توکن های غیرقابل تعویض در کانون هجوم طلای بعدی قرار دارند


توکن های غیرقابل تعویض

توکن‌های غیرقابل تعویض در حال تبدیل شدن به کانون عجله طلای بعدی هستند. آیا حباب دیگری می ترکد یا خیر، فقط می توانیم حدس بزنیم. این مجموعه‌های دیجیتالی باعث ایجاد یک هیاهوی واقعی می‌شوند و نحوه ارزش‌گذاری ما را تغییر می‌دهند. اما آیا این همان چیزی نیست که هر نوآوری انجام می دهد – نحوه رفتار ما را تغییر می دهد؟ فرقی نمی کند که به کل مفهوم NFT اعتقاد داشته باشید، غیرممکن است که نسبت به موضوع بی تفاوت بمانید. اگر این اولین بار است که در مورد آنها می شنوید، بدون شک در پایان نظر خود را خواهید داشت.

اکنون، اولین برداشت در طول همه‌گیری این بود که همه چیز خاموش شد، اقتصاد جهانی متوقف شد و کل جهان در قرنطینه قرار گرفت. بسیاری از صنایع با شکست مواجه شدند، اما اکنون می بینیم که علیرغم آن، برخی از روندها سر به فلک کشیده اند. فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین چیز جدیدی نیستند و به نظر می رسد که به آرامی اما مطمئناً در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند، اگر نه در دنیای واقعی، قطعاً در فضای مجازی، و ما چیزهای بیشتری در مورد متاورس ، رویدادهای مجازی و غیره می شنویم. توکن های قابل تعویض NFT ها مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند و دارایی های دیجیتال منحصر به فرد هستند. هر چیزی از آثار هنری، فایل‌های صوتی و تصویری، متن، آیتم‌های درون بازی، اساساً هر چیزی که می‌توان جمع‌آوری کرد، و مردم عاشق جمع‌آوری انواع چیزها هستند.

سوال گیج کننده این است – چرا پول پرداخت کنید در حالی که می توانید آن را به صورت رایگان داشته باشید؟

مردم مبالغ هنگفتی را صرف NFT می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که دیگران می‌توانند به صورت رایگان از آن لذت ببرند. موضوع این است که هر NFT دارای امضایی است که می توان آن را تأیید کرد و افرادی که آنها را خریداری می کنند گواهی مالکیت و اصالت دیجیتالی دریافت می کنند یا به عبارت دیگر حقوق را به دست می آورند .به نشانه منحصر به فرد توکن ها منحصر به فرد هستند و در نوع خود بی نظیر هستند. فناوری بلاک چین امکان ردیابی اعتبار و مالکیت را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که تنها یک مالک واقعی وجود دارد. اما یک مشکل در این مورد این است که 1 توکن غیر قابل تعویض می تواند در یک بلاک چین وجود داشته باشد، اما این امر فروشنده را از ارائه آن در بلاک چین دیگر محدود نمی کند. مشکل دیگر این است که اگرچه شما مالک اصلی آن هستید و شواهد غیرقابل انکاری برای پشتیبان گیری از آن دارید، اما فضای ذخیره سازی 100% ایمن نیست. این به این دلیل است که اگرچه بلاک چین یک رکورد دائمی دارد، اما معمولاً از راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مانند Google Cloud یا خدمات وب آمازون استفاده می‌کند و اگر سرورها از کار بیفتند یا نقصی داشته باشند، NFT شما به سادگی ناپدید می‌شود. پوف!

و دوباره، چرا این همه پول خرج کنید؟ برای درک ساده‌تر آن، مونالیزای واقعی قیمتی ندارد، اما می‌توانید تنها با چند دلار یک کپی از آن را در فروشگاه هدیه تهیه کنید. تفاوت این است که تنها یک مونالیزا واقعی و تعداد بیشماری کپی وجود دارد. به همین دلیل است که ما چنین ارزش بالایی را به چیزهای قابل تعویض نسبت می دهیم. به دلیل کمبود آنها، گاهی واقعی، گاهی مصنوعی ایجاد شده است. ارزش ما برای چیزها به دلیل فناوری های جدید در حال تغییر است، بنابراین می توانید تعجب همه را تصور کنید که 1 JPEG، کلاژ دیجیتالی Beeple، به رقم خیره کننده 69.3 میلیون دلار فروخته شد ! و اولین توییت جک دورسی به 3 میلیون دلار رسید !

استدلال دیگری برای حمایت از ارزش بالای NFT ها این است که چرا که نه؟ چرا در حالی که می توانید مبالغ مضحکی را پرداخت نکنید. ما مردم را می بینیم که همیشه با اقلام فیزیکی خم می شوند، پس چرا این موضوع متفاوت است، در حالی که شاید 50٪ یا بیشتر از زمان خود را آنلاین می گذرانیم. چرا در دنیای مجازی هم خودنمایی نکنیم. این می تواند یک نماد وضعیت، و بخشی از هویت شما، یک ارز اجتماعی باشد. اما این موضوع است، جامعه اعتبار می‌دهد و ارزش را مشخص می‌کند، و بدون آن، بدون جامعه، NFT‌ها به سادگی بی‌ارزش خواهند بود. با رشد و تکامل جوامع آنلاین، میل به NFT ها نیز افزایش می یابد.

رونق صنعت بازی نیز باعث علاقه به NFT ها شده است، و اگر آن را با گسترش متاورس ترکیب کنیم، اعداد بزرگی صحبت می کنیم. بر اساس گزارش اطلاعاتی بلومبرگ، دنیای درهم تنیده خود بازی و گسترش متاورس ممکن است تا سال 2024 رشد 800 میلیارد دلاری را افزایش دهد. اگر فقط به بازار NFT نگاه کنیم، در سال 2020 منفجر شد و به ارزش بازار حدود 338 میلیون دلار رسید، در مقایسه با سال 2018 و 41 میلیون دلار. با NFT ها در بازی، فرصت های زیادی برای خود شخصیت های بازی و تکامل آنها، و همچنین انواع لوازم جانبی و سایر آیتم های درون بازی در حال باز شدن است. صنعت مد قبلاً با این روند روبرو شده است و NFT های خود را ایجاد کرده است.

هیجان این توکن های دیجیتال در بین همه افراد است، حتی افراد مشهوری مانند کیتی پری، جی زی و شاک. حتی سازمان‌هایی مانند NBA و نیروگاه مد لویی ویتون نیز در این امر مشارکت دارند. مطمئناً این یک فرصت عالی برای بسیاری از هنرمندان است تا هنر خود را بفروشند و در حال حاضر فقط در دنیای هنر بلکه در سراسر جهان شناخته شوند و برای آنها این روند ممکن است عالی باشد.

سیستم مالی مجازی و اقتصاد مجازی

در حال رونق هستند، بنابراین ما شاهد بسیاری از فناوری‌های جدید خواهیم بود که به تقریباً هر معامله در دنیای مجازی اجازه می‌دهد مانند دنیای فیزیکی باشد. به تدریج خطوط بین دیجیتال و واقعی در حال محو شدن است. گام دیگر برای نزدیک‌تر کردن این دو جهان، پلتفرم 4K است . ایده اصلی این است که اجازه دهیم دارایی های فیزیکی به بلاک چین وارد شوند. ضرب توکن های غیر قابل تعویض که نشان دهنده کالاهای فیزیکی هستند، فرصت های جدیدی را ایجاد می کند. اما دارنده نمی تواند هم نشانه و هم کالای فیزیکی را در اختیار داشته باشد زیرا با بازخرید NFT از بین می رود. تقاطع های مشابهی در سراسر شبکه رخ می دهد. NFTfi به کاربران اجازه می دهد تا NFT های خود را در ازای سایر ارزهای دیجیتال رهن کنند و به آنها این امکان را می دهد کهاین ارز را به صورت نقدی بفروشید . بنابراین به نظر می رسد فرصت های جدید زیادی برای ترکیب و تطبیق NFT ها، کالاهای فیزیکی، پول نقد و ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. و چه کسی می داند بعدی چه خواهد بود، زیرا می توانید املاک و مستغلات را در metaverse خریداری کنید.

حالا بیایید در مورد فیل در اتاق صحبت کنیم. همه اینها به ظاهر فرصت‌های بسیار خوبی هستند، و حتی اگر می‌توانستیم با اطمینان بدانیم که هیچ حبابی نمی‌ترکد، فقط همین رشد تصاعدی، بزرگترین مشکل، مصرف زیاد انرژی است . همه این ماشین‌ها برای کار کردن به انرژی زیادی نیاز دارند و از آنجایی که بیشتر منابع انرژی مورد استفاده سوخت‌های فسیلی و سایر منابع تجدید ناپذیر هستند، ردپای کربن عظیمی بر جای می‌گذارد. شاید دفعه بعد که در مورد NFT فکر می کنید، به این فکر کنید که کدام گونه در خطر انقراض به معنای یکی کمتر است. در نهایت، ما می توانیم آن گونه در معرض خطر انقراض باشیمبا قضاوت در مورد تغییرات آب و هوایی سریع و شاید برگشت ناپذیر. اگر از دیدگاهی متفاوت در اعداد صحبت کنیم، مصرف انرژی سالانه اتریوم تقریباً مشابه نیجریه است. و شماره یک، بیت کوین – سالانه بیشتر از کل آرژانتین، که هشتمین کشور بزرگ زمینی در جهان است، برق بیشتری مصرف می کند. این جهان های مجازی به طور قابل توجهی ردپای کربن بیشتری نسبت به کالاهای فیزیکی به جا می گذارند. همیشه استثنا وجود دارد، اما در درازمدت، تغییر به منابع انرژی تجدیدپذیر تنها راه ادامه خواهد بود، در غیر این صورت، نه دنیای مجازی و نه دنیای واقعی وجود نخواهد داشت.

همه اینها، جدای از ردپای کربن، بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد. اگر شما یک گیمر هستید، مطمئناً تجربه بازی شما و در سطح بعدی افزایش خواهد یافت. اگر هنرمند هستید، این بازار کاملاً جدیدی را برای فروش آثار هنری شما باز می کند. اگر شما یک کلکسیونر چیزهای کمیاب و عجیب هستید، این نیز چیزی است که ممکن است برای شما جالب باشد. اگر یک سفته باز هستید و به دنبال خانه بعدی هستید و از ریسک کردن نمی ترسید، آن را امتحان کنید. اگر شما یک مبتکر از هر نوعی هستید، مطمئناً می توانید یک ایده نابغه از فناوری جدید جالب یا فقط یک ایده ساده داشته باشید که ممکن است قوانین بازی را تغییر دهد. یا شاید تصمیم بگیرید روی نیمکت بمانید و تماشا کنید که چگونه دنیا در مقابل شما تغییر می کند. در هر صورت، دنیای شما با این نوآوری‌ها تغییر می‌کند، که برخی از آنها هنوز در راهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *