تحولی دیجیتال

تحول دیجیتال، گذار اقتصاد و جامعه است که با استفاده از فناوری های آنالوگ مشخص می شود، به عصر دیجیتالی شدن . برخلاف اختلال دیجیتال ، که تغییرات اساسی در بازارها را توصیف می کند، تحول دیجیتال یک فرآیند تکاملی است.

در این مقاله می آموزید که تحول دیجیتال به چه معناست، شرکت ها چگونه می توانند استراتژی های دیجیتالی را توسعه دهند و چه چیزی نوآوری دیجیتال را از اشکال قبلی نوآوری تجاری متمایز می کند . شما خواهید آموخت که چگونه شرکت ها و کارمندان آنها می توانند تحول دیجیتال را با موفقیت مدیریت کنند.

تحول دیجیتال در شرکت ها

تحول دیجیتال در شرکت ها در سطوح مختلف اتفاق می افتد. این به توسعه فرآیندها و رویه های دیجیتالی نوآورانه، نوآوری های خدمات دیجیتال و همچنین مدل های کسب و کار دیجیتال مربوط می شود .

 • نوآوری فرآیند دیجیتال

  اولین مرحله از تحول دیجیتال، دیجیتالی کردن فرآیندها و رویه‌های موجود است. در دنیای آنالوگ، اینها اساساً توسط قواعد و اشکال رویه ای سازماندهی می شدند. در تحول دیجیتال، این فرآیندها و گردش کار به طور فزاینده ای توسط گردش کار دیجیتال مدل می شوند. با این حال، فرآیندهای آنالوگ قبلی و جریان های کاری به صورت یک به یک در دنیای دیجیتال پذیرفته نمی شوند. در تحول دیجیتال، فرآیندها و رویه‌ها باید با کمک فناوری‌های دیجیتال موجود مانند اینترنت اشیا، بلاک چین یا هوش مصنوعی بازاندیشی شوند. در برخی موارد باید رویه ها و فرآیندهای کاملاً جدیدی اجرا شود. این اغلب با یک تجدید ساختار اساسی شرکت ها همراه است: مسئولیت ها و نقش های کارکنان در جریان تحول دیجیتال تغییر می کند.و مسئولیت های جدیدی ایجاد می شود.

 • تحول دیجیتالی روابط با مشتری

  بازاریابی و فروش در حال تغییر عمده ای هستند که به دلیل تغییر در رفتار اطلاعاتی مشتریان هدایت می شود. رشته های جدید متعددی مانند بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی ورودی در سال های اخیر ظهور کرده اند. آنها همچنان اهمیت پیدا می کنند. سفر مشتری به اصطلاح، یعنی تجربه فردی مشتریان در مسیر جستجوی اطلاعات تا خرید و استفاده از یک محصول یا خدمات، در حال تبدیل شدن به یک جزء اصلی بازاریابی و فروش است. تحول دیجیتال مستلزم توسعه شایستگی های جدید است.

 • توسعه خدمات دیجیتال

  خدمات دیجیتال نشان دهنده یک مزیت رقابتی قابل توجه در آینده است. شرکت‌ها رسیدگی به کالاها و خدمات خاص را برای مشتریان خود آسان‌تر می‌کنند، آنها مشکلاتی را که در زمینه استفاده از یک محصول یا پیشنهاد خاص پدیدار می‌شوند، حل می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان به مشاور دستور العمل دیجیتال سازنده تجهیزات آشپزخانه، پورتال‌ها و انجمن‌های مشتریان، و آکادمی‌های آموزش الکترونیکی در مورد موضوعاتی اشاره کرد که مشتریان را در ارتباط با استفاده از محصول یا خدمات خاص مورد علاقه مشتریان قرار می‌دهد.

 • توسعه مدل های کسب و کار دیجیتال

  تحول دیجیتال همچنین ایجاد ارزش شرکت ها را تغییر می دهد. خدمات دیجیتال، که می توانند توسط شرکت ها پولی شوند، منابع مستقل درآمد هستند. نمونه ای از این نسخه فریمیوم یک نرم افزار است. در حالی که استفاده از عملکردهای اصلی رایگان است، استفاده از ویژگی های اضافی مشمول هزینه است.

شرکت ها می توانند تحول دیجیتال را به صورت متوالی یا در همه سطوح به طور همزمان مدیریت کنند. مهم است که یک استراتژی نوآوری دیجیتال روشن داشته باشید که توسط تجزیه و تحلیل روند و مدیریت فناوری دیجیتال پشتیبانی می شود.

تحول دیجیتال بخش ها و بخش ها

تحول دیجیتال بر کل شرکت تأثیر می گذارد. در این بخش می آموزید که چگونه بخش های مختلف شرکت ها در سال های آینده تغییر خواهند کرد.

 • تحول دیجیتال در مدیریت

  در سال های آینده، مهمترین وظیفه مدیریت شرکت، هدایت تحول دیجیتال در تمام سطوح شرکت ها خواهد بود: فرآیندها و رویه ها، ساختارهای سازمانی، توسعه بازاریابی و فروش دیجیتال، ارائه خدمات دیجیتال و مدل های کسب و کار دیجیتال. استراتژی شرکتی و نوآوری با یک استراتژی دیجیتال تکمیل خواهد شد. مدیریت ارشد همچنین مسئول تأمین منابع لازم برای تحول دیجیتال و ترویج سرمایه گذاری در بین سهامداران و هیئت نظارت است.

 • تحول دیجیتالی تولید

  فناوری‌های اینترنت اشیا، امکانات تولید را در سال‌های آینده دیجیتالی و خودکار خواهند کرد. مفهوم Industry 4.0 یکپارچگی کامل از زنجیره ارزش را فراهم می کند – از سفارش های دریافتی از تولید تا تحویل. در تولید، دیجیتالی‌سازی برای واکنش سریع‌تر و چابک‌تر به نیازهای جدید عمل می‌کند. فناوری هایی مانند چاپ سه بعدی بخشی از این تحول دیجیتالی تولید خواهد بود. رشته های مدیریتی مانند مدیریت نوآوری و توسعه محصول ارتباط نزدیکی با دیجیتالی شدن خواهند داشت.

 • تحول دیجیتال در بازاریابی و فروش

  تحول دیجیتال به طور قابل توجهی فرآیند تصمیم گیری در سمت مشتری را در سال های اخیر تغییر داده است. امروزه جستجوی اطلاعات در درجه اول در اینترنت صورت می گیرد. در جریان تحول دیجیتال در بازاریابی، تأثیرگذاری بر مشتریان در مراحل مختلف این فرآیند تصمیم‌گیری با اطلاعات مرتبط مهم است. تحول دیجیتال بر فروش نیز تاثیر دارد. به اصطلاح “تماس های سرد” اهمیت کمتری پیدا می کند. تولید سرنخ به طور فزاینده ای از طریق صفحه اصلی خود شرکت انجام می شود. بازاریابی ورودی و فروش با هم در حال رشد هستند.

 • تحول دیجیتال در منابع انسانی

  تحول دیجیتال دو اثر اصلی بر منابع انسانی دارد: از یک سو، افزایش شفافیت (به عنوان مثال پورتال های ارزیابی کارفرما) رقابت برای کارگران ماهر را تشدید می کند. بخش پرسنل باید با مفاهیم پیشگیرانه برای جذب پرسنل و برندسازی کارفرما به این موضوع پاسخ دهد. از سوی دیگر تقویت و توسعه مهارت های دیجیتالی کارکنان بیش از پیش ضروری است. در بسیاری از شرکت ها، توسعه فرهنگ نوآوری و ایجاد شبکه های نوآوری به طور فزاینده ای به مسئولیت بخش منابع انسانی تبدیل می شود.

 • تحول دیجیتال در خدمات مشتری

  در خدمات مشتری، اشکال مختلفی از تحول دیجیتال در سال های آینده وجود خواهد داشت. درخواست های ساده به طور فزاینده ای توسط چت بات ها و خدمات آنلاین پاسخ داده می شود. با این حال، در مناطقی که خدمات مشتری بخش اساسی محصولات یا خدمات است، صلاحیت کارکنان خدمات برای تبدیل شدن به مدیران موفقیت مشتری دنبال می شود.

   

   

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *