خلاقیت را کجا قرار می دهید؟


یکی از تفاوت‌های اصلی بین تفکر ضد متعارف (ACT) و سایر اشکال ایده‌پردازی، مانند طوفان فکری، حل خلاقانه مسئله (CPS) و فرار، در جایی است که باید تفکر خلاق خود را متمرکز کنید. تقریباً هر ابزار یا فرآیند تفکر خلاق شما را به خلاقیت در ایده ها تشویق می کند. منطقی به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اگر ایده‌های خلاقانه می‌خواهید، خلاقیت خود را برای تولید آنها پمپ کنید. با این حال، بر اساس اطلاعاتی که در مورد نحوه تولید ایده توسط مغز داریم، اشتباه است. شما باید خلاقیت خود را بر نحوه تدوین هدف (یا مشکل) خود متمرکز کنید. در واقع، این کاری است که ما با ACT انجام می دهیم.

برای اینکه بفهمیم چرا، بیایید به مغزمان نگاه کنیم. همانطور که در مقاله خود نوشتم ” ایده خلاقزمانی که می‌خواهید ایده‌هایی برای رسیدن به هدف ایجاد کنید، مغز شما به دنبال ایده‌هایی می‌گردد که با هدف مرتبط هستند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید ایده‌هایی برای یک محصول جدید لوسیون بدن ارائه دهید، مغز شما به احتمال زیاد به جستجو می‌پردازد. از طریق تصورات خود در مورد لوسیون بدن. شما به محصولات شرکت خود، محصولات رقبای خود، ترکیبات شیمیایی (اگر در تحقیق و توسعه هستید)، بسته بندی و غیره فکر خواهید کرد. بهبود، مانند لوسیون با عطر یا انواع پوست خاص. اما اگر به طور طبیعی خلاقیت استثنایی نداشته باشید، بعید است که ایده های ظالمانه زیادی به ذهنتان خطور کند. احتمالاً به همین دلیل است که قفسه های سوپرمارکت معمولی ده ها نوع لوسیون برای انتخاب دارند. ،تفاوت واقعی کمی از یک نوع به دیگری وجود دارد.

تمرکز خلاقیت بر روی اهداف سکسی

ACT تشخیص می دهد که نحوه فرموله کردن هدف شما الهام بخش نوع ایده هایی است که دارید. بنابراین، به جای استفاده از یک نوع بیان مسئله طوفان فکری خسته کننده (“به چه روش هایی می توانیم محصولات لوسیون بدن خود را بهبود بخشیم؟”)، ACT بر زیر سوال بردن هدف تمرکز می کند (منصفانه، CPS نیز این کار را انجام می دهد) و شما را ترغیب می کند. استفاده از خلاقیت خود برای رسیدن به یک هدف سکسی — این هدفی است که جالب، تحریک آمیز و مطلوب است (CPS این کار را نمی کند). هدف از هدف سکسی این است که شما را تحریک کند تا در قسمت های غیرمنتظره سیستم ذخیره سازی حافظه خود – یا مغز – به دنبال ایده بگردید.

به عنوان مثال، پس از زیر سوال بردن هدف خود، ممکن است اهداف سکسی مانند …

  1. اگر ما ناصادق، بداخلاق و حریص بودیم، چه قابلیت‌های دیوانه‌واری می‌توانستیم (بدون هیچ مدرکی) برای لوسیون بدن معمولی‌مان ادعا کنیم؟ این باعث می شود مردم به فکر درمان های دیگری باشند که این شرکت می تواند با استفاده از زیرساخت های موجود خود به بازار عرضه کند.
  2. حساس ترین درمان بدن در جهان را تعریف کنید. این کار بر روی استفاده از لوسیون بدن و احساسی که در شما ایجاد می کند تمرکز می کند.
  3. یک وسیله فنی ابداع کنید که پوست را در تمام طول روز نرم، صاف و مرطوب نگه می دارد. این تمرکز بر تفکر دور از لوسیون و مفاهیمی مانند فناوری، روش‌های کاربرد و راحتی است.

اگر سعی می‌کنید برای هر یک از این اهداف ایده‌هایی ابداع کنید، ایده‌های خلاقانه – حداقل از نظر لوسیون – نسبتاً آسان است. این به این دلیل است که هر یک از این اهداف مغز را وادار می‌کند تا مفاهیم متفاوت و غیر لوسیون‌مانندی را بررسی کند تا ایده‌هایی درباره لوسیون ارائه دهد. می توانید در مقاله من در مورد ACT در مورد نحوه تدوین اهداف سکسی بیشتر بیاموزید.

البته دلیلی وجود ندارد که نتوانید رویکرد هدف جنسی ACT را با تکنیک های دیگر ترکیب کنید تا سطح خلاقیت را در ایده های خود افزایش دهید. اما اگر با یک هدف سکسی شروع کنید، داشتن ایده های خلاقانه بسیار بسیار آسان تر است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *