انجام کارها

بهترین راه برای نزدیک شدن به نوآوری چیست؟ آیا باید یک هکاتون، یک سرعت طراحی، یا شاید یک جلسه طوفان فکری داشته باشید؟ آیا باید یک فرآیند ایده پردازی را برای یافتن بهترین چیز بعدی شروع کنید یا باید ایده هایی برای بهبود محصولات خود جمع آوری کنید؟ اینها تنها برخی از رایج ترین سوالاتی است که از نوآوران می شنویم.

به نظر می رسد که ما همیشه به دنبال روشی عالی برای رفع مشکلات هستیم. بنابراین، قابل درک است، وقتی نوبت به نوآوری می رسد، همه می خواهند روش عالی، گلوله نقره ای را پیدا کنند. با این حال، وسواس در مورد بهترین دستور العمل نوآوری، خطر گیر افتادن در روش های قدیمی انجام کارها را به همراه دارد.

هر نوع نوآوری دارای یک محیط پیچیده با متغیرهای بسیاری است، بنابراین کپی کردن دقیقاً همان مدل انجام نوآوری امکان پذیر نیست یا حداقل نتایج مطلوب را درو نمی کند. آنچه می تواند و باید تکرار شود، روش منظم دستیابی به نوآوری است. و اینجاست که روش‌های نوآوری وارد عمل می‌شوند.

از آنجایی که ترکیب مناسب روش‌ها برای همه یکسان نیست، ما این راهنما را نوشتیم تا به شما در انتخاب روش‌های مناسب برای موردتان کمک کنیم. در این مقاله شما را با رایج‌ترین روش‌های نوآوری، نحوه انتخاب آنها و همچنین زمان استفاده از آنها آشنا می‌کنیم. 

 

فهرست مطالب

  • نوآوری چیست؟
  • روش چرا انتخاب روش های نوآوری مناسب مهم است
  • رایج ترین روش های نوآوری
  • نحوه انتخاب روش نوآوری
  • چه طور باید شروع کرد
  • نتیجه

روش نوآوری

روش نوآوری چیست؟

در مورد اینکه واقعاً یک روش نوآوری چیست اتفاق نظر واقعی وجود ندارد، اما ما به طور خلاصه رویکرد خود را توضیح خواهیم داد تا درک زمینه آسان‌تر شود. برخی از افراد ممکن است در مورد روش ها، ابزارها یا فرآیندها در هنگام اشاره به یک مورد صحبت کنند، اما تفاوت های واضحی وجود دارد که در زیر توضیح خواهیم داد.

یک فرآیند مجموعه ای از رویدادها یا مسیری متوالی است که به ایجاد نتیجه کمک می کند. ابزار به هر وسیله ای گفته می شود که به شما کمک می کند تا یک روش را عملی کنید. بنابراین، ما در مورد ابزار به عنوان هر چیزی صحبت می کنیم که به ما در انجام یک کار خاص کمک می کند.

یک روش به طور کلی به عنوان رویه ای تعریف می شود که از طریق آن چیزی به طور سیستماتیک نزدیک شده یا انجام می شود. اساساً به این صورت است که ما کاری را طبق برنامه انجام می دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم. بنابراین، روش‌های نوآوری که مورد بحث قرار می‌دهیم به سادگی عبارتند از: راه‌های عملی که از طریق آنها می‌توانیم به نوآوری دست یابیم.

درک روش‌های نوآوری موجود می‌تواند به شما کمک کند تا به مسائل مختلف از زوایای مختلف برخورد کنید و اطمینان حاصل کنید که سؤالات به روش صحیح مورد بررسی قرار می‌گیرند. هدف ما این است که به شما کمک کنیم در این روش‌ها پیمایش کنید تا بتوانید جعبه ابزاری برای مقیاس‌بندی و نظام‌بندی نوآوری بسازید.

چرا انتخاب روش های نوآوری مناسب مهم است

نوآوری به عنوان یک ابتکار پراکنده به ندرت یک موفقیت طولانی مدت است. یک رویکرد سیستماتیک شانس نوآوری ارزشمند را افزایش می دهد. ما معتقدیم که یک روش ساختاریافته برای انجام نوآوری ضروری است. با این حال، پایبندی به یک روش واحد، به خصوص برای سازمان های بزرگ ایده آل نیست.

بنابراین، بهترین راه برای انجام این کار این است که جعبه ابزار خود را ایجاد کنید و روش‌های مختلفی را برای اهداف و انواع نوآوری‌های مختلف بگنجانید. ممکن است در ابتدا کار کمی بیشتر از انتخاب ساده و استفاده مجدد از آن باشد، اما در دراز مدت، نتیجه می دهد. دقیقا چطور؟

بهترین راه برای انجام این کار این است که جعبه ابزار خود را ایجاد کنید و روش‌های مختلفی را برای اهداف و انواع نوآوری‌های مختلف بگنجانید.

 

  • بهترین ایده ها را زنده کنید

داشتن یک رویکرد ترکیبی و تطبیقی ​​برای روش‌های نوآوری به شما کمک می‌کند تا ایده‌های بیشتر و متنوع‌تری را زنده کنید. ایده‌های غیر متعارف می‌توانند منجر به نوآوری‌های مهیج شوند، اما احتمالاً ایجاد آن‌ها سخت‌ترین هستند. برای داشتن این ایده های غیر متعارف، باید فضا و زمان را برای آنها ایجاد کنید.

انتخاب روش‌های نوآوری مناسب همچنین به این معنی است که شما برای تأمل، ایده‌پردازی، ارزیابی و اولویت‌بندی بهترین ایده‌ها زمان می‌دهید. همه این مراحل در کنار هم به تحقق بهترین ایده ها کمک می کند.

  • فرضیات را آزمایش کنید و فرصت های تجاری جدید را آشکار کنید

برخی از روش‌های نوآوری که ما از آن استفاده خواهیم کرد، بر آزمایش به‌عنوان گام مهمی برای تبدیل ایده‌ها به راه‌حل‌های قابل اجرا تأکید دارند. برای مثال، روش استارت‌آپ ناب از آزمایش‌ها برای آزمایش مفروضات، یادگیری سریع و تکرار استفاده می‌کند. همانطور که عاقلانه گفته می شود، شما باید برای پیشرفت آزمایش کنید، نه برای اثبات.

تفکر طراحی شما را قادر می سازد با درک عمیق مشتریان خود و ایجاد ایده های جدید با کمک کارمندان، فرصت های جدید را شناسایی کنید. شرکت هایی مانند اپل، جنرال الکتریک یا آی بی ام به طور فعال از تفکر طراحی برای حل مشکلات استفاده می کنند. آنها همچنین از روش‌های نوآوری دیگری برای توانمندسازی کارکنان برای درک بهتر فرصت‌ها استفاده کردند.

  • کمک به مقیاس نوآوری در سازمان

در این روزگار، نمی‌توانید تنها به چند نفر در سازمان برای مدیریت نوآوری تکیه کنید. برای مقیاس‌بندی نوآوری در کل سازمان، باید هر کسی را قادر ساخت تا یک مبتکر شود. داشتن ابزار و روش های مناسب می تواند به شما کمک کند تا خلاقیت و دانش کل نیروی کار را مهار کنید.

هفت روش رایج نوآوری

در انبوهی از روش های نوآوری، انتخاب تنها چند مورد دشوار است. همانطور که قبلا ذکر شد، در حالت ایده آل شما جعبه ابزار خود را از روش ها، فرآیندها و ابزارهایی ایجاد می کنید که متناسب با نیاز شما و مرحله نوآوری باشد. برای کمک به شما در این زمینه، برخی از پرکاربردترین روش‌های نوآوری را که می‌توان در صنایع و شرکت‌های مختلف به کار برد، انتخاب کردیم.

فرآیند خط لوله

خوب است به خاطر داشته باشید که صرف نظر از روش هایی که انتخاب می کنید، ابتدا باید یک فرآیند خط لوله نوآوری را از ابتدا تا استقرار طراحی کنید. برای آسان‌تر کردن کارها، ابتدا اصول اصلی هر روش را توضیح می‌دهیم و مراحل یک فرآیند نوآوری و جایی که این روش‌ها در آن جا می‌شوند را ادامه می‌دهیم.

1. نقشه برداری نوآوری

در مورد: نقشه برداری نوآوری روشی است که تصویری کلی از چشم انداز نوآوری ترسیم می کند. از طریق این روش به منابع نوآوری‌های قبلی نگاه می‌کنیم و منشا آن ایده‌ها را ترسیم می‌کنیم که آیا آنها موفق بوده‌اند یا خیر.

چگونه انجام می شود: نقشه برداری نوآوری را می توان به عنوان خط لوله ای دید که شامل چهار مرحله است: سؤالات، منابع، روش ها و نتایج.

شما ابتدا سوالاتی را که نیاز به پاسخ آنها دارید، تعیین می کنید، مانند زمان یا مکان نوآوری در اکوسیستم خاص شما، شکاف های موجود، چه کسانی دیگر بازیگران درگیر هستند و چگونه به هم متصل می شوند. در مرحله بعد، شروع به جمع‌آوری داده‌ها از منابع مختلف می‌کنید: آنلاین، داده‌های باز، خدمات و غیره. هنگامی که همه چیز را در کنار هم قرار دادید، تجزیه و تحلیل می‌کنید و اطلاعات را در اختیار افراد ذینفع قرار می‌دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *