احتمالاً ساده ترین راه برای تقویت خلاقیت، روشی است که کمتر در مورد آن صحبت شده است: نوشیدن چند نوشیدنی. همانطور که هنرمندان، نویسندگان و آهنگسازان مدت‌ها گمان می‌برند و علم اخیراً نشان داده است 1 ، کمی مستی باعث تقویت خلاقیت می‌شود. با این حال، شما باید مراقب باشید، بر خلاف بسیاری از روش های دیگر برای افزایش خلاقیت، کمی مست بودن دارای برخی از منفی های قطعی است! و مرتباً کمی مست بودن حتی بدتر است!

وقتی یک یا سه لیوان شراب (یا هر الکلی که دوست دارید) می خورید، ذهن شما آرام می شود و به نظر می رسد دو اتفاق برای تشویق خلاقیت رخ می دهد. اولاً، حافظه کاری شما مختل شده است. به عبارت دیگر، شما نمی توانید به خوبی روی موضوع مورد نظر تمرکز کنید. در نتیجه، ذهن خود را آزاد می کنید تا اطلاعات به ظاهر نامرتبط را با هر چیزی که به آن فکر می کنید مرتبط کند. و این همان چیزی است که خلاقیت در مورد آن است: ترکیب مفاهیم متنوع برای ایجاد ایده های اصلی (حداقل در ذهن شما).

ثانیاً، بخشی از ذهن شما که تفکر را تنظیم می کند – بخشی از ناحیه پیشانی پشتی جانبی مغز – کمتر فعال می شود. وقتی هوشیار هستید، این بخش از ذهن شما تمایل دارد ایده های دیوانه کننده را به عنوان بیش از حد احمقانه، احمقانه یا بالقوه شرم آور رد کند – به خصوص زمانی که ایده های خود را با گروهی به اشتراک می گذارید. وقتی چند نوشیدنی می نوشید، ناحیه پشتی جانبی جلوی مغز دیگر اهمیت زیادی به حیثیت شما نمی دهد و ذهن شما را آزاد می کند تا نه تنها ایده های احمقانه تری نسبت به آنچه که معمولاً انجام می دهید بسازید، بلکه همچنین برای به اشتراک گذاشتن این ایده ها با دیگرانی که همچنین مشروب الکلی می نوشید، به احتمال زیاد از ایده های دیوانه وار شما قدردانی می کند و بر اساس آن ها ساخته می شود!

علاوه بر این، اگر ایده‌های شما توسط دیگران در گروه نوشیدنی‌تان مورد انتقاد قرار می‌گیرد، به احتمال زیاد از ایده‌تان دفاع می‌کنید، گاهی اوقات با تداعی‌های عجیب و غریب، تا اینکه در یک محیط تجاری و هوشیار.

نتیجه، مشروط بر اینکه نوشیدنی خود را کنترل کنید، افزایش خلاقیت است. احتمالاً به همین دلیل است که ایده های خلاقانه تری (از نظر کیفیت و کمیت) در زیر لیوانی های آبجو نسبت به یادداشت های دفتر PostIt نوشته شده است!

مراقب مصرف الکل باشید

نیازی به گفتن نیست، شما باید با این رویکرد برای افزایش خلاقیت محتاط باشید. اولا، الکل بیش از حد برای سلامتی شما خطرناک است. اگر در حال رانندگی هستید حتی مقدار کمی الکل خطرناک است. نوشیدن و رانندگی هوشمندانه خلاقانه نیست. فقط احمقانه است!

ثانیاً، همانطور که می نوشید، خلاقیت شما ممکن است خود را به روش های دیگری نشان دهد، به عنوان مثال: باعث شود فکر کنید برای جنس مخالف جذاب تر از آنچه هستید هستید (مخصوصاً در مورد بلوند بامزه ای که می خواهید با او معاشقه کنید!) .

ثالثاً، عدم تمرکز شما ممکن است باعث شود که علاقه خود را نسبت به هر چیزی که می خواهید در مورد آن خلاق باشید از دست بدهید و شما را به سمت انجام کاری کمتر سازنده سوق دهد.

بدون نتیجه گیری آسان

به همان اندازه که از یک یا دو لیوان شراب در شب لذت می برم، نمی توانم نوشیدن الکل را به عنوان روشی خلاقانه بپذیرم، مگر اینکه در نوشیدن راحت باشید و کنترل داشته باشید. من تعدادی الکلی و الکلی در حال بهبودی را می شناسم. من مطمئناً به آنها توصیه نمی کنم برای خلاقیت بیشتر نوشیدنی بخورند. راه های بهتری هم هست

من همچنین چند نفر از دوستانم را به دلیل رانندگان مست از دست داده ام و یکی از همکارانم که قبلاً در حال مستی بوده دیگر هرگز به طور عادی راه نمی روند. هر کسی که فکر می کند می تواند تحت تأثیر الکل رانندگی کند، یک احمق خطرناک است.

گفته می‌شود، اگر از نوشیدن متوسط ​​لذت می‌برید، بیرون رفتن به میخانه با چند همکار بعد از کار به منظور بازی با ایده‌ها می‌تواند راهی موثر برای ارائه ایده‌های عالی باشد. اگر در فرهنگ شما مناسب است، می‌توانید جلسات ایده‌پردازی را در یک کافه با نوشیدنی‌های انتخابی از نوشیدنی‌های الکلی سبک، مانند شراب و آبجو، تا نوشیدنی‌های بدون الکل برای افرادی که نمی‌نوشند، برگزار کنید.

همچنین شایان ذکر است که دور شدن از دفتر و ورود به یک محیط آرام نیز ذهن را آرام می کند و برخی از مزایای مشابه نوشیدن الکل را ارائه می دهد. حتی اگر مشروب نمی خورید، پیوستن به چند همکار نوشیدنی برای چای، قهوه یا آب میوه در یک کافه راحت نیز می تواند راهی عالی برای شل کردن ذهن و ارائه ایده باشد. به همین ترتیب، غیر مشروب بودن در گروهی از نوشیدنی‌های معتدل مانع از ایجاد مشارکت خلاقانه در میخانه نمی‌شود.

مست بنویس. Sober را ویرایش کنید

ارنست همینگوی با گفتن این جمله که «مست بنویس». ویرایش هوشیار». این توصیه خوبی در هر تلاش خلاقانه ای است که شامل الکل است. اگر بعد از یک یا سه نوشیدنی، افکار خلاقانه خوبی دارید، ایده های خود را به طور کامل مستند کنید. اما آنها را مرور کنید و فقط زمانی که هوشیار شدید به آنها عمل کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *