است که ما باید دنده ها را عوض کنیم و به سمت آینده ای پایدارتر حرکت کنیم . این به معنای یافتن راه‌های جدید برای برآوردن نیازهای حال بدون به خطر انداختن نسل‌های آینده است.

آینده پایدار برای بسیاری از مشاغل

سازمان ها و افراد به اولویت تبدیل شده است. و چگونه می توان به غیر از نوآوری و همکاری پایدار ماند . جهانی شدن و فناوری باعث شده است که ما بیشتر آگاه باشیم که همه ما به هم متصل هستیم و همه ما در یک خانه  مشترک هستیم – زمین، و تنها با تلاش مشترک می توانیم به ایده ها و راه حل های نوآورانه ای دست پیدا کنیم که به نفع همه ما باشد. ایجاد آینده ای پایدار به شما و کسب و کارتان این فرصت را می دهد که بخشی از یکی از بزرگترین ابتکاراتی باشید که بشر بخشی از آن بوده است. برای ایجاد تفاوت نیازی به اکتشافات پیشگامانه و ایجاد فناوری های شگفت انگیز ندارید. بهبود محصولات و/یا خدمات و فرآیندهای فعلی شماکه استفاده می کنید می تواند یک گام به جلو باشد. جستجوی راه‌های جدید برای اینکه چگونه می‌توانید راه‌حل‌های پایدار را در کسب‌وکار و حتی زندگی روزمره خود بگنجانید، قطعا راهی است.

اقتصاد دایره ای

شروع به تغییر شکل رویکرد ما در مورد نحوه تولید و دفع کالاها کرده است و ما را آگاه کرده است که چقدر زباله تولید می کنیم که می تواند به عنوان منابع ارزشمند در چرخه جدید تولید استفاده شود. با در نظر گرفتن بازیافت، از همان ابتدا یک طراحی پایدار را در خود جای داده است. تغییر فوری به زباله صفر دشوار است، اما برخلاف رویکرد خطی، به نظر می رسد اقتصاد دایره ای پاسخی برای آینده ای پایدار باشد. وقتی نوبت به ذهن‌های نوآور می‌شود، شما را به چالش می‌کشد که خارج از چارچوبی که همه به آن عادت کرده‌ایم فکر کنید و واقعیت و زندگی هر محصول، خدمات و فرآیندی را دوباره تصور کنید. در یک اقتصاد دایره ای که همه و همه چیز به هم متصل هستند، فضای زیادی برای فریاد زدن راه حل های نوآورانه وجود دارد.

راه حل های سبزتر در سراسر صنایع در حال ظهور هستند و حتی گسترش نوآوری را تسریع می کنند. فن آوری های نوآورانه برای ایجاد فناوری های نوآورانه تر ترکیب می شوند و امکانات بی پایان می شوند. صنعت ساختمان که مسئول 28 درصد از انتشار CO2 در جهان است ، به دنبال راه های جدیدی برای کاهش ردپای کربن است. ساختمان با انرژی صفر بدون راه‌حل‌های نوآورانه زیادی مانند استفاده از پنل‌های خورشیدی، لامپ‌های LED و روشنایی هوشمند، سقف‌های سبز، استفاده بهینه از آب باران، شیشه‌های هوشمند و مواد جدید غیر سمی و غیره امکان‌پذیر نخواهد بود. بر. حتی فرسایش سواحل به دلیل استفاده گسترده از شن و ماسه برای ساخت و ساز می تواند تا حدی به لطف پودر شیشه کاهش یابد  .بازیافت شیشه به پودر ریز برآورد می‌شود که ارزش سهم بازار ساختمان‌های انرژی صفر جهانی تا سال ۲۰۲۴ به ۲.۱ میلیارد برسد .

یک تولیدکننده غول زباله – صنعت مد ، در حال پایدارتر شدن است و تا آنجا که ممکن است از مواد بازیافتی استفاده می کند. رویکرد بازیافت لباس‌های مستعمل یک راه است، در حالی که روش دیگر مطمئناً یافتن موادی است که جایگزین پایدارتری هستند. وضعیت ذهنی کاهش استفاده مجدد و بازیافت همه را به چالش می کشد تا متفاوت فکر کنند و به دنبال راه حل های سبز باشند. این بدان معناست که ضایعات برای یکی می تواند دارایی و منبع ارزشمندی برای دیگری باشد.

اگر همه عناصر آن را با هم ترکیب کنیم، مطمئناً یکی دیگر از انتشار دهنده‌های CO2 صنعت غذا است. علاوه بر تمام فناوری‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، که محیط پایدارتری ایجاد کرده‌اند، گوشت پرورش‌یافته در آزمایشگاه می‌تواند آن مایل اضافی باشد که می‌تواند تفاوت بزرگی در کاهش نه تنها ردپای کربن بلکه ظلم به حیوانات نیز ایجاد کند. کشاورزی عمودی قبلاً به یک روند تبدیل شده است و مطمئناً موارد بیشتری وجود دارد که باید دنبال کرد.

الهام بخشیدن به دنیایی پایدار در اطراف ما وجود دارد. ما فقط باید ببینیم که طبیعت چگونه این کار را انجام می دهد زیرا طبیعت این کار را به بهترین شکل انجام می دهد . نوآوری های الهام گرفته از طبیعت ، بیومیمیک ، اهمیت بیشتری پیدا می کند، زیرا ما برای دیدن راه حل های طبیعت توقف می کنیم و پاسخ هایی که می یابیم هرگز ما را ناامید نمی کند. به نظر می رسد طبیعت از الگوها، شکل ها و رنگ های مختلف همه چیز را می داند. این به ما بستگی دارد که پتانسیل آن را بشناسیم و از آن به روشی نوآورانه استفاده کنیم.

حمایت از نو آوری

همه این نوآوری ها بدون حمایت قانونی درست از سوی دولت امکان پذیر نخواهد بود. دولت‌ها باید از ابتکارات پایدار حمایت کنند و قوانینی را طراحی کنند که شکوفایی نوآوری‌هایی را که همه ما از آن سود خواهیم برد، ممکن می‌سازد. عوارض واردات محصولات سبز را می توان به عنوان بخشی از طرح ابتکاری حذف و/یا کاهش داد، همچنین کمک های بلاعوض برای پروژه های سبز/پایدار. کسب‌وکارها باید از تمرکز سنتی بر سود، گردش مالی و سهم بازار و ارزش سهامداران به رویکردی گسترده‌تر تغییر کنند و موضوعات اجتماعی و زیست‌محیطی را به عنوان اهداف جدید در نظر بگیرند.

نکته پایانی

این است که صرف نظر از صنعتی که در آن هستید، فضای زیادی برای بهبود وجود دارد و بدون شک تعداد زیادی راه حل نوآورانه که می توانید برای آینده ای پایدارتر استفاده کنید، وجود دارد. اگر در یکی دو سال گذشته چیزی یاد گرفته‌ایم، این است که شاید مجبور نباشیم روزانه در دفتر باشیم تا کارمان را تمام کنیم. این می تواند ساده ترین راه برای کاهش هزینه های آب و برق و به طور همزمان صرفه جویی در هزینه گاز و کاهش انتشار CO2 باشد. اما این فقط می تواند شروع ابتکار عمل پایدار شما باشد. بهترین راه برای جمع آوری ایده های جدید این است که با تیم خود همکاری کنید و چگونه بهتر از Innovation Cloud این کار را انجام دهید . به پلتفرم بپیوندید و ببینید ایده های نابغه شما شما و تیمتان را به کجا خواهد برد!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *