بعد از همه صحبت‌ها، دولت ترنبول واقعاً برای تجارت کوچک چه می‌کند؟

به هشدار درباره کاهش رقابت جهانی استرالیا در صورت عدم تصویب بخش مرکزی بودجه فدرال 2016-2017 – کاهش نرخ مالیات شرکت – ادامه می دهد.

با این حال، چنین کاهش مالیاتی لزوما بهترین رویکرد برای دولت برای حمایت از مشاغل کوچک نیست. تحقیقات ما نشان می‌دهد که آن‌ها به اشکال دیگر – فوری‌تر – حمایت نیاز دارند .

چه چیزی پیشنهاد می شود؟

بودجه 2016-2017 منعکس کننده عبارت قاطع دولت ترنبول از “شغل و رشد” بود. از دیدگاه کسب و کار کوچک، بودجه می خواست:

… افزایش سرمایه گذاری جدید، ایجاد و حمایت از مشاغل و افزایش دستمزدهای واقعی، با کاهش مالیات برای شرکت های کوچک و متوسط، که به طور دائمی اندازه اقتصاد را در دراز مدت کمی بیش از 1 درصد افزایش می دهد.

تجزیه و تحلیل جهان، از کارشناسان

در سال 2014، استرالیا پنجمین بالاترین نرخ مالیات شرکت را در میان کشورهای OECD داشت، البته متوسط ​​در منطقه آسیا و اقیانوسیه. سرمایه‌گذاران محلی از مالیات‌های پایین‌تری بر سود سهام از طریق سیستم محاسبه سود سهام استرالیا بهره می‌برند که برای مالیات‌های شرکتی که قبلاً پرداخت شده‌اند، اعتباراتی را به آنها منتقل می‌کند.

دولت ابوت بعداً موفق شد نرخ مالیات را برای مشاغل کوچک با گردش مالی کمتر از 2 میلیون دلار استرالیا از 30٪ به 28.5٪ کاهش دهد. برنامه دولت ترنبول در نهایت نرخ را برای همه شرکت ها تا سال 2026-27 به 25 درصد کاهش می دهد. این یک پیاده سازی مرحله ای طی ده سال آینده است که با کاهش فوری شرکت های کوچک به 27.5٪ شروع می شود.

با این حال، 70٪ از کسب و کارهای کوچک غیر شرکتی هستند . این بدان معناست که صاحبان آنها برای اهداف مالیاتی به درآمد شخصی خود سود اضافه می کنند. در حالی که دولت وعده افزایش درصد جبران مالیاتی آنها را داده است، قصد دارد سقف 1000 دلار استرالیا را حفظ کند.

همه مشاغل کوچک از ساده سازی قوانین مالیاتی برای سهام، GST و استهلاک سود خواهند برد. اما طرح دولت سه سطح امتیاز را برای کسب و کارهای کوچک معرفی می کند. این امر تعریف این کسب و کارهای کوچک را پیچیده می کند.

اختلافات در تعریف

تعریف کسب و کار کوچک فراتر از یک بحث آکادمیک است.

با اجماع کمی در مورد اعداد گردش مالی معمولی – این رقم از 2 میلیون دلار استرالیا تا 25 میلیون دلار استرالیا متغیر است – یک شاخص بهتر می تواند تعریف اداره آمار استرالیا از مشاغل کوچک به عنوان مشاغلی با کمتر از 20 کارمند باشد. و 97 درصد از 2.1 میلیون تجارت در استرالیا با این تعریف مطابقت دارند.

با این حال، ساده کردن تعریف به یک ابزار صریح که تفاوت‌ها در صنعت، چرخه عمر و حجم بالا در مقابل فروش با ارزش بالا را نادیده می‌گیرد، خطرناک است. برای اطمینان از تسکین کسب‌وکارهایی که بیشتر به آن نیاز دارند، رویکردی دقیق‌تر مورد نیاز است.

با این حال، به نظر می رسد که احزاب سیاسی عمده بر گردش مالی به عنوان معیاری برای اینکه چه چیزی یک تجارت کوچک است و چه چیزی نیست، متمرکز هستند. طرح دولت حد بالایی گردش مالی مشاغل کوچک را تا سال 2016 تا 2017 به 10 میلیون دلار استرالیا افزایش می دهد که برخی از 3٪ از مشاغل غیر کوچک استرالیا را پوشش می دهد.

در همین حال، حزب کارگر برای حمایت فوری از کاهش مالیات برای مشاغل کوچک با گردش مالی کمتر از 2 میلیون دلار استرالیا استدلال کرده است .

برداشتن آستانه گردش مالی برای همه مشاغل کوچک از 2 میلیون دلار استرالیا به 10 میلیون دلار استرالیا در کوتاه مدت، تعداد مشاغلی را که می توانند به برخی از امتیازات مالیاتی دسترسی داشته باشند تا 90000 افزایش می دهد. و ممکن است رشد اقتصادی را بهبود بخشد زیرا بنگاه های بزرگتر کمی تسهیلات دریافت می کنند .

آنچه که کسب و کارهای کوچک واقعاً به آن نیاز دارند

کسب و کارهای کوچک نیاز به تخفیف مالیاتی فوری و قطعی در کوتاه مدت دارند. آنها با یک محیط تجاری نامطمئن دست و پنجه نرم می کنند.

اما، در بلندمدت، تحقیقات ما نشان می‌دهد که افزایش رقابت، کمبود تقاضای بازار و تشریفات اداری تنها چند مورد از مسائلی هستند که کسب‌وکارهای کوچک با آن‌ها سروکار دارند. آنها انطباق قانونی و مقرراتی و همچنین برنامه ریزی و انطباق مالیاتی را به عنوان مسائل اصلی برای خود برجسته کردند.

بیش از نرخ های مالیاتی، الزامات و مقررات پیچیده مالیاتی مسائلی هستند که باعث ایجاد مشکلات اساسی در مشاغل کوچک می شوند. تحقیقات اداره مالیات استرالیا این را تأیید می کند: بیش از 70٪ از مشتریان مورد بررسی، امور مالیاتی خود را پیچیده می دانستند. و شاخص سهولت انجام تجارت توسط بانک جهانی، استرالیا را از نظر سهولت پرداخت مالیات در رتبه 25 قرار داده است.

معافیت مالیاتی فوری برای مشاغل کوچک در قانون پیشنهادی مربوط به برنامه مالیاتی ده ساله دولت گره خورده است، که بعید است از حمایت کافی برای تصویب مجلس در شکل فعلی خود برخوردار شود. عدم قطعیت و پیچیدگی ناشی از درگیری سیاسی بر سر مالیات تأثیرات منفی بر چشم انداز کسب و کار کوچک دارد.

نوآوری احتمالاً تحت چنین شرایط نامشخصی آسیب خواهد دید. برنامه دولت به این نکته اشاره دارد که:

کسب‌وکارهای کوچک خانه کسب‌وکارها و فرصت‌های استرالیا هستند و در آنجا بسیاری از ایده‌های بزرگ شروع می‌شوند.

علاوه بر ایده ها و اشتیاق، کسب و کارهای کوچک به در دسترس بودن منابع، قابلیت های مناسب و دسترسی به بازار برای نوآوری نیاز دارند. این طرح اقداماتی را پیشنهاد می‌کند که برخی از این معیارها را برآورده می‌کند، اما تمرکز بیشتری بر یافتن راه‌هایی برای به حداقل رساندن بوروکراسی برای فراهم کردن زمان برای تمرکز بر نوآوری مورد نیاز است.

نقش دولت در چنین ابتکاری غیرقابل انکار است. حتی اگر کسی استدلال کند که معافیت مالیاتی یک مهلت موقت است، این تزریق نقدی می تواند نوآوری و رشد کسب و کارهای کوچک را آغاز کند.

اگر دو حزب بزرگ نتوانند زمینه مشترکی در مورد کاهش مالیات شرکت‌ها از سوی دولت پیدا کنند، بن بست ادامه خواهد یافت – و کسب‌وکارهای کوچک را در کمین می‌گذارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *