راهنمای انتخاب نرم افزار مدیریت نوآوری


انتخاب نرم افزار مدیریت نوآوری

هنگام انتخاب نرم افزار مدیریت نوآوری برای خرید لیستی از ویژگی هایی که هر محصولی از این نوع باید داشته باشد مفید خواهد بود. البته این فرض را بر این می‌گذارد که قبلاً تشخیص داده‌اید که به آن نیاز دارید. از آنجایی که خرید نرم افزار مدیریت نوآوری یک سرمایه گذاری است تا هزینه، باید چشم اندازی قوی از آنچه که باید ارائه کند وجود داشته باشد.

رابط کاربر پسند

اولین چیزی که هنگام دسترسی به هر نرم افزاری تجربه می کنید یک رابط است و از آنجا که نوآوری چیزی است که در هر روز کاری از آن استقبال می کنید، این اولین چیزی است که در لیست ما وجود دارد. در حالی که مرتبط ترین جنبه مدیریت نوآوری نیست، اما برای اجرای عملیات نوآوری روزمره ضروری است. یک رابط کاربر پسند، ناوبری را تقویت می کند و در هر سازمان شلوغی در زمان صرفه جویی می کند. به همین دلیل است که علیرغم اینکه یک ابزار اساسی نیست، به عنوان یک ویژگی بهره وری در نظر گرفته می شود .

مدیریت ایده

در پشت چهره زیبا، چیزی وجود دارد که در شروع هر پروژه نوآوری بسیار مهم است… جستجو برای ایده های جدید! مدیریت ایده باید به عنوان یکی از ویژگی های اساسی هر نرم افزار مدیریت نوآوری گنجانده شود زیرا روشی ایده آل برای سازماندهی قیف ایده پردازی است. همکاری یک مفهوم مهم مدیریت ایده است. غنی سازی ایده را ترویج می کند و بهره وری را در سطح شرکت افزایش می دهد. جدای از کار تیمی، ایده پردازی چالش محور راهی عالی برای القای ذهنیت رقابتی در ذهن افراد خلاق است. در نتیجه، فناوری مدیریت ایده باید دارای یک پلتفرم جمع‌آوری ایده از بالا به پایین ساختاریافته یا چالش‌ها باشد.به قول ما و در آخر، برای جلوگیری از دلسرد کردن ابتکارات نوآوری از پایین به بالا، هر کارمند از هر چارچوب سازمانی باید به خدماتی دسترسی داشته باشد که اشتراک گذاری رایگان ایده را تسهیل می کند.

جمع سپاری

ویژگی Crowdsourcing به ما یادآوری می کند که چقدر مهم است که به صدای مشتریان گوش دهیم . همه ما می دانیم که این ابزار چقدر قدرتمند است ، اما ارزش آن زمانی که با نرم افزار مدیریت نوآوری ترکیب می شود، افزایش می یابد. در تجربه ما، هر بخشی از برنامه نوآوری باید متمرکز باشد و تمام داده های حیاتی را در دسترس قرار دهد. هنگامی که ایده های جمع آوری شده از طریق این کانال به طور خودکار به نرم افزار مدیریت نوآوری مورد استفاده شما منتقل می شود، هر ایده بلافاصله آماده توسعه بیشتر است. به این ترتیب، کل فرآیند غربالگری، ارزیابی و تایید ایده در حال ساده سازی است.

مدیریت پروژه – NPD

امیدوار کننده ترین ایده ها را به کالاها یا خدمات واقعی تبدیل کنید. با مدیریت پروژه که در نرم افزار مدیریت نوآوری ادغام شده است، دانش مهم را از شروع یک پروژه نوآوری از دست ندهید . هنگامی که مؤلفه ایده در فرآیند نوآوری وظیفه خود را به پایان رساند، شما به سادگی از همان جایی که متوقف کرده اید ادامه می دهید. روش‌های زیادی برای مدیریت فرآیند NPD وجود دارد که یکی از آنها متدولوژی دروازه فاز است که در نرم‌افزار مدیریت نوآوری ما استفاده می‌شود. استفاده از این روش مزایای متعددی دارد، اما بحث کلیدی این است که یک نرم افزار مدیریت نوآوری باید این تسهیل کننده NPD یا مشابه آن را در خود جای دهد.

اتوماسیون

اتوماسیون فرآیند نوآوری را بر اساس نیازهای شرکت پیکربندی می کند. فعالیت‌های روتین را می‌توان خودکار کرد تا در زمان صرفه‌جویی شود و به شما امکان می‌دهد روی استراتژی و بهبود پیشنهاد موجود و ایجاد پیشنهاد جدید تمرکز کنید.

تجزیه و تحلیل جامع

هر فعالیتی که در طول فرآیند نوآوری انجام می دهید باید به دقت تفسیر شود. تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده های بلادرنگ به دست آمده از کل چرخه عمر یک پروژه نوآوری به شما کمک می کند تا همه زمینه ها و شاخص های مورد علاقه خاص را در یک بازه زمانی معقول پیگیری کنید. همچنین هنگامی که باید به مدیریت بالاتر گزارش دهید، ظاهر خوبی به شما می دهد. به جای یادداشت‌های آفلاین پراکنده، یک نرم‌افزار مدیریت نوآوری خوب به شما امکان می‌دهد تا هر گزارش تحلیلی را که فکر می‌کنید برای کنفرانس آتی مورد نیاز است، به راحتی چاپ یا انتزاع کنید.

قابلیت های یکپارچه سازی

در نهایت، هر نرم افزار مدیریت نوآوری باید بتواند با سیستم ERP داخلی کار کند. کارمندان شما پتانسیل نوآوری دارند و باید از تحت الشعاع قرار دادن آنها با “نرم افزار دیگری” اجتناب کنید، به همین دلیل است که باید به دنبال نرم افزاری باشید که  بتواند با سیستم های موجود ادغام شود .

چندین ویژگی دیگر وجود دارد که تجربه مدیریت نوآوری شما را در کار روزمره بهبود می بخشد، اما اینها مهمترین آنها هستند. این فهرست ممکن است کمی طولانی به نظر برسد، اما ما نمی‌توانیم یک نرم‌افزار مدیریت نوآوری شرکتی را بدون هیچ‌یک از این ویژگی‌ها تصور کنیم، و شما نباید به کمتر از آن بسنده کنید. یک نرم افزار مناسب تمام آن چیزی را که یک شرکت نیاز دارد و با پول سرمایه گذارانش می پردازد، دارد. در نهایت، نرم افزار مدیریت نوآوری هر چند وقت یکبار خریداری نمی شود و باید تا حد امکان با جزئیات بیشتری تصمیم گیری کرد. Innovation Cloud را به عنوان یک گزینه بالقوه مناسب بررسی کنید، و متوجه خواهید شد که کل لیست را با چند مورد اضافه پوشش می دهد. اگر شک دیگری دارید، لطفاً اینجا با ما تماس بگیریدو یکی از متخصصان با تجربه نوآوری ما با خوشحالی به شما کمک خواهد کرد

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *