حقایق سخت و بینش های جالب در مورد اجرای نوآوری


همانطور که در حال آماده شدن برای  وبینار HYPE خود در مورد اجرای نوآوری  در هفته آینده هستم، چند قطعه الهام جالب پیدا کردم که شما نیز باید آنها را بررسی کنید. پیوندهایی وجود دارد که می توانید در این مورد عمیق تر بگردید. الهام بگیرید – و اگر می توانید چیزهای خوبی را در مورد این موضوع به اشتراک بگذارید، به من اطلاع دهید.

حقایق سخت در مورد نوآوری

 

در اینجا می رویم:

اکثر محصولات وارد بازار نمی شوند:

واقعیت سخت این است که اکثر محصولات جدید هرگز وارد بازار نمی شوند. و آنهایی که با نرخ شکست در حدود 25 تا 45 درصد روبرو هستند. به عنوان مثال، مطالعات ما نشان می‌دهد که محصولات جدید در حال حاضر تنها 60.2 درصد در هنگام راه‌اندازی نرخ موفقیت دارند که از سال 1997 تنها 1 درصد و از سال 1990 2 درصد افزایش یافته است.

به ازای هر هفت ایده محصول جدید، حدود 4 ایده وارد توسعه می شوند، 1.5 ایده راه اندازی می شود و تنها 1 ایده موفق می شود.

– برنده شدن در محصولات جدید ، صفحه 18، رابرت جی. کوپر

چرا ده نوع نوآوری مهم است؟

برای سال‌های متمادی، مدیران، نوآوری را با توسعه محصولات جدید یکی می‌دانستند. اما ایجاد محصولات جدید تنها یک راه برای نوآوری است و به خودی خود کمترین بازگشت سرمایه و کمترین مزیت رقابتی را به همراه دارد.

– دابلین، ده نوع چارچوب نوآوری

حل چالش اجرا

«شرکت ها بدون نوآوری نمی توانند دوام بیاورند. اما اکثر آنها بر تولید ایده‌های بزرگ بیشتر از اجرای ایده‌ها و تبدیل ایده‌ها به محصولات، خدمات و پیشرفت‌های فرآیند واقعی تاکید دارند.

دلیلش این است که «ایده پردازی» انرژی زا و فریبنده است. در مقابل، اجرا مانند کار کثیف پشت پرده به نظر می رسد. اما بدون اجرا، ایده‌های بزرگ به جایی نمی‌رسند.»

– طرح کتاب از برخی از ذهن های بزرگ در مورد تفکر نوآوری، طرف دیگر نوآوری – حل چالش اجرا

مسائل داخلی و سازمانی به اندازه مسائل بازار مهم است

«سازمان‌ها معمولاً سعی می‌کنند ابتکارات نوآوری را در سازمان موجود خود جای دهند (یا مجبور کنند). با این حال، اجرای نوآوری به ساختارهای ناب و فرآیندهای انعطاف پذیر در مورد ساختار سازمانی نیاز دارد. بسیاری از شرکت ها برای این کار آماده نیستند. نقاط عطف و بودجه باید به شدت متناسب با نوآوری باشد. این اغلب به دلیل فقدان ساختار سازمانی مناسب برای حمایت از نوآوری، حاکمیت تعدیل شده و فرآیندهای ناب برای تصمیم گیری سریع وجود ندارد.

علاوه بر این، ارتباط موثر بین بخش ها در مراحل نهایی پیش از عرضه یک محصول جدید کلیدی است. شرکت‌ها زمانی که تلاش می‌کنند اجرای نوآوری را «فقط یک فرآیند معمولی دیگر» یا «فعالیت استاندارد» در سازمان فعلی‌شان تطبیق دهند، شکست خواهند خورد.

– پست وبلاگ،وقتی نوآوری محکوم به شکست است

نوآوری و استراتژی باید ادغام شوند

«نوآوری و استراتژی به ندرت ادغام می شوند. غول های فناوری این کار را به طور طبیعی انجام می دهند. محیط کسب و کار آنها تماماً در مورد نوآوری است. اما بسیاری از شرکت ها هنوز در دنیای قدیم هستند که اجرا و نوآوری به عنوان فعالیت های جداگانه در نظر گرفته می شود. حرکت تحویل مستمر باید هر مدیر عاملی را از این امر منتفی کند. نوآوری و استراتژی یکپارچه هستند یا باید باشند. بدون این یکپارچگی، شما قبلاً مختل شده اید.»

– پست وبلاگ، آیا معضل مبتکر جدیدی وجود دارد؟

عقبه نوآوری چیز بزرگ بعدی است

«نقطه پشتیبان نقطه ایجاد یا شکست ایده‌ها در فرآیند نوآوری است. اینجاست که ایده های بزرگ یا شکوفا می شوند یا می میرند.

شما یک ایده عالی دارید… خب حالا چی؟ آنچه در ادامه می آید، قسمت سخت آن است.»

– در واقع کنفرانسی به این موضوع اختصاص داده شده است، BEI 2015

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *