روندهای نوآوری که در سال 2021 دنبال می شود


روندهای نوآوری که در سال 2021 چگونه است؟

عصر تکنولوژی در چندین دهه گذشته شکل گرفته است، اما به نظر می رسد که تازه شروع شده است. و به نظر می رسد که در این لحظه ما در نهایت می توانیم تصویر بزرگتر و مسیر حرکت آن را درک کنیم. فناوری بر چگونگی تغییر زندگی ما در طول زمان تأثیر می گذارد و به یک قطعه اصلی در استفاده تجاری و همچنین در اهداف جایگزین و ویژه مانند مراکز تحقیق و توسعه مشاغل خاص تبدیل شده است. نگاهی دقیق تر به داغ ترین روندهای سال 2021 بیندازید و برای نوآوری در مسیر خود در آینده آماده شوید.

فین تک و بانکداری

شرکت‌های فین‌تک در مشاوره دادن به مشتریان خود در مورد چگونگی دستیابی به سلامت مالی موفقیت زیادی داشته‌اند. انتظار می رود نمرات سلامت مالی که بر داده های حساب واقعی تکیه دارند به توسعه پلتفرم های سلامت مالی کمک کنند.

صحبت از پلتفرم ها شد، بیایید بانکداری به عنوان یک سرویس را فراموش نکنیم – آینده خدمات بانکی و مالی. چرا از این به عنوان برجسته ترین روند آینده در بانکداری یاد می کنیم؟ زیرا این راهی است که بانک‌ها سیستم‌های اصلی خود را بهبود می‌بخشند و محصولات و خدمات جدید ارائه می‌کنند، در حالی که فین‌تک‌ها می‌توانند به راحتی خدمات نوآورانه خود را با استفاده از API یکپارچه کنند. مشارکت متقابل، نوآوری را تسریع می‌کند، که با تلاش مداوم برای یافتن راهی آسان‌تر برای بانک‌ها و فین‌تک‌ها برای مشارکت با یکدیگر هدایت می‌شود.

همچنین، امکان دادن به شرکت‌ها برای پرداخت دستمزد از طریق چندین ارز دیجیتال جدیدترین روندی است که پیش‌بینی می‌شود به طور گسترده اتخاذ شود. حقوق و دستمزد کریپتو داغ ترین نوآوری فناوری در صنعت فین تک و بانکداری است. آیا هنوز ماینینگ می کنید؟

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، نیروی محرکه نوآوری‌های فناوری در سراسر جهان، در حال گسترش نفوذ خود در صنایع و حوزه‌های کاربردی هستند. هر روز الگوریتم های جدیدی طراحی می شوند تا ما را برای رویارویی با چالش های جدید آماده کنند. برای پذیرندگان اولیه، اجازه دهید به چند مورد از داغ ترین روندها اشاره کنیم: محاسبات شناختی، تعمیر و نگهداری پیش بینی، محاسبات آگاه از زمینه، رباتیک پیشرفته.

پیشرفت هایی که در رباتیک رخ داده است برای چابکی و دقت بالاتر فرآیندها مهم هستند. این نوآوری بیشتر در حال تکامل است تا زمان شما را برای کارهای خلاقانه و با ارزشی که هنوز نمی‌توان به روبات‌ها واگذار کرد، آزاد کرد. در حال حاضر، روند توسعه و تکمیل روبات‌های مستقل در صنایع تولیدی، روبات‌های مشارکتی، انسان‌نماها، موبایل و رباتیک ابری است. در سال 2021 چه چیز دیگری می توانیم انتظار داشته باشیم؟

به تازگی، گروه هوش مصنوعی DeepMind یک مشکل علمی جدی را حل کرده است که بیش از 50 سال قابل حل نبود. ظاهراً، آخرین برنامه هوش مصنوعی آنها می‌تواند پیش‌بینی کند که پروتئین‌ها چگونه به شکل‌های سه‌بعدی تا می‌شوند، دانشی اساسی برای درک نحوه عملکرد زندگی بیولوژیکی. این ممکن است راه را برای تحول در پزشکی، کشاورزی و مقابله با آلودگی پلاستیکی باز کرده باشد، پس با این روند همراه باشید.

پردازش ابری

غیرقابل پیش بینی ترین سال 2020 به آرامی به پایان می رسد و رایانش ابری به عنوان بزرگترین شریک ما در سراسر آن به یاد می ماند. از یک تغییر عظیم در محیط کار پشتیبانی کرد و همچنان به تکامل خود ادامه می دهد. یکی از گرایش‌های مربوط به رایانش ابری، سرور بدون ابر است ، فناوری که فضایی را برای کار بدون فشار برای کارکرد یا مدیریت سرورهای فیزیکی فراهم می‌کند. همچنین یکی از برترین فناوری‌های ابری با سریع‌ترین رشد در سال 2020.

سرعت، کنترل و امنیت. اینها ویژگی هایی هستند که محیط های ابری هیبریدی را مشخص می کنند. از نظر نیروی کار پراکنده، اشتراک‌گذاری بهتر داده‌ها بین شرکای که در چندین برنامه و استاندارد کار می‌کنند، باعث ایجاد یا شکست کسب‌وکارهای موفق در «عادی جدید» می‌شود. ممکن است بخواهید در سال 2021 از محاسبات ابری ترکیبی استفاده کنید.

چالش‌ها چارچوبی را برای نوآوری به ما می‌دهند و امروزه تمرکز اصلی بر بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و مدیریت و در عین حال کاهش هزینه‌های کلی است. فناوری‌های نوظهور رشد سریعی را نشان می‌دهند تا شرکت‌ها بتوانند با تمام این چالش‌ها مقابله کنند. ممکن است این مقاله به شما در انتخاب فناوری های بالقوه مخرب برای سرمایه گذاری در سال آینده کمک کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *