تحقیقات مشکلات دنیای واقعی را حل می کند: کارشناسان باید برای تحقق آن با یکدیگر همکاری کنند

تولید دانش یکی از هیجان انگیزترین جنبه های انسان بودن است. اختراع مورد نیاز برای به کارگیری این دانش برای حل مسائل عملی شاید متمایزترین ویژگی ما باشد.

اما در حال حاضر ما چند چالش پشمالو داریم – چه این که چگونه صخره های مرجانی خود را از آب گرمتر نجات دهیم ، فرود انسان روی مریخ ، از بین بردن شکاف در امید به زندگی بین “داراها” و “نداشتن ها” یا ارائه انرژی بدون کربن قابل اعتماد

معمولاً گفته می شود که اگر بخواهیم با چنین چالش های دنیای واقعی مقابله کنیم، یک رویکرد بین رشته ای حیاتی است. اما این واقعا به چه معناست؟

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت

با دقت گوش کنید و بخوانید و متوجه خواهید شد که کلمات چند رشته ای، چند رشته ای، بین رشته ای و فرا رشته ای به جای یکدیگر استفاده می شوند. این کلمات روش های متفاوتی را برای به کارگیری قدرت تخصص انضباطی برای ترسیم مسیری به سمت ناشناخته ها توصیف می کنند.

در ناوبری، ابزارها و روش‌ها مهم هستند – متفاوت انتخاب کنید و در نقطه‌ای متفاوت خواهید بود. نحوه ایجاد دانش و حل مشکلات واقعاً مهم است – نه تنها سؤالاتی را که می توان پرسید و پاسخ داد، بلکه اساساً آنچه را که ممکن است شکل می دهد.

رشته چیست؟

برای قرن‌ها، ما تحقیقات را در رشته‌ها سازماندهی کرده‌ایم، و این اعماق دانش فوق‌العاده‌ای را ارائه کرده است.

اما رشته چیست؟ این یک زبان مشترک است، محیطی که در آن نیازی به توضیح انگیزه کار نیست، و افراد در آن حس مشترکی از ارزش دارند.

به عنوان مثال، رشته تحصیلی من فیزیک نوری است. می دانم چه حسی دارد که بتوانی از راهرو بپری و بگویم:

“من فهمیده ام که چگونه می توانیم پراکندگی مسطح پهنای باند را بدست آوریم – فقط باید نمایه شعاعی را تنظیم کنیم!”

… و مردم فوراً نه تنها منظور من را بدانند، بلکه بتوانند ایده های خود را اضافه کنند و کار را به جلو ببرند.

در رشته‌های با سابقه، اغلب لازم است در یک منطقه باریک تمرکز کنید تا بتوان محدودیت‌های دانش را در چارچوب زمانی دکترا گسترش داد. و در حالی که در آن زمان به ندرت مشخص است که چه فوایدی از کاوش عمیق تر حاصل می شود، روش زندگی ما بارها و بارها در نتیجه تغییر کرده است.

تحقیقات تانیا مونرو در زمینه فوتونیک، با تمرکز بر حسگر، لیزر و کلاس های جدید فیبرهای نوری است. وزارت توسعه امور خارجه SA ، نویسنده ارائه شده است (بدون استفاده مجدد)

رشته‌ها استعدادها را متمرکز می‌کنند و بنابراین می‌توانند راه‌های کارآمد شگفت‌آوری برای تولید دانش باشند. اما نفوذ آنها از بیرون بدون درک زبان خاص و ارزش‌های مشترک آن رشته بسیار دشوار است.

تأکید فعلی بر تأثیر دنیای واقعی، آگاهی را در مورد نیاز به تبدیل دانش به نتایج تشدید کرده است. همچنین به نقش حیاتی مشارکت با صنعت و سایر کاربران نهایی تحقیقات در این فرآیند توجه شده است.

ایجاد تاثیر در بین رشته ها

سعی کنید با ابزارهای یک رشته به تنهایی مشکلی را حل کنید و انگار یک چکش دارید – همه چیز شبیه میخ می شود. زمانی که به تخصص بیش از یک رشته نیاز باشد، معمولاً واضح است.

گروهی از متخصصان را در نظر بگیرید که از حوزه‌های مختلف تشکیل شده‌اند تا هرکدام از ابزارهای حوزه خود برای مشکلی استفاده کنند که به صورت خارجی قاب شده است. این به طور سنتی نحوه استفاده از تخصص علوم اجتماعی در مورد چالش های بهداشت عمومی یا محیط زیست بوده است.

این یک رویکرد متقابل رشته‌ای است که می‌تواند نتایج قدرتمندی ایجاد کند، مشروط بر اینکه کسانی که این سؤال را مطرح کرده‌اند، در موقعیت تصمیم‌گیری بر اساس دانش تولید شده باشند. اما خود زمینه های تحقیقاتی به ندرت تحت تأثیر این برخورد اجمالی با رویکردهای مختلف تولید دانش قرار می گیرند.

تحقیقات چند رشته ای شامل به کارگیری ابزارهایی از یک رشته به سوالات حوزه های دیگر است. به عنوان مثال، استفاده از کریستالوگرافی، کشف شده توسط براگ، برای کشف ساختار پروتئین ها است. این نیاز به مفاهیمی برای انتقال در دامنه ها دارد، گاهی اوقات در زمان واقعی اما معمولاً با تأخیر سال ها یا دهه ها.

ایجاد دانشی که این امر را ممکن کرد شامل شیمیدانان شیشه، فیزیکدانان نوری و مهندسان ارتباطات بود که برای بیان امکان ممکن و توسعه زبان مشترک مورد نیاز برای تحقق آن، گرد هم آمدند. وقتی مزارع در طول چندین دهه با هم به این سفر می روند، زمینه های جدیدی متولد می شوند.

در این مثال، خود سوال واضح بود – چگونه می‌توانیم از شفافیت شیشه سیلیسی برای ایجاد سیستم‌های انتقال نوری استفاده کنیم که می‌توانند حجم زیادی از داده را در فواصل طولانی منتقل کنند؟

اما در مورد سؤالاتی که نمی دانیم چگونه مطرح کنیم چه می شود زیرا بدون دانش یک زمینه دیگر نمی دانیم چه چیزی ممکن است؟ این خط استدلال ما را به حوزه تحقیقات فرا رشته ای هدایت می کند.

تحقیقات بین رشته ای مستلزم تمایل به ایجاد سؤالات جدید است – چه به این دلیل که آنها غیرقابل حل تلقی می شدند یا به این دلیل که بدون الهام از حوزه چپ به سادگی به وجود نیامدند. نمونه‌ای از این استفاده از فوتونیک در انکوباتورهای IVF است – این ایده که می‌توان به نحوه تجربه جنین‌ها از محیط خود “گوش داد” بعید است که بدون کنار هم قرار دادن این میدان‌ها به وجود آمده باشد.

در رشته خودم، فیزیک، متوجه شدم که هنگام صحبت با مردم مناطق دیگر، این سوال ساده مطرح می شود که “دوست دارید چه چیزی را اندازه گیری کنید؟” به سرعت به قلمروی ناشناخته منتهی شد.

دیری نپایید که ما معمولاً با هم سؤالات اساسی جدید را مطرح می کردیم و تیم هایی را برای رسیدگی به آنها تشکیل می دادیم. این می تواند قلمرو ترسناکی باشد، اما بسیار ارزشمند است و فضایی را برای خلاقیت و ظهور فناوری های مخرب ایجاد می کند.

تعالی، ارتباطات، محل سکونت، تامین مالی

یکی از بهترین راه ها برای خروج از سیلو انضباطی این است که از هر فرصتی برای صحبت با دیگران خارج از حوزه خود استفاده کنید. تعالی انضباطی نقطه شروع برای رسیدن به میز است.

و در حالی که همکاری‌های انضباطی می‌توانند در فواصل طولانی شکوفا شوند، زیرا زبان و ارزش‌های مشترکی دارند، معمولاً درست است که وقتی رشته‌ها را با هم ترکیب می‌کنید، مکان مشترک به یک دارایی واقعی تبدیل می‌شود. سپس، البته این سؤال وجود دارد که چگونه ما تمرکزهای تحقیقاتی را تأمین مالی و سازماندهی می کنیم تا بتوانیم تحقیقات بین رشته ای و بین رشته ای را شکوفا کنیم.

با افزایش تأکید بر تأثیر، این سؤالات روز به روز ضروری تر می شوند. سازمان هایی که این حق را دریافت کنند، پیشرفت خواهند کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *