دستیابی به جامعیت از طریق نوآوری


چگونه از طریق نوآوری به جامعیت دستیابیم؟

چیزی که به نظر می رسد برای اکثر افراد یک ناراحتی جزئی است، گاهی اوقات می تواند یک چالش جدی برای دیگران باشد. راه حل های تک نقطه ای می توانند و می توانند گروهی از مردم را که قبلاً به حاشیه رانده شده اند، کنار بگذارند. اگر در حال پیشرفت برای تبدیل شدن به یک کسب و کار نوآورتر هستید، علاوه بر بهبود محصولات و/یا خدمات موجود و توسعه موارد جدید، سعی کنید بر ایجاد یک جایگزین برای بخش هایی که اغلب نادیده گرفته می شوند تمرکز کنید. این نه تنها یک فرصت تجاری عالی برای شماست، بلکه می تواند برای دیگران نیز به معنای تفاوت بزرگ باشد. یک طرح عالی برای گروه هایی که اغلب نادیده گرفته می شوند و نیازهای آنها معجزه می کند و مشارکت آنها را آسان تر می کند.

صرف نظر از کسب و کار اصلی شما، گروه های خاصی از مردم تقریباً همیشه به دلیل جنسیت، سن، (ناتوانی)، ملیت، نژادشان کنار گذاشته می شوند. اگر به اندازه کافی به دقت نگاه کنید و نیاز آشکار به نوآوری را تشخیص دهید، فرصت نوآوری همیشه وجود دارد. بیایید نگاهی به برخی از بهترین مثال‌ها بیندازیم که نشان می‌دهد چگونه طراحی فراگیر محصول به درستی انجام می‌شود که می‌تواند زندگی مردم را تغییر دهد و به کسب‌وکار شما نیز سود برساند.

فراگیر بودن از سنین پایین

حتی از سنین پایین به ما آموخته اند که صورتی برای دختران است و آبی برای پسران. دخترها با عروسک ها و پسرها با آجر و توپ های ساختمانی بازی می کنند. اما همه پسرها و دخترها یکسان نیستند. لگو وقتی متوجه شد که بلوک‌های ساختمانی آن‌ها اسباب‌بازی‌های مورد علاقه بسیاری از دختران جوان هستند، پتانسیل بسیار بالایی را پیدا کردند، بنابراین مجموعه‌های بلوک‌های ساختمانی با مضمون کمی دخترانه ایجاد کردند. این مانع از بازی دختران با مجموعه اصلی خود نشد، بلکه درها را به بخش جدیدی باز کرد. برای رفتن یک قدم فراتر، در سال 2021. لگو مجموعه “همه عالی هستند” را راه اندازی کرد که برای تجلیل از تنوع مردم در سراسر جهان طراحی شده بود که از پرچم رنگین کمان الهام گرفته شده بود.

یکی دیگر از شرکت‌های محبوب اسباب‌بازی، Mattel ، مدت‌هاست که با تعصبات علیه زنان مبارزه می‌کند. اگرچه باربی به دلیل ایجاد حس کاذب زیبایی و اندازه بدن مورد انتقاد قرار می گیرد، اما نشان داده است که جنسیت از نظر شغلی مانعی ندارد و زنان می توانند همه این کارها را انجام دهند. برای مبارزه بیشتر با تعصب، باربی یک قدم فراتر رفت و باربی مد لباس را منتشر کرد و تنوع در رنگ پوست، تیپ بدنی، توانایی، جنسیت، شکل و رنگ چشم و مدل موی متفاوت را جشن گرفت.

آموزش زودهنگام تنوع و برابری به کودکان می تواند به ایجاد دنیایی فراگیرتر در آینده کمک کند. Crayola و مجموعه Colors of the World آن‌ها به‌طور منحصربه‌فردی برای نمایش رنگ‌های مختلف پوست، رنگ‌های مو و چشم طراحی شده‌اند، و یکی دیگر از نمونه‌های عالی از گنجاندن درست آن عروسک‌های دختر آمریکایی است که اولین عروسک را در سال 1996 روی ویلچر آزاد کرد. و باربی در سال 1997 دنبال شد. این به زودی با طرح‌ها/عروسک‌های دیگر با پروتز، سگ‌های سرویس و سمعک همراه شد. همه این عروسک ها برای جشن گرفتن و احترام به تفاوت های مردم و برای گنجاندن آنهایی که کنار گذاشته شده اند ساخته شده اند. و یکی دیگر از نمونه های عالی سرگرمی و بازی Xbox است. ایکس باکس مطمئن می شود که همه با کنترلر تطبیقی ​​خود در بازی حضور دارند. این طراحی به کودکان و بزرگسالان با انواع ناتوانی ها امکان می دهد تا در نهایت بتوانند بدون مشکل بازی کنند.

ساختن دنیایی متفاوت

چیزی که ممکن است یک فعالیت معمولی دیگر مانند باز کردن درها، اصلاح یا خرید مواد غذایی برای اکثر مردم باشد، برای برخی تقریبا غیرممکن است. بطری‌های شامپو و نرم‌کننده معمولاً در لمس یکسان هستند و برچسب چاپ شده تنها عامل تمایز آن است. برای افراد کم بینا و نابینا، هیچ راه ممکنی برای تشخیص اینکه کدام چیست وجود ندارد. پروکتر و گمبل با ایجاد یک تمایز خاص یا یک تمایز لامسه برای آسان کردن کار برای افراد کم بینا یا نابینا به طراحی فراگیر توجه می کنند. به عنوان مثال، شامپو و نرم کننده Herbal Essences را می توان به راحتی با نوارهای لمسی یا دایره های روی بطری تشخیص داد، جایی که راه راه ها نشان دهنده شامپو و دایره ها حالت دهنده است. Gillette TREOبه عنوان اولین ریش تراش برای اصلاح دستی، طراحی شده است تا ایمنی، کنترل و راحتی بیشتری را هم برای مراقب و هم برای شخص اصلاح شود. اگر به سایر محصولات آرایشی و بهداشتی موجود در بازار نگاهی بیندازیم، می‌توانیم نمونه‌های عالی‌تری از طراحی هوشمند را پیدا کنیم که شاید به‌خاطر طراحی هوشمندانه‌شان، ناخواسته همه‌گیر شده‌اند. به عنوان مثال، رژ لب های Maybelline بسته به نوع رژلب در بسته بندی براق یا مات هستند. این می تواند یک تمایز لمسی عالی برای افرادی با دید ضعیف باشد، اما هنوز رنگ یا سایه های خود رژ لب را مشخص نمی کند. همین امر در مورد محصولات Two Faced Beauty نیز صدق می‌کند، جایی که خط ضد آب آن‌ها دارای برجستگی‌های ریز روی بسته‌بندی است که شبیه آب است و تشخیص آن را برای مصرف‌کننده آسان‌تر با لمس کردن آن می‌کند.

وقتی صحبت از طراحی فراگیر به میان می‌آید، نمی‌توان به طراحی هوشمند اشاره کرد. با در نظر گرفتن افراد مبتلا به آرتریت، آنها یک خط ظروف مخصوص پخت و پز OXO Good Grips طراحی کرده اند. طراحی آنها شامل یک ماده لاستیکی مخصوص است که برای افراد مبتلا به آرتریت به راحتی می توان آن را در دست گرفت یا نگه داشت.

اکنون وقتی نوبت به طراحی جامع و کمپین‌های ضد شرم کردن بدن می‌رسد، علاوه بر باربی مد روز که قبلاً ذکر شد، Dove به یک نام آشنا و مدافع بزرگ علیه شرم کردن بدن تبدیل شده است و به زنان با هر نوع بدن و رنگ پوست قدرت می‌دهد تا تنوع خود را بپذیرند. ابتکار مثبت بدن آنها باعث توانمندسازی زنان از سراسر جهان شده است.

نام معروف دیگری که صنعت زیبایی را زیر و رو کرده است، ریحانا و برند لوازم آرایشی او Fenty Beauty است. اولین بار که 40 سایه رنگ را عرضه کرد و به زنان از سراسر جهان این امکان را داد تا در نهایت زیرسازی رنگ پوست مناسب را پیدا کنند. اکنون ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما همانطور که می‌بینیم، سال‌ها و سال‌ها طول کشید تا چنین خطی منتشر شود و در نهایت نیازهای بسیاری را برآورده کند.

هیچ کس کنار گذاشته نمی شود

طراحی فراگیر تماماً شامل آن دسته از گروه هایی است که عمداً یا غیرعمداً کنار گذاشته می شوند. وقتی نوبت به اکثر فعالیت های روزمره می رسد، چپ دست ها اغلب در اجرای فعالیت های بی اهمیت با موانعی مواجه می شوند. جهان عمدتا توسط راست دست ها برای راست دست ها طراحی شده است. اما این فرصت هایی را برای محصولات نوآورانه ای ایجاد می کند که به ویژه برای افراد چپ دست طراحی شده اند. اره برقی چپ دست Stihl به طور ویژه برای کاربران چپ دست طراحی شده است تا کنترل و ایمنی بیشتری را فراهم کند. Oreo همچنین با عرضه یک بسته بندی محدود با فلپ در سمت راست، پیچ و تاب خود را برای افراد چپ دست ایجاد کرد.

ایجاد فرصت برای آینده ای بهتر

وقتی صحبت از کودکان فقیر و محروم و تحصیل می شود، School on Wheels ، در ایالات متحده آمریکا، یک سازمان غیرانتفاعی است که به تدریس خصوصی اختصاص دارد. از کودکان نیازمند حمایت می‌کند و می‌بیند که از آموزش تک به تک بیشترین بهره را می‌برند. در آن سوی دنیا، در هند، یک اتوبوس مدرسه واقعی با معلمان به 3 شهر مختلف می رود و اطمینان حاصل می کند که حدود 200 کودک روزانه تحصیل می کنند و شانس آنها را برای آینده ای بهتر افزایش می دهد. بدون این برنامه ها و برنامه های مشابه، بسیاری از کودکان بی بضاعت از آموزش مناسب محروم می شوند و در حاشیه جامعه زندگی می کنند.

بسیاری از نمونه‌های عالی از پیچش‌های نوآورانه با هدف شامل افراد با رنگ‌ها، نژادها، جنسیت، توانایی‌ها و سایر تمایزات مختلف که تمایل به ایجاد اختلاف دارند را شامل می‌شود. چنین نوآوری‌هایی می‌توانند از نظر سهم بازار، سود و مزیت رقابتی برای کسب‌وکار شما مفید باشند، اما با نگاهی به تصویری بزرگ‌تر، حتی کوچک‌ترین در نظر گرفتن همه این گروه‌های از افراد محروم می‌تواند برای کل جوامع مفید باشد. همیشه جا برای پیشرفت و نوآوری و نیاز برآورده نشده وجود دارد. فراگیری و دسترسی باید به بخش اساسی هر نوآوری شما تبدیل شود.

و چه راه بهتری برای جمع آوری ایده های تازه از طریق Innovation Cloud وجود دارد ! ما مطمئن می شویم که همه در فرآیند ایده پردازی گنجانده شده اند و شما از هر ایده بیشترین بهره را ببرید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *