دیوارنگاری چیست و چگونه از نقاشی دیواری برای تفکر طراحی استفاده کنیم


کشف کنید که چگونه می توان از این ابزار نوآوری برای کارگاه تفکر طراحی یا سرعت طراحی خود استفاده کرد.

در پست اخیر خود در مورد ابزارهای نرم افزاری کار از راه دور ، چند ابزار برتر را به اشتراک گذاشتیم که می توان از آنها برای نوآوری و همکاری با تیم های مجازی خود استفاده کرد. یکی از این ابزارهای ایده پردازی و تجسم، دیوارنگاری بود. بارها و بارها شاهد بوده ایم که از این ابزار به عنوان یکی از بهترین ابزارهای طوفان فکری مشارکتی و تخته سفید مجازی موجود نام برده می شود. ما همچنین Mural را در فهرست برترین ابزارهای نرم افزار تفکر طراحی خود قرار داده ایم . ممکن است این مقاله را در فوربس در مورد دیوارنگاری دیده باشید: تفکر طراحی ادامه می یابد زمانی که کارگران تخیل از راه دور کار می کنند . ابزار پرکاربردی که بسیار شبیه به Mural است Miro نام دارد . هر دو برای همکاری بلادرنگ روی تخته سفید مجازی عالی هستند.

در این پست به بررسی نرم افزار Mural و نحوه استفاده از آن به طور خاص برای نوآوری یا تفکر طراحی می پردازیم.

دیوارنگاری چیست؟

MURAL یک ابزار مجازی است که تیم‌های نوآور را قادر می‌سازد تا به صورت بصری با یکدیگر همکاری کنند و راه‌حل‌هایی را برای مشکلات یا چالش‌های خود ایده‌پردازی کنند. توانایی ایجاد نمودارهای ساده اما جامع و پرتاب ایده‌ها در فضای مجازی و مشارکتی، از مهمترین دلایلی است که تیم‌های نوآور دوست دارند این ابزار را دوست داشته باشند. از بسیاری جهات، MURAL یک “بوم تفکر” است که شما از آن برای سازماندهی ایده های خود در لیست ها، فلوچارت ها، چارچوب ها یا نقشه ها استفاده می کنید.

MURAL همچنین به شما امکان می دهد با برنامه های نرم افزاری رایج مانند Dropbox، Slack و Microsoft Teams یکپارچه شوید .

نحوه استفاده از نقاشی دیواری

راهنماهای منابع، آموزش ها، ویدئوها و موارد دیگر می تواند به شما در شروع کار با دیوارنگاری کمک کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه از این ابزار و همچنین نحوه پیاده سازی آن در پروژه تفکر نوآوری یا طراحی خود استفاده کنید.

1. الگوها

وب‌سایت MURAL یک کتابخانه الگوی کامل ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای شروع کار با پروژه‌های نوآوری یا تفکر طراحی خود استفاده کنید. تقریباً برای هر مرحله از فرآیند، از جمله برنامه‌ریزی، استوری‌برد، دسترسی و طوفان فکری، قالب‌هایی وجود دارد.

Innovation Training همچنین یک سری پست در وبلاگ ما دارد که برخی از محبوب ترین الگوهای موجود در MURAL را برجسته می کند، از جمله User Personas ، Liberating Structures ، Customer or User Journey Mapping ، Lightning Decision Jam ، و Jobs to Be Done .

2. سری یوتیوب MURAL

اگر ترجیح می دهید به صورت تصویری یاد بگیرید، ممکن است به مجموعه آموزش های ویدیویی MURAL علاقه مند شوید . شما می توانید همه چیز را از اصول استفاده از ابزار نرم افزاری گرفته تا نحوه تسهیل جلسات تفکر طراحی یا کارگاه های آموزشی خود در پلتفرم یاد بگیرید. آموزش های اضافی نیز در کانال YouTube آنها موجود است .

3. راهنمای نقاشی دیواری برای تسهیلگران

به عنوان یک تسهیل کننده، ممکن است علاقه مند به یافتن توصیه های خاص برای اتخاذ این ابزار برای نیازهای سازمانی یا کارگاهی خود باشید. مرکز پشتیبانی MURAL همچنین منابعی را به‌طور خاص برای تسهیل‌گران ارائه می‌دهد ، از جمله آموزش‌ها، الگوها، و ایده‌ها و پیشنهادات دیگر.

4. راهنمای IBM

IBM همچنین یک راهنمای منبع در وب سایت خود دارد که MURAL را پوشش می دهد. این پست شامل نکات مفیدی برای پیاده‌سازی این فناوری در جلسات یا کارگاه‌های مجازی شما و همچنین راه‌حلی برای ایجاد نقشه همدلی با این ابزار است.

5. وبینارهای دیواری

UniversityWebinars.org مجموعه ای از بیش از 25 فیلم آموزشی و وبینار برتر نقاشی دیواری دارد که برنامه ها و رویکردهای مختلف را به اشتراک می گذارند. این به‌طور مکرر به‌روزرسانی می‌شود و منبع خوبی برای غواصی عمیق از طریق وبینارها یا ویدیوهای آموزشی طولانی‌تر است که به عمق و نمایش بیشتری می‌رسند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *