در اینجا 49 انجمن کوچک در حال نوآوری و همچنین شهرهای بزرگ آورده شده است

نوآوری در مراکز منطقه ای که دارای موسسات تحقیق و توسعه هستند بالاترین میزان را دارد و تنها 26 مورد از آنها در منطقه استرالیا وجود دارد. اما یک شاخص جدید نشان می دهد که بیش از 150 منطقه منطقه ای پتانسیلی برای مطابقت با این نوآوری دارند.

در ارتباط با موسسه منطقه ای استرالیا، ما یک شاخص نوآوری ایجاد کرده ایم ایجاد کرده‌ایم که گسترش ملی دو جنبه مکمل نوآوری – تحقیق و توسعه و “دینام تجاری” را ترسیم می‌کند. معیار تحقیق و توسعه بر تخصص فنی و تعداد درخواست‌های ثبت اختراع متمرکز است و معیار دینام کسب‌وکار شامل نرخ راه‌اندازی، علائم تجاری و تعداد خدمات کسب‌وکار به تجارت است.

با قضاوت بر اساس این دو معیار، درست است که شهرهای بزرگ دارایی های کلیدی نوآوری کشور هستند. یکی از دلایل این امر تعداد مؤسسات تحقیق و توسعه ثبت شده (174 از حدود 200 در سراسر کشور) است که در شهرهای بزرگ ما مستقر هستند. این جایی است که بیشتر سرمایه گذاری های تحقیق و توسعه به سمت آن جریان دارد.

اما 49 منطقه دولتی محلی مانند هوبارت (تاس)، پالرنگ و دره یاس (NSW/ACT)، کوئینزلیف (ویک)، تودیای (WA) و داروین (NT) وجود دارند که در هر دو معیار این شاخص امتیاز بالایی کسب می‌کنند. این مناطق یک شبکه تجاری محلی را با نرخ بالای برنامه های کاربردی علامت تجاری ترکیب می کنند. این نشان می دهد که مشاغل موجود در این مکان ها با موفقیت در حال نوآوری هستند.

اجازه ندهید خود را گمراه کنید. مسائل را با کمک متخصصان درک کنید
نقشه شاخص نوآوری. مؤسسه منطقه ای استرالیا ، نویسنده ارائه شده است (بدون استفاده مجدد)

تفاوت نگران کننده با این مراکز صنعتی قدیمی استرالیا است، مانند برنی و گلنورشی (تاس)، پورت پیری (SA)، بروکن هیل (NSW) و بنالا (ویک). 195 منطقه مانند این در سراسر استرالیا وجود دارد که در 20 سال گذشته بسیاری از مشاغل و مشاغل را از دست داده اند. آنها همچنین در بین بدترین عملکردها از نظر نوآوری در منطقه استرالیا هستند.

این 195 شامل تعداد زیادی از مناطق با جمعیت کم، صنایع کشاورزی و مناطق دور افتاده است.

77 منطقه دولتی محلی وجود داشت که در مهندسی، علم و تحقیق و توسعه امتیاز قوی‌تری کسب کردند، اما در معیار دینام تجاری ضعیف‌تر بودند. این مناطق عمدتاً ترکیبی از استخراج طولانی مدت و فرآوری مواد معدنی هستند، مانند Whyalla (SA)، Mt Isa (Qld)، Muswellbrook و Singleton (NSW Hunter Valley)، و نقاط داغ معدنی جدید مانند Karratha (WA)، Pilbara (WA)، Weipa. (QLD) و Roxby Downs (SA).

ما دریافتیم که 110 منطقه در دینام تجاری قوی هستند اما ظرفیت تحقیق و توسعه محدودی دارند. این مناطق معمولاً جذابیت سبک زندگی قوی دارند مانند هپبورن (Vic)، سواحل طلایی و آفتابی (Qld)، Claire Valley و Victor Harbor (SA) و Busselton (WA). این همچنین شامل مراکز کارآفرینی منطقه ای مانند گریفیث (NSW) و بالارات (Vic) می شود.

چگونه مناطق منطقه ای نوآوری می کنند

نوآوری در استرالیا منطقه ای یک تجارت بزرگ است. یک گزارش بانک مشترک المنافع نشان داد که کسب‌وکارهای منطقه‌ای در اقداماتی مانند درخواست از کارمندان برای ایده‌های جدید و به دنبال بهره‌مندی از تغییرات فناوری، عملکرد بهتری نسبت به همتایان شهری خود دارند.

این گزارش تخمین زده است که کسب و کارهای منطقه ای بازده مالی ناشی از سرمایه گذاری خود در نوآوری را به طور متوسط ​​279000 دلار استرالیا می بینند که هر سال 19 میلیارد دلار استرالیا به اقتصاد کمک می کند. اگر همه کسب‌وکارهای منطقه‌ای به این معیار برسند، این گزارش معتقد است که اقتصاد منطقه می‌تواند سالانه 44 میلیارد دلار استرالیا رشد کند.

ما دریافتیم که بسیاری از مشاغل منطقه ای وجود دارند که از رویکردها و فناوری های نوآورانه برای حل مشکلات نه تنها برای جوامع خود، بلکه برای دیگران نیز استفاده می کنند.

یکی از آنها Therapy Connect است، یک کسب و کار که در Deniliquin، NSW تأسیس شده است و صرفاً به صورت آنلاین فعالیت می کند. این شرکت به عنوان پیشرو در زمینه ارائه پشتیبانی گفتار آنلاین و کاردرمانی به کودکان و خانواده ها در استرالیا شناخته شده است. کسب و کار آنها به بیش از 25 منطقه جدید منطقه ای در سراسر ایالت ها و قلمروهای استرالیا خدمات ارائه کرده است و تا آسیا می رسد، همه از پایگاه های منطقه ای خود در نیو ساوت ولز و ویکتوریا.

مثال دیگر کسب و کار Pointer Remote Role است، پلتفرمی که پروفایل‌های نامزد حرفه‌ای را با نقش‌هایی که می‌توان از راه دور انجام داد و به مجموعه مهارت و تجربه آن‌ها اختصاص دارد، مطابقت می‌دهد. به برنامه اتصال Tinder فکر کنید، اما برای استخدام از راه دور. این کسب و کار در راک، NSW مستقر است و برای ایجاد زمینه بازی مساوی برای حرفه ای ها که در منطقه زندگی می کنند آغاز شد.

ایالت ها نیز فعال هستند. کوئینزلند یک برنامه مرکز نوآوری منطقه ای دارد که شروع به تأمین بودجه فضاها و فعالیت هایی برای تقویت نوآوری در مکان های منطقه ای می کند. NSW همچنین دارای یک برنامه رشد و شتاب دهنده NSW است و استرالیای جنوبی دارای سرمایه اولیه و سرمایه گذاری خطرپذیر است .

نقشه برداری از این اکوسیستم های نوآوری منطقه ای به ما ایده بهتری در مورد اینکه چگونه این مداخلات می توانند حتی بیشتر برای رفع نقاط ضعف شناخته شده هدف قرار گیرند، می دهد. Longreach’s Entrepreneur in Residence یک مثال عالی از این است که چگونه افراد متعهد و کمی حمایت مالی می توانند یک شکاف کلیدی را برطرف کنند.

لانگریچ در کوئینزلند مرکزی غربی میزبان یک کارآفرین در رزیدنس، دانیل جانسن، از کالیفرنیا بود. جانسن یک تسهیل کننده و مربی استارتاپ ویکند مستقر در ایالات متحده است. این استارتاپ ویکند یک رویداد 54 ساعته است که در آن افراد مختلف گرد هم می‌آیند تا ایده‌هایی را برای استارت‌آپ‌های جدید مطرح کنند، تیم‌هایی را حول آن ایده‌ها تشکیل دهند و برای توسعه یک نمونه اولیه، دمو یا ارائه تا یکشنبه عصر کار کنند. جانسن اولین Startup Weekend Outback Edition را در ماه اوت راه اندازی کرد. او گفت:

زمین‌ها و ایده‌ها با آن‌هایی که در سرتاسر جهان دیده‌ام، برابری می‌کردند. من مشتاقانه منتظر هستم تا قبل از اینکه زمان من به عنوان کارآفرین در رزیدنس در ژوئن آینده به پایان برسد، یکی دیگر را در منطقه تسهیل کنم.

این نوعی رویکرد هدفمند است که شامل مشارکت و همکاری با مبتکران منطقه ای و سازمان های منابع است، که برای ارتقای سایر مناطقی که عملکرد بدی در شاخص دارند و برای نوآوری بهتر مورد نیاز است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *