در اینجا این است که شهرهای هوشمند چه کاری انجام می دهند تا جلوتر بمانند

شهرهای هوشمند یک همزیستی بین اطلاعات، اینترنت اشیا و فناوری ها ایجاد می کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند و خدمات دلخواه را ارائه دهند. این شهرها ترجیحات جامعه را برای بهبود خدمات و زیرساخت ها از جمله حمل و نقل عمومی، کتابخانه ها و خدمات زباله ترسیم می کنند. آنها از سنسورها ، بلوتوث و آیفون برای ردیابی شرایط و فعالیت‌ها و ارسال پیام‌های آگاهی قبل از مشکلات و بلایای جدید استفاده می‌کنند.

شهرهای هوشمند، کسب‌وکارها را در یک شبکه جهانی نوآوری در حال گسترش ادغام می‌کنند. آنها خیلی بیشتر از ایجاد یک محصول یا صنعت عالی برای جلوتر از منحنی نوآوری انجام می دهند. آنها ابتکارات چشم انداز را برای ایجاد آینده مطلوب خود توسعه می دهند.

اما ساخت محصولاتی که «دنیا را تغییر می‌دهند» به حفظ مکان‌ها در اخبار کمک می‌کند. سیستم های هایپرلوپ برای افزایش سرعت و کاهش هزینه سفر مترادف با مبتکران کالیفرنیایی است. عینک های واقعیت افزوده که نیاز به کار در رایانه شخصی شما را برطرف می کند، توسعه دهندگان نیویورک را در کانون توجه قرار می دهد. سنگاپور به خاطر اقتصاد دیجیتال و تاکسی های بدون راننده شهرت دارد .

عینک های واقعیت افزوده می توانند نحوه دسترسی و استفاده ما از اطلاعات را بیشتر تغییر دهند.

شهرهای هوشمند نمی توانند نسبت به دستاوردهای خود راضی باشند. اگر آنها ثابت بمانند، به زودی توسط نوآوری های بیشتر پیشی خواهند گرفت.

اجازه ندهید خود را گمراه کنید. مسائل را با کمک متخصصان درک کنید

اخلالگر دیجیتال اوبر قصد دارد خودروهای بدون راننده را به شبکه اشتراک سواری خود اضافه کند. حالت ابتکاری بعدی سفر در شهرهای هوشمند، وسایل نقلیه هوایی خودران – پهپادها و کوادکوپترها خواهد بود. دبی قصد دارد طی چند ماه آینده پهپادهای مسافربری را راه اندازی کند.

چگونه شهرها می توانند جلوتر از منحنی ها باقی بمانند؟

برای آینده نگر سهیل عنایت الله ، نوآوری پیشرو توانمندسازی (افزایش شمول)، مبتنی بر طبیعت (یادگیری از، حفاظت و اغلب از طریق فناوری های جدید تقویت) و هدفمند است.

شهرداران، مدیران عامل و رهبران یک فرهنگ مترقی ایجاد می کنند که کارکنان با استعداد را جذب و حفظ می کند. سازمان های هوشمند مهارت های کارکنان را بهبود می بخشند و فضاهای انعکاسی را طراحی می کنند. آنها فرهنگ سبک زندگی سالمی را ارائه می دهند که با پرداخت و شرایط عالی پشتیبانی می شود .

آنها همچنین کارکنان را تشویق می‌کنند تا در مراکز نوآوری، آزمایشگاه‌های شهری، فضاهای سازنده، دانشگاه‌ها و راه‌اندازی‌های تجاری و از طریق پلتفرم‌های مشترک با مجوزهای Creative Commons شرکت کنند.

شرکت‌های فناوری پیشرفته کالیفرنیا – اپل، فیس‌بوک، یاهو، نتفلیکس، ای‌بی، تسلا و موارد مشابه، هر ساله در نمایشگاه CES در لاس وگاس، بازخورد محصول را از مشتریان و سرمایه‌داران نیویورک دریافت می‌کنند. CES 2017 تلویزیون هایی با صفحه نمایش 2.5 میلی متری که برای تولید صدا می لرزد، نمایشگرهای هولوگرافیک ، تلفن های ردیابی چشم و یک خودروی الکتریکی که شتاب 0 تا 59 کیلومتر در ساعت را در 2.39 ثانیه به نمایش می گذارد. در حالی که محصولات نمایش داده شده در شهرهای ایالات متحده طراحی شده بودند، تامین کنندگان جهانی بسیاری از آنها را ساختند.

شهرها همچنین از طریق اقدامات رهبران صنعت که تنوع و ثبات نیروی کار محلی را ارتقا می دهند، از منحنی نوآوری جلوتر می مانند. در سال 2008، شهرهای هوشمند ایالات متحده از حمایت بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، که به اهمیت استخدام خارجی ها شهادت داد ، بهره مند شدند.

مایکروسافت به همراه آمازون و اکسپدیا بار دیگر در سال 2017 با شهادت دادن علیه ممنوعیت مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، از ایالت واشنگتن حمایت کردند. 16 دادستان کل ایالات متحده در پیامی مشترک از حکومت تعاونی برای حفاظت از روابط جهانی، علیه فرمان اجرایی ریاست جمهوری مبنی بر ممانعت از ورود شهروندان از هفت کشور با اکثریت مسلمان تجمع کردند. آنها ممنوعیت مهاجرت را به دلیل تضعیف امنیت ملی و ارزش های اصلی آمریکا به عنوان “ملت مهاجر” رد کردند.

جدا کردن واقعیت از هیاهو

“واقعیت” شهر هوشمند در مورد ایجاد مشترک با سریع ترین سرعت در تاریخ است. این به اتصال فیزیکی و دیجیتالی، باز بودن به بازارهای جهانی و اینترنت پرسرعت متکی است. تا سال 2020، استرالیایی ها از خدمات اینترنت بی سیم 5G با سرعتی 100 برابر سریع از NBN فعلی بهره خواهند برد.

اتصال پرسرعت برای پشتیبانی از واقعیت مجازی و تجربیات سرگرمی غنی مورد نیاز است. اسپیس ایکس می خواهد 4425 ماهواره پرتاب کند و اینترنت را در فضا بازسازی کند تا ” پوشش جهانی کامل و مداوم ” ایجاد کند.

برای رهبران، “واقعیت” شهر هوشمند همچنین به معنای ترویج مزایای منحصر به فرد شهرشان است. شهرهای مقرون به صرفه و فراگیر اجتماعی با آب و هوای قابل زندگی کارکنان با استعداد را جذب می کنند.

بزرگترین شهر استرالیا، سیدنی، این شرایط را ارائه می دهد. این یک رهبر جهانی در تولید بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته است. همچنین دارای برخی از بالاترین سطوح پایداری و فضای باز محیطی طبیعی در جهان است.

در مقایسه با لندن ، سیدنی از نظر ثبات سیاسی، نرخ جرم و جنایت، هزینه زندگی و هزینه اجاره امتیاز بهتری دارد. سیدنی از نظر بهره وری، رتبه بندی دانشگاه های جهانی و عملکرد سیستم بهداشتی مشابه لندن است.

شهرهایی با پیشرفته ترین تکنولوژی و قابلیت زندگی عبارتند از سیدنی، لندن، استکهلم، سئول و تورنتو.

همسو کردن نوآوری با آینده های نوظهور

شهرهای هوشمند با ایجاد چشم انداز، تبلیغات را کاهش می دهند. چشم انداز آینده ها و پیامدهای فراگیر، پایدار و تحول آفرین را پیش از اجرای آنها تصور می کند.

هنگام ارائه کارگاه‌های آینده‌نگاری، از مخفف SELECTFTGP استفاده می‌کنم – برای «انتخاب آینده‌ای که احتمالات را افزایش می‌دهند». این به دنبال آن است که همه سیستم ها را در بر گیرد: اجتماعی، زیست محیطی، قانونگذاری، اقتصادی، فرهنگی، فناوری، آینده، حمل و نقل، حکومتداری و سیاسی. در نظر گرفتن همه احتمالات و تأثیرات اجتماعی، قبل از محدود شدن به آینده ترجیحی، به جلوگیری از “هیجان” کمک می کند.

دولت استرالیا یک طرح ملی شهرهای هوشمند دارد. این طرح بر جذب استعداد، دسترسی، اتصال مسکن و مراکز شغلی با تراکم بالا و طراحی شهری با کیفیت بالا تاکید دارد. این یک گروه مرجع شهر هوشمند را برای بهبود تعامل ذینفعان، چارچوب عملکرد ملی شهرهای و معاملات شهر توصیه می کند.

کوئینزلند یک قرارداد شهر تاونزویل را در پیش نویس چارچوب برنامه ریزی منطقه ای خود، ShapingSEQ گنجانده است. City Deal ShapingSEQ را از طریق یک مکانیسم تحویل توافق شده برای اولویت‌بندی پروژه، تأمین مالی و حاکمیت «سیم سخت» انجام می‌دهد. موارد ارسالی در پیش نویس سند در 3 مارس 2017 پایان می یابد.

Brisbane، Gold Coast، Logan، Sunshine Coast و Geelong از روش های آینده پژوهی برای چشم انداز شهر خود استفاده کرده اند.

زمانی که دولت‌های ایالتی برای شهرها قانونی وضع کنند تا چشم‌اندازهای 20 تا 30 ساله را با آینده‌های در حال ظهور خود ایجاد کنند، شهرهای هوشمند در سراسر استرالیا پیشرفت خواهند کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *