تیم های نوآوری در سازمان ها


نکاتی برای ایجاد و حفظ تیم های نوآوری در فرهنگ سازمانی شما

سازمان‌های موفق می‌دانند که نوآوری باید مستقیماً در فرهنگ و روش انجام کسب‌وکار آنها تعبیه شود. این یک طرز فکر نوآورانه فردی است که در تیم های نوآور نیز زنده است. ما به سازمان‌ها کمک می‌کنیم تا چگونگی ایجاد نوآوری و طراحی استراتژی‌های تفکر در محیط‌های کاری خود، راه‌اندازی و رهبری تیم‌های نوآوری و ادامه روند نوآوری هر روز را کشف کنند. این مقاله چند نکته اساسی برای کمک به سازمان شما برای نوآوری از طریق یک پویایی مهم – تیم‌ها به اشتراک می‌گذارد. تیم‌های نوآوری که دائماً خود را برای سرعت بخشیدن و ایجاد چالش می‌کنند، می‌توانند مزیت رقابتی عظیمی را ایجاد کنند و محصولات و خدماتی را توسعه دهند که مستقیماً با چالش‌های پیش روی مصرف‌کنندگان در فضای بازارشان روبرو شوند. در این مقاله، در مورد اینکه تیم‌های نوآوری چه هستند، چگونه تشکیل می‌شوند، چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید تا موفق شوند، و چگونه می‌توانید آنها را در درازمدت و به صورت مجازی با همکاری دیجیتال حفظ کنید، بحث خواهیم کرد.

تیم نوآور چیست؟

تیم های نوآور شامل افرادی از بخش ها، بخش ها و اقشار مختلف در یک شرکت هستند. این مجموعه از شخصیت‌ها و سبک‌های مختلف می‌تواند به پرورش خلاقیت کمک کند، زیرا افراد می‌توانند چیزها را از دیدگاه‌های مختلف مرتبط با تاریخ، ارزش‌ها و نقش خود در شرکت ببینند. تنوع ایده‌ها، پیشینه‌ها، مشاغل، ارزش‌ها و موارد دیگر هنگام توسعه یک تیم حیاتی است.

اکثر تیم های نوآور همچنین یک رهبر تیم را منصوب می کنند که مسئول ایجاد فرآیندها، تسهیل بحث ها و جمع آوری اطلاعات است. رهبر تیم باید کسی باشد که الهام بخش باشد و بتواند بهترین ها را از همه کسانی که در این فرآیند دخیل هستند به ارمغان بیاورد. در نهایت، تیم های نوآور نوآوری می کنند. این مستلزم کار به روشی نوآورانه برای ایجاد نوآوری های جدید با هم است.

تیم های نوآوری چه تفاوتی با تیم های معمولی دارند؟

تیم های نوآوری با هدف پیشرفت و کشف ایده ها یا روش های جدید برای انجام کارهایی ساخته می شوند که خروجی شرکت (محصول، خدمات، تجربه و غیره) را بهبود می بخشد. این تیم‌ها از روش‌ها و فعالیت‌های تفکر طراحی و نوآوری برای طوفان فکری، همکاری، طراحی و توسعه راه‌حل‌هایی برای غلبه بر چالش‌های کلیدی که کاربر نهایی با آن مواجه است، استفاده خواهند کرد.

چه چیزی یک تیم موفق و نوآور را می سازد؟

یکی از بزرگ‌ترین عواملی که موفقیت را تعیین می‌کند، توانایی کار کردن خوب با هم به عنوان یک تیم و دریافت بازخورد و نظرات همه افراد درگیر است. کار تیمی و همکاری به این معنی است که همه به طور فعال درگیر فرآیند هستند، افکار و ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و برای حل یا غلبه بر یک چالش حیاتی برای پیشبرد شرکت کار می‌کنند.

جدای از همکاری، تیم‌های نوآوری باید با ذهنیت «شکست» مبارزه کنند. نوآوری به عنوان یک فرآیند مستلزم شکست است – بنابراین تیم ها نباید از اشتباه کردن، ارائه یک ایده “بد” یا امتحان چیزی که در نهایت کار نمی کند بترسند. در واقع، شکست می‌تواند بخش فوق‌العاده مثبتی از فرآیند نوآوری باشد، زیرا می‌تواند به تیم‌ها کمک کند تا با کشف چیزی که اگر «شکست» نمی‌کردند، پاسخ درست را پیدا کنند.

رهبری همچنین یک عامل کلیدی در تیم های نوآور موفق است. مدیریت باید تیم را با انگیزه، درگیر و آماده برای اقدام با هدایت آنها در طول فرآیند نگه دارد. رهبر اعضای تیم را تشویق می‌کند تا در فعالیت‌هایی شرکت کنند که طراحی شده‌اند تا آنها را به فکر کردن به روش‌های جدید و باز کردن بینش‌های کلیدی در مورد کاربر نهایی یا چالشی که منجر به راه‌حل بهتری می‌شود، باز کند.

تیم های نوآوری به چه مهارت هایی نیاز دارند؟

چه مهارت هایی را باید در اعضای تیم نوآور خود جستجو کنید؟ در اینجا چند مهارت مهم نوآوری مورد نیاز تیم شما آورده شده است:

  • تفکر خلاق و انتقادی: این مهارت ها ممکن است متضاد به نظر برسند، اما هر دو به یک اندازه برای فرآیند نوآوری مهم هستند. تفکر خلاق به جریان آزاد ایده‌های جدید اجازه می‌دهد، در حالی که تفکر انتقادی به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا ایده‌هایی را که فکر می‌کنند می‌توانند مؤثر واقع شوند و باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند، محدود کنند.
  • همدلی: همدلی به معنای توانایی برقراری ارتباط و درک دیگران است. این ویژگی مهم است زیرا می تواند به تیم ها کمک کند تا کاربران نهایی و ذینفعان خود را بهتر درک کنند و با در نظر گرفتن آنها طراحی کنند.
  • طرز فکر کنجکاو: تیم هایی که کنجکاو هستند روی آزمایش راه حل های مختلف سرمایه گذاری می کنند و خود را برای یادگیری بیشتر تحت فشار قرار می دهند.
  • حل مسئله و همکاری: توانایی شناسایی و تعریف چالش ها و همکاری خوب با هم تیمی ها، همکاران و مشتریان یا کاربران برای ایجاد راه حل های مشترک.
چگونه نوآوری را فعال و حفظ کنیم

سازمان‌های هوشمند می‌دانند که نوآوری فراتر از یک کارگاه یا رویداد همکاری است. برای حفظ و ادامه نوآوری، تیم ها باید از بالا به پایین خرید داشته باشند. این شامل ارائه زمان، منابع و پشتیبانی مورد نیاز برای ادامه نوآوری تا مدت ها پس از وقوع جلسه یا رویداد طوفان فکری شما است. فرهنگ نوآوری، فرهنگ مبتنی بر این ایدئولوژی است که هر کسی می‌تواند مشارکت کند و «ایده عالی» بعدی را تولید کند و شکست نه تنها اجتناب‌ناپذیر است، بلکه برای دستیابی به موفقیت نیز لازم است.

تیم های همکاری مجازی و نوآوری

همکاری مجازی در چندین سایت یا مکان شغلی در محیط امروزی بسیار رایج است و تیم‌های متمرکز بر نوآوری باید استراتژی‌های خود را با این روش جدید انجام کارها تطبیق دهند. همکاری مجازی از راه‌های آشکار با ارتباط حضوری متفاوت است، اما به این معنا نیست که ارزش کمتری یا اثربخشی آن کمتر باشد. یک تیم نوآوری مجازی می تواند از فناوری برای همکاری با یکدیگر استفاده کند، مهم نیست اعضای تیم در کجا قرار دارند.

ابزارهای نرم افزاری کار از راه دور مانند Mural، Zoom و Slack می توانند ایده ها را در جریان قرار دهند و تحقیق و یادگیری را در خارج از یک اتاق جلسه سنتی ادامه دهند. با استفاده از ابزار تخته سفید آنلاین، تیم ها می توانند با هم کار کنند تا تکنیک ها یا استراتژی های مختلف را طرح ریزی و آزمایش کنند. یک نمونه اولیه را می توان به صورت آنلاین ایجاد کرد و با مشتریان احتمالی یا سهامداران به اشتراک گذاشت تا احساس کنید که راه حل چگونه در دنیای واقعی کار می کند.

برداشت نهایی: اهمیت تیم های نوآوری

در این مقاله به بررسی تیم های نوآوری و کاربرد عملی آنها در فرهنگ سازمانی امروزی پرداختیم. این تیم‌های بسیار مشارکتی و تحلیلی می‌توانند راه‌حل‌های جدید و بهتری برای چالش‌های پیش روی سازمان یا مشتری بالقوه/کاربر نهایی شما بیابند. در InnovationTraining.org، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا این اطلاعات را دریافت کرده و آن را در سازمان خود به عمل تبدیل کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *